برنامه‌های نامزدی استانی PNP - نامزدی استانی PNP - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

نامزدی استانی PNP

بدون دیدگاه
blank

برنامه‌های نامزدی استانی PNP

هر یک از استان‌ها و قلمروهای کشور کانادا برای کسانی که علاقه دارند در یک استان خاص از کانادا به کار و زندگی مشغول شوند برنامه‌های اسکیل ورکر خاص خود را ایجاد کرده‌اند. این برنامه‌های استانی به دلیل سرعت بالای رسیدگی از محبوبیت زیادی بین متقاضیان برخودار هستند. البته دقت داشته باشید که کلیه تصمیمات مربوط به اقامت دائم در کانادا توسط دولت فدرال گرفته می‌شود و استان‌ها در این رابطه تصمیم‌گیرنده نیستند. به همین دلیل است که برنامه‌های استانی اسکیل ورکر کانادا تحت عنوان برنامه‌های نامزدی شناخته می‌شوند.

برنامه‌های نامزدی استانی PNP

برنامه‌های نامزدی استانی PNP

هر یک از استان‌ها و قلمروهای کشور کانادا برای کسانی که علاقه دارند در یک استان خاص از کانادا به کار و زندگی مشغول شوند برنامه‌های اسکیل ورکر خاص خود را ایجاد کرده‌اند. این برنامه‌های استانی به دلیل سرعت بالای رسیدگی از محبوبیت زیادی بین متقاضیان برخودار هستند.

نحوه درخواست برای برنامه نامزدی استانی کانادا

هر یک از استان‌های کانادا به جز کبک دارای برنامه نامزدی اسکیل ورکر خاص خود بوده و در نتیجه روش اقدام برای هر کدام از آن‌ها دارای تفاوت است. ضمن این که برنامه‌های نامزدی استانی هر یک از استان‌های کانادا چندین دسته مختلف را شامل می‌شود. به عنوان مثال استان نیوبرانزویک New Brunswick دارای ۴ دسته شامل اکسپرس اینتری، حمایت کارفرما، کارآفرینی و کارآفرین تحصیلات تکمیلی برای طرح برنامه نامزد نیروی کار ماهر خود است.

تقریبا تمامی استان‌های کانادا یکی از دسته‌های برنامه نامزدی نیروی کار خود را به اکسپرس اینتری اختصاص داده‌اند. متقاضی می‌تواند به عنوان نامزد استانی یک پروفایل را در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد کند و سپس سیستم امتیازبندی CRS به نامزدهای استانی تا سقف ۶۰۰ امتیاز را اعطا خواهد کرد. این یک سیستم امتیازبندی ۱۲۰۰ امتیازی است و ۶۰۰ امتیازی که نامزدهای استانی دریافت می‌کنند به نوعی تضمین‌کننده اخذ دعوت‌نامه ITA از اکسپرس اینتری خواهد بود.

درخواست برنامه نامزدی استانی کانادا

سیستم اکسپرس اینتری در برنامه نامزدی استانی کاملا متداول بوده و برنامه نامزدی اکثر استان‌ها با این سیستم مطابقت دارد. جهت ارائه درخواست برای برنامه نامزدی استانی کانادا از طریق اکسپرس اینتری مراحل زیر را دنبال کنید:

۱ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری

اولین گام ایجاد یک پروفایل اکسپرس اینتری است که به صورت آنلاین انجام می‌شود. در صورتی که استان مورد نظر شما از قبل با نامزدی شما موافقت کرده باشد باید این موضوع را در پروفایل خود نشان دهید. در زمان ایجاد پروفایل در اکسپرس اینتری در قسمت «نامزدی و انتخاب» Nomination and selection باید گزینه yes را انتخاب کنید تا نامزدی شما تحت برنامه استانی تایید شود. سپس می‌توانید استان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۲تایید نامزدی

در صورتی که از طریق دسته اکسپرس اینتری برای برنامه نامزدی استانی اقدام کرده باشید باید استان مربوطه نامزدی شما را مورد تایید قرار دهد. برای انجام این کار پس از این که پروفایل اکسپرس اینتری را ایجاد کردید باید با استان مورد نظرتان به طور مستقیم ارتباط برقرار نموده و اطلاعات زیر را به آن‌ها بدهید:

 • شماره پروفایل اکسپرس اینتری
 • کد اعتبارسنجی شخص جویای کار

استان مورد نظر شما از این اطلاعات برای تایید نامزدی متقاضی استفاده خواهد کرد. سپس پیامی را دریافت خواهید کرد که می‌توانید گزینه قبول یا رد نامزدی را انتخاب کنید. در صورت قبول کردن، نامزدی شما تایید خواهد شد و سیستم اکسپرس اینتری حداکثر ۶۰۰ امتیاز به شما اعطا خواهد کرد.

۳گرفتن دعوت‌نامه به منظور درخواست اقامت دائم کانادا

برای این که بتوانید درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه نمایید ابتدا باید یک دعوت‌نامه گرفته باشید. در صورت واجد شرایط بودن برای گرفتن دعوت‌نامه، یک پیام را در حساب خود دریافت خواهید کرد و می‌توانید به صورت آنلاین درخواست اقامت کنید. دقت داشته باشید که از زمان دریافت دعوت‌نامه تنها ۶۰ روز مهلت دارید تا برای گرفتن اقامت کانادا اقدام نمایید. برای انجام این کار باید درخواست آنلاین خود را همراه با مدارک مورد نیاز آپلود کرده و هزینه درخواست را نیز پرداخت نمایید.

الزامات مورد نیاز برنامه نامزدی استانی کانادا

همچون برنامه فدرال برای نامزدی در برنامه استانی نیروی کار ماهر کانادا نیز باید واجد برخی شرایط باشید که در استان‌های مختلف دارای تفاوت‌هایی است. این تفاوت‌ها از یک سو در رابطه با نوع معیارها و از سوی دیگر در مورد اولویت هر یک از معیارها در استان‌های مختلف وجود دارد. در ادامه به منظور تبیین موضوع الزامات مورد نیاز برای برنامه نامزدی اسکیل ورکر یکی از استان‌های کانادا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

الزامات برنامه نامزدی استانی ساسکاچوان

ساسکاچوان یکی از استان‌های کانادا است که بازار کار رو به رشدی داشته و چندین دسته مختلف در برنامه نامزدی استانی اسکیل ورکر دارد. از جمله این دسته‌ها می‌توان به اکسپرس اینتری، پیشنهاد شغلی و مشاغل مورد تقاضا اشاره داشت. در ادامه الزامات مورد نیاز برای دسته اکسپرس اینتری استان ساسکاچوان بررسی می‌شود.

 • داشتن شماره پروفایل اکسپرس اینتری و کد اعتبارسنجی شخص جویای شغل
 • برخورداری از مدارک آزمون زبان معتبر
 • برخورداری از تحصیلات دانشگاهی که قابل انطباق با سیستم آموزشی کانادا باشد
 • کسب حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن در سیستