راه های مهاجرت به کانادا - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

راه های مهاجرت به کانادا

بدون دیدگاه
ویزای بیزینس کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

جدید ترین و بروز ترین اخبار مهاجرتی به کشور کانادا

از آنجایی که کانادا به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل شده است، روش های مهاجرتی بسیاری را برای متقاضیان فراهم کرده است تا آنها بتوانند با دریافت انواع ویزای کانادا به این کشور سفر کنند.

بهترین راه مهاجرت به کانادا کدام است؟ مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری از طریق برنامه نیروی کار ماهر Skilled Worker، سرمایه گذاری در کشور کانادا، مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا هستند.

بسته به شرایط تحصیلی، خانوادگی، شغلی و اقتصادی هر شخص، برای مهاجرت کانادا روش های متفاوتی وجود دارد که در زیر به معرفی بهترین این روش ها می پردازیم:

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کاری، یکی از بهترین راه های مهاجرت کانادا و در عین حال دشوارترین روش دریافت ویزا می باشد. افراد متقاضی در این روش از طریق برنامه های (اکسپرس اینتری، برنامه استانی و خود اشتغالی) می توانند اقامت کانادا را بدست آورند. البته باید توجه کنید که در این روش، شرایطی چون سابقه کار، وضعیت تاهل، مدرک زبان و سن افراد مورد ارزیابی قرار می گیرد. همچنین جهت اخذ این نوع ویزا، ارائه مدارکی چون گذرنامه، مدارک شغلی و تحصیلی، گواهی سلامت، عدم سوء پیشینه، دعوتنامه و فرم های مربوطه پرشده ضروری است.

لازم به ذکر است که داشتن درخواست کاری از سوی یک کارفرما در کانادا (Job offer) می تواند امتیاز مثبتی برای این نوع مهاجرت و در نهایت دریافت اقامت دائم کانادا به حساب بیاید.

هزینه دریافت ویزای کاری در سال ۲۰۲۱ شامل هزینه های مربوط به سفارت کانادا است که متقاضیان باید بسته به نوع ویزای خود، آن را پرداخت نمایند. این هزینه برای هر فرد حدود ۴۰۰ دلار کانادا می باشد.

راه های مهاجرت به کانادا

اخذ اقامت کانادا با سرمایه گذاری

دریافت ویزای سرمایه گذاری از دیگر راه های مهاجرت به کانادا است که البته معمولا مدت زمان طولانی تری را نسبت به سایر روش ها می طلبد و همان طور که از نامش پیداست از پرهزینه ترین روش های دریافت اقامت دائم کانادا است.

در این روش مهاجرت پس از انتخاب کردن نوع سرمایه گذاری (سرمایه گذاری از طریق برنامه فدرال، برنامه استانی کبک، برنامه PNP و کارآفرینی)، عواملی چون تمکن مالی، میزان سرمایه و رزومه متقاضی، مورد ارزیابی قرار می گیرد. برای کم کردن ریسک این نوع مهاجرت پیشنهاد می شود از موسسات معتبر مهاجرتی و وکلای مهاجرت کمک بگیرید و با اطلاعات دقیق از شرایط مهاجرت به کانادا تصمیم به شروع این فرآیند بگیرید.

لازم به ذکر است که مهاجرت کانادا با روش سرمایه گذاری در شهرهای مختلف این کشور، نیازمند رعایت شرایط مختص به همان شهر می باشد و قوانین و مقررات و حتی میزان سرمایه برای هر شهر متفاوت است.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

ویزای خود اشتغالی از دیگر راه های اقامت دائم کانادا می باشد که به افراد این امکان را می دهد تا بر اساس مهارت و تجربه شغلی خود، در کشور کانادا به اشتغال زایی بپردازند. البته در سال های اخیر به دلیل درخواست های بسیار زیاد برای این نوع مهاجرت، کشور کانادا محدودیت ها و شرایط خاصی در نظر گرفته که باعث شده افراد از شانس کمتری برای مهاجرت کانادا با این روش برخوردار باشند.

