کشور کانادا چگونه کشوری است؟ شرایط زندگی در کانادا- موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

همه چیز در مورد زندگی و مهاجرت به کشور کانادا

واحد پول

واحد پول

پیش شماره تلفن

پیش شماره تلفن

زبان رسمی

زبان رسمی

پایتخت

پایتخت

کشور کانادا در قاره ی آمریکای شمالی قرار گرفته است. این کشور پهناور و نسبتاً بزرگ است  که در سال 1867 به استقلال خود دست یافته است. این کشور از جنوب با ایالات متحده ی آمریکا هم مرز می باشد.

در حالیکه با فکر کردن به کشور کانادا ممکن است دمای سرد آن به ذهن شما برسد،بهتر است بدانید که آب و هوا و اقلیم کشور کانادا نسبت به جایی که ایستاده اید بسیار متفاوت است. کانادا کشور بزرگی است که از یک سو سر به اقیانوس آرام دارد و از سویی دیگر ساحل اقیانوس اطلس بشمار میرود؛ بطوریکه پنج منطقه ی زمانی را مورد پوشش خود قرار میدهد. بد نیست بدانیم جنوبی ترین نقطه ی این کشور هم مرز با ایالت کالیفرنیای شمالیست و شمالی ترین منطقه ی آنهم در مدار قطب شمال قرار گرفته است.  با همه ی وسعتی که کشور کانادا از آن برخوردار است، اما جمعیتی  کمتر از ایالت کالیفرنیا دارد.کمی بیشتر از 37 میلیون نفر.

مهاجرت به کانادا

شرایط زندگی در کشور کانادا

کشور کانادا جغرافیای شگفت انگیزی دارد.بعنوان مثال میشود از رودخانه ی غول پیکر سِنت لارنس گفت. رودخانه ای 2000مایلی که از اقیانوس اطلس سرچشمه می گیرد و به دریاچه آنتاریو سرازیر می شود. این رودخانه بزرگترین مسیر کشتیرانی برای حمل کالا از آنسوی آبها به کانادا می باشد.
این کشور دارای دریاچه های بزرگی در امتداد خط مرزی خود با آمریکاست. دریاچه هایی که بزرگترین مجموعه از آبهای شیرین دنیا محسوب میشوند؛ یعنی چیزی حدود 21% از آب شیرین جهان! این دریاچه ها شامل دریاچه ی میشیگان،اِیری،هُرن، برتر و آنتاریو می باشند.
خلیج هادسون هم یکی دیگر از زیباییهای دیدنی این کشور است. این خلیج که یکی از بزرگترین خلیج های دنیا به حساب می آید از اطراف با پنج استان هم مرز می باشد.
در غرب کانادا هم کوه های راکی قرار گرفته اند. کوه هایی که از بزرگترین سلسله جبال دنیا بشمار می آیندو بطول 3000مایل از بریتیش کلمبیای شمالی تا نیومکزیکو  کشیده شده اند.

مهاجرت به کانادا – خودحمایتی کانادا – خود اشتغالی کانادا – جاب افر کانادا

مهاجرت به کانادا

جمعیت کشور کانادا

همانطور که میدانید کشورکانادا بعد از روسیه بزرگترین کشور دنیا می باشد اما شاید برایتان جالب باشد که این کشور یک پنجم جمعیت روسیه را دارد. بزرگترین شهرهای آن را می توان به ترتیب تورونتو، مونترال و ونکوور معرفی کرد. تورونتو با حدود 5.5 میلیون جمعیت بزرگترین شهر آن به شمار می رود.

براساس آخرین تخمین های سازمان ملل متحد در سال 2018جمعیت آن 36255440 نفر بوده است که حدود 0.49% یعنی تقریبا نیم درصد جمعیت کل جهان را تشکیل داده است.

تراکم جمعیت در کشور کانادا خیلی کم است به صورت 4 نفر در هر کیلومتر مربع می باشد و میانگین سنی جمعیت آن 40.8 سال است.

مهاجرت به کانادا

هزینه زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کشور کانادا به نسبت خیلی از کشور های پیشرفته ی اروپایی پایین است.
هزینه زندگی در این کشور ۶۸/۱۵ درصد بیشتر از ایران است.مبلغ اجاره در آن ۱۱۲/۶۱ درصد بالاتر از ایران است .
یک فرد شاغل در این کشور بطور متوسط 6000دلارِکانادا ماهیانه درآمد کسب میکند.کمترین حقوق ماهیانه در این کشور تقریباً 900 دلار و بیشترین درآمد ماهیانه در این کشور تقریباً 27000دلار می باشد. بعنوان مثال فردی که در مشاغل خدمات فنی در کشورکانادا مشغول به کار باشد ماهیانه حدود 6700دلار درآمد دارد.
مشاغل مربوط به حمل و نقل و رانندگی ماهیانه میتوانند 4100دلار عایدی داشته باشند. این در حالیست که معلمی و تدریس چیزی حدود 6400 دلار در ماه به آن تعلق می گیرد.

مهاجرت به کانادا

آب و هوای کانادا

آب و هوای این کشور معمولا به صورت هوایی تمیز، صاف وبادی است و کمینه دمای آن -63 درجه سانتی گراد است . میزان وزش باد در این کشور از ایران بسیار بیشتر است و حتی ممکن است هنگامی که سوار اتوبوس برقی شده اید، ناگهان باد شدیدی شروع به وزش کند و اتوبوس مجبور باشد که از حرکت بایستد و حتی درب های آن باز نشوند . با اینحال در داون تاون تورنتو معمولا هوا آلوده است و شهر بسیار شلوغ است و یکی دیگر از از آلودگی های بصری دیدن افراد هوم لس(بی خانمان) در این قسمت شهر است . البته دولت برای تمام این افراد پناهگاهی تدارک دیده است ، بااینحال این افراد برای اینکه بتوانند راحتتر به مصرف مواد مخدر بپردازند ترجیح می دهند در خیابان ها زندگی کنند .

مهاجرت به کانادا

ارزانترین مکانهای زندگی در کانادا

کینگستون، یکی از بهترین مکان های مقرون به صرفه برای زندگی در این کشور می باشد.این شهر برای آنها که قصد دارند دوران بازنشستگیشان را در جایی آرام بگذرانند بهترین گزینه است.شما می توانید بطور میانگین با چیزی حدود 300000$ خانه ای دوست داشتنی برای خود تهیه کنید.
اِدمونتِن،شهر مرکزی ایالت آلبرتا است که بیشتر یک شهرِ کاری محسوب میشود. جمعیت بسیاری همه روزه از دیگر شهرها برای کار راهی ادمونتن میشوند. برای همین هم در این شهر شما میتوانید هرخانه ای را با هر قیمتی که بخواهید برای اجاره یا خرید پیدا کنید.

مهاجرت به کانادا

بنیانگذاران کانادا

بومیان این کشور
کانادایی های انگلیسی
کانادایی های فرانسوی

اما مهاجرین و تازه واردها نقشی چشمگیر در سازندگی و اقتصاد این کشور در طول 200 سال گذشته داشته اند.امروزه گروه های قومی و مذهبی بسیاری  هستند که در کمال صلح و سازش در این کشور براحتی زندگی می کنند.

مهاجرت به کانادا
فهرست