مهاجرت کاری به کانادا(job offer) - | جاب آفر کانادا | موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

مهاجرت کاری به کانادا(job offer)

1 دیدگاه
جاب آفر کانادا

نامه ی جاب آفر یا پیشنهاد کاری، سند یا مدرکی  است که کارفرمای کانادایی به متقاضی بعنوان یک کارگر موقت ارائه میدهد. این سند، جزییات کار را به فرد توضیح می دهد. بطور کلی، نامه ی جاب آفر یا نامه ی شغلی دارای جزییات کمتری نسبت به یک قرارداد می باشد. این نامه اطلاعات زیر را شامل می شود:

پرداختها و کسر از پرداختهای متقاضی؛

وظایف شغلی متقاضی؛

وضعیت شغلی همچون ساعات کاری؛

اگر  شما به “یک ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA)” نیازمند باشید، این شامل یک کپی از نامه ی جاب آفر یا پیشنهاد شغلی شما می شود همراه با درخواست مجوز کارتان. “پیشنهاد یک شغل”  با “نامه ی جاب آفِر” فرق دارد. اگر کارفرمای شما به (LMIA)  برای بکارگیری شما در کار نیازی نداشته باشد، آن وقت آنها به ارسال پیشنهاد یک شغل در پورتال کارفرماها نیاز دارند. پس از ارسال،زمانی که شما درخواست مجوز کارتان را  ارائه دهید ، پورتال تعدادی پیشنهاد شغلیِ مورد نیاز شما را فراهم میکند.

جاب آفر

چه اطلاعاتی را در یک نامه ی جاب آفر خواهید یافت؟

عنوان شغل؛

ساختار گزارشی؛

توصیف شغل؛

زمان شروع کار؛

حقوق ؛

اطلاعاتی درباره ی مزایا و حقوقی که آن شرکت برای شما قائل می شود؛

تصدیق پیشنهاد و تاییدیه قبول؛

عموماً نامه ی جاب آفر بصورت ایمیل برای متقاضی ارسال میشود و یا اینکه در طی مصاحبه موفقیت آمیز دوم با متقاضی به او تحویل داده می شود. اگرچه گاهی این امکان وجود دارد که پیشنهاد شغل از طریق تلفن هم به متقاضی ابلاغ  شود.

جاب آفر

پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی:

بزرگترین مانع برای بیشتر بزرگسالانی که سعی در مهاجرت به کانادا دارند ، شرط “پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی” است. با اینهمه راه های متعددی برای گرفتن جاب آفر از سوی کارفرمایان کانادایی در آنسوی آبها وجود دارد. راه هایی همچون شبکه هایی از روابط،آژانسها،کارفرمایان بومی،منابع آنلاین و بانکها و سایتهای شغلی.

شبکه هایی از روابط:

یکی از آسانترین روشهای دریافت جاب آفر بهره مندی از شبکه ی روابط خانوادگی یا دوستانه در کانادا است. آیا شما دوستان و خویشانی در کانادا دارید؟آیا کسی را میشناسید که دوستان و آشنایان و یا بستگانی در کانادا داشته باشد؟آیا می توانید از نفوذ هموطنان خود در کانادا برای مهاجرت به این کشور بهره ببرید؟بد نیست بدانید که شناخت آدمهای درست و حسابی در کانادا،از راحت ترین روشهای پیدا کردن شغل ایمن محسوب میشود.

این که آیا این پیشنهاد شغلی دلخواهتان است یا نه، بستگی به این دارد که آیا کارفرمای آینده شما می تواند ارزیابی اثرات بازار کار مثبت را دریافت کند یا نه؟ (LMIA ، قبلاً LMO)

LMIA ،اجازه وزارت کار و توسعه اجتماعی کانادا برای استخدام کارگر خارجی جهت  شغلی است که برای آن هیچ شهروند کانادایی یا مقیم دائمی پیدا نمی شود. این دقیقاً همان جاییست که بهره مندی از روابط دوستانه و آشنایی ها در کانادا چندان به کار نمی آید!! چرا که LMIA بر اساس نیازهای اقتصادی کانادا صادر می شود.

job offer

آژانسها:

یکی از بهترین راهکارها برای گرفتن جاب آفر،تماس با چندین آژانس استخدامی است.بخصوص اگر بتوانید یکی  دوتا از آژانسهای مرتبط با تخصص خودتان را پیدا کنید.امروزه کارفرماها تکیه زیادی روی شرکتهای استخدام کننده ی نیروهای فعال و متخصص خارجی دارند که از آنها بعنوان “سرچشمه ” های جوینده ی استعدادها یاد میکنند.درحال حاضر، آژانس های بسیاری هستند که به سمت جذب نیروهای خارجی فعال و ماهر گرایش دارند .

کارفرمایان بومی:

شما میتوانید مترصد وبسایتهای کارفرمایانی باشید که همیشه مشتاق نیروهای کاری فعال و با استعداد از سراسر دنیا هستند.به این ترتیب با هر بار درخواست یا اعلان این دسته از کارفرمایان بومی،بد نیست با برقراری تماس و یا ارسال یک ایمیل شانس خود را برای گرفتن یک جاب آفر امتحان کنید.

طرح ورود سریع؛پیشنهاد شغلی؛مهاجران ماهر و متخصص؛

اگر دارای یک جاب آفر(پیشنهاد یک شغل سازمان یافته) هستید،لازم است که پروفابل ورود سریع خود را به روز نگهدارید. این را بدانید که یک مجوز کاری به خودی خود جاب آفر محسوب نمیشود،حتی اگر یک مجوز کاری باز باشد.از طرفی نامه ی جاب آفر شما باید معیارهای دیگری را رعایت کند تا بتواند معتبر باشد و در برنامه ی ورود سریع کانادا بگنجد.

جاب آفر

 

کارگران ماهر کانادا و کلاس تجربه کانادایی؛

یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی معتبر باید:

توسط یک کارفرما ایجاد شده باشد؛
مداوم باشد؛
پرداخت شود؛
تمام وقت باشد(حداقل 30 ساعت در هفته)؛
حداقل برای یکسال آنهم از زمانی که ویزای اقامت دائم صادر میشود،باشد؛
فصلی نباشد؛

همچنین لازم است که نامه ی جاب آفر توسط  کارفرمایی صادر شده باشد که دارای نگرش مثبتی نسبت به ارزیابی تاثیر بازار کار باشد.

طبقه بندی شغلی ملی خودی را پیدا کنید(NOC):

نظام طبقه بندی شغلی ملی یا همان NOC  برای دسته بندی مشاغل بکار می رود.بطور کلی مشاغل در کانادا به دو دسته تقسیم شده اند:

وظایف شغلی؛

کاری که شخص انجام میدهد؛

پناهندگی
نظام رایج پناهندگی در اروپا
مهاجرت به آلمان

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

آرین گلشن آرا
اکتبر 21, 2019 8:37 ب.ظ

بسیار مچکرم از پیگیری موسسه دادآور نسیم مهر با مشاوران تماس گرفتم راهنمایی ها عالی و کار مهاجرتی بنده از طریق این موسسه در جریان هست

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
فهرست