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی ۲۰۲۱

 • برخورداری از تجربه و مهارت کافی
 • ارائه گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • برخورداری از تمکن مالی
 • برخورداری از مدارک لازم جهت پذیرش

شرایط مهاجرت به کانادا با روش تحصیلی

دریافت ویزای تحصیلی نیز از دیگر روش های مهاجرت و دریافت اقامت کانادا می باشد که طرفداران زیادی در بین جوانان دارد. در مقاله ”ویزای تحصیلی کانادا” به صورت مفصل به شرایط و هزینه این روش مهاجرتی پرداخته ایم.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در سال ۲۰۲۱

 • برخورداری از مدرک زبان و داشتن مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی
 • برخورداری از مدرک تحصیلی
 • ارائه دعوتنامه یا نامه پذیرش از سوی دانشگاه های کانادا
 • داشتن تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه فرم های پر شده مربوط به پذیرش

 

هزینه ویزای تحصیلی در سال ۲۰۲۱

برای دریافت این نوع ویزا، متقاضیان باید علاوه بر پرداخت هزینه های سال اول تحصیل و زندگی خود، هزینه های مربوط به درخواست مجوز تحصیل، انگشت نگاری، معاینات پزشکی و هزینه های مربوط به پذیرش در دانشگاه های کانادا را پرداخت نمایند.

شرایط اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

دریافت اقامت کانادا از طریق تولد فرزندان، یکی از رایج ترین روش های امروزی است که میان سلبریتی ها هم رایج شده است. افراد می توانند با تولد فرزند خود در این کشور، سیتیزن کانادا شوند. در واقع متولد شدن فرزند در خاک کانادا باعث می شود که والدین او نیز تابعیت کانادا را بدست آورده و از شهروندان این کشور محسوب شوند.

لازم به ذکر است که پس از تولد فرزند، والدین بلافاصله اقامت کانادا را بدست نمی آورند و لازم است تا فرزند با رسیدن به سن ۱۸ سالگی، از طریق  اسپانسرشیپ برای اقامت پدر و مادر خود اقدام نماید.

مهاجرت کانادا به روش اسپانسرشیپ والدین

فرزندان مقیم در کانادا برای اسپانسر والدین خود جهت دریافت اقامت در کانادا، ملزم به داشتن شرایط زیر می باشند:

 • برخورداری از اقامت دائم کانادا
 • ثبت در قانون بومیان کانادا بعنوان یک فرد بومی
 • شهروندی کانادا

همچنین این افراد برای اسپانسرشیپ والدین خود لازم است تا ضمن تامین نیازهای والدین، از تمکن مالی جهت حمایت از والدین خود نیز برخوردار باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

چند سال قبل یعنی در سال 2015، سیستم ورود سریع یا اکسپرس اینتری (Express Entry) جهت مهاجرت به کانادا معرفی شد. اما بهتر است بدانیم اکسپرس اینتری یک روش مهاجرتی محسوب نمی‌شود و درواقع یک سیستم جمع‌آوری، دسته‌بندی و انتخابی بر اساس میزان امتیاز است. این سیستم بر اساس توانایی‌ها و مهارت‌های متقاضیان مهاجرت به کانادا راه‌اندازی شد. طبق این روش در هر سال، چند بار قرعه‌کشی انجام شده و متقاضیانی که بیشترین امتیاز را دریافت کنند، انتخاب می‌شوند. برای ورود به سیستم انتخابی، یک امتیاز حداقل درنظر گرفته شده که در سال گذشته این امتیاز در هر دوره متفاوت بود و این حداقل امتیاز، کم یا زیاد می‌شد. بر اساس آمارهای سازمان مهاجرتی کانادا، حداقل امتیاز قبولی در سیستم اکسپرس اینتری از ماه اکتبر سال گذشته به بعد به طور مرتب کاهش یافت و از 489 امتیاز نهایتاً به 461 امتیاز رسید. این حداقل امتیاز در ژانویه سال 2018 تا 446 و در ماه فوریه نیز تا 442، کاهش یافت.

سرانجام در آخرین تغییراتی که تاکنون در این زمینه صورت گرفته حداقل امتیاز برنامه اکسپرس اینتری 2020 کانادا در ماه آوریل به 452 رسیده است که خبری خوش برای بسیاری از افرادی است که به دلیل کمبود امتیاز تاکنون نمی توانستند در این برنامه شرکت کنند. این تغییرات خوشبختانه موجب صدور تعداد بیشتری دعوتنامه (Invitation to Apply) برای متقاضیان در این برنامه مهاجرتی شد.

لازم به ذکر است که بطور کلی، متقاضیانی که دارای امتیاز بیش از 400 هستند، از شانس بالاتری برای دریافت اقامت کانادا، برخوردارند. در این سیستم مهم‌ترین فاکتوری که تا حدودی هم قبولی متقاضیان را تضمین می‌کرد، مورد «پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی» بود که وجود این فاکتور، به تنهایی دارای 600 امتیاز از حداکثر 1200 امتیاز مهاجرت به کانادا بود.

در آستانه سال 2017، تغییرات مهمی در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا به وجود آمد که یکی از آنها کاهش امتیاز پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کانادایی بود. در آن سال امتیاز این بخش از 600 به 50 کاهش یافت که تغییر بسیار بزرگی محسوب می‌شود. با این وجود بسیاری از متقاضیان تنها با امتیازهایی که از موارد دیگر دریافت کردند، موفق به اخذ اقامت کانادا شدند و این موضوع به اثبات رسید که برای قبولی در سیستم ورود سریع به کانادا، لزوماً نیازی به داشتن پیشنهاد کاری در این کشور نیست.

تعداد متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه رو به افزایش است و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال 2020 میلادی به شمار بیشتری از متقاضیان، اقامت دائم کانادا ارائه شود. در صورت به نتیجه رسیدن پرونده متقاضیانی که در برنامه‌های قبل از ورود سریع کانادا اقدام نمودند، پیش‌بینی می‌شود امسال دولت کانادا، تعداد بیشتری را در هر نوبت قرعه‌کشی اقامت کانادا، قبول نماید.

از جمله متقاضیانی که دارای برادر یا خواهر مقیم کانادا هستند و یا فرانسوی زبان ها که در آخرین تغییرات برنامه اکسپرس اینتری در سال 2019 انجام شد، شانس بیشتری در این برنامه خواهند داشت. از طرف دیگر خوشبختانه بنا بر آخرین تغییرات در سال 2019 دیگر جهت ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری کانادا، ثبت نام در بانک کاریابی اجباری نیست.

طبق اخبار و شنیده‌ها، اداره مهاجرت کانادا بر اساس برنامه‌ریزی‌های خود قصد دارد در طول سه سال، یعنی از سال 2018 تا 2021، حدود یک میلیون مهاجر بپذیرد که البته برنامه‌های اقتصادی مهاجرت به کانادا مانند Skill Workers بدلیل کمبود نیروی کار ماهر در کانادا در این میان از اولیت بالاتری برخوردار است. برای اطلاعات بیشتر درمورد امتیازات مهاجرت به کانادا و اکسپرس اینتری کانادا، به صفحات زیر مراجعه نمائید

مهاجرت به کانادا در سال 2020 از طریق برنامه استانی PNP

هر استان در کانادا برنامه مهاجرتی مخصوص به خود را اجرا می‌نماید که با نام «برنامه انتخاب استانی» شناخته می‌شود. با وجود اینکه هر متقاضی می‌تواند تنها برای برخی از برنامه‌های انتخابی استانی اقدام نماید، اما در سال 2015 بسیاری از استان‌ها، برنامه انتخابی خود را با سیستم فدرال تطبیق داده‌اند و متقاضیان دریافت اقامت کانادا باید از طریق سیستم «ورود سریع» اقدام نمایند.

برنامه مهاجرتی انتخابی در بعضی از استان‌ها بسیار پرطرفدار است و به همین علت زمان ارسال پرونده و دریافت شماره پرونده، بدلیل حجم بالای متقاضی و تکمیل شدن ظرفیت‌ها، زمان بسیار کوتاهی است و پس از آن برنامه بسته می‌شود و دیگر امکان ارسال پرونده به منظور مهاجرت به کانادا وجود ندارد. بطور مثال استان ساسکاچوان برنامه مهاجرتی نیروی متخصص خود را در سال گذشته 4 مرتبه باز کرد و در هر نوبت ظرفیت برنامه تنها طی چند روز پر شد و تنها کسانی موفق به ارسال پرونده و دریافت File Number یا شماره پرونده خود شدند که از قبل پرونده خود را آماده کرده و توانسته بودند به محض باز شدن برنامه اقدام نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی: استان کبک

دولت کبک در سال 2019 شروع به قبول دور جدیدی از فایل‌های نیروی متخصص خود کرد. وزیر مهاجرت کبک اعلام کرد قوانین مهاجرتی جدید سال 2019 – 2018 برای تسریع در بررسی پرونده‌های اقامت کانادا و بروزرسانی سیستم مهاجرتی کبک است و همچنین کاهش تعداد پذیرش باعث تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قدیمی‌تر و در لیست انتظار می‌شود. در مجموع، اداره مهاجرت این استان برنامه‌ریزی کرده در سال 2020 بیش از 44 هزار مهاجر بپذیرد.

تمام درخواست‌ها برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی کبک، از طریق برنامه Mon project Québec ثبت می‌شوند. پس از ثبت مشخصات و تکمیل فرم، به شما یک امتیاز داده می‌شود که درصورت بالا بودن این امتیاز از حداقل امتیاز لازم، روند بررسی پرونده شما برای مهاجرت به کبک شروع می‌شود. استان کبک در سال 2017، تعداد حدود پنج هزار پرونده مهاجرت به کانادا در قالب برنامه نیروی متخصص پذیرفت که تاریخ آن پیش از شروع، اعلام شد. این درخواست‌ها بصورت آنلاین و از طریق برنامه Mon project Québec ثبت و ارسال شدند.

متقاضیانی که دارای نامه پیشنهاد کار هستند و آن نامه نیز به تأیید اداره مهاجرت رسیده و یا افرادی که دارای اقامت موقت کبک هستند، می‌توانند در هر زمانی نسبت به ارسال پرونده خود اقدام کنند. همچنین متقاضیانی که می‌خواهند در قالب برنامه کسب سابقه‌کار در کبک درخواست مهاجرتی خود را ارسال کنند، می‌توانند در هر زمانی، با درنظر گرفتن الزامات این برنامه، اقدام به ثبت درخواست خود نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی در سایر استان‌ها مانند مانیتوبا، پرنس ادوراد، بریتیش کلمبیا و نوااسکوشیا وجود دارد و برای دریافت اقامت کانادا با استفاده از آنها، باید حداقل میزان سرمایه‌ گذاری لازم برای هرکدام را انجام دهید. این حداقل میزان سرمایه‌ گذاری درمورد هر استان دارای تفاوت بوده و برخی شرایط جزئی نیز ممکن است متفاوت باشد. اما طبق قوانین تمام این برنامه‌های مهاجرت به کانادا، برای این روش، نیازی به ارائه مدرک تحصیلی و مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه نخواهید داشت و تمام اعضای خانواده شما، از جمله همسر و فرزندان، می‌توانند از اقامت کانادا برخوردار شوند.

برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت این کشور، روش‌های گوناگونی وجود دارند که متقاضیان به توجه به شرایط خودشان، می‌توانند یکی از آنها را انتخاب کنند، زیرا قرار گرفتن در بهترین برنامه مهاجرتی، می‌تواند موفقیت متقاضی را تضمین نماید. قوانین مهاجرتی این کشور به علت افزایش روز افزون تقاضای اقامت کانادا در حال تغییر است و آگاهی از این تغییرات می‌تواند کمک بزرگی به پرونده هر فرد داشته باشد. برخی پرونده‌های تقاضای اقامت کانادا می‌توانند طی چند هفته و برخی طی چند ماه به جواب برسند.

 

برای کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به کانادا هم اکنون درخواست رایگان مهاجرتی خود را در دادینلی ثبت کنید.

blank
ویزای تحصیلی انگلستان
blank
مهاجرت به ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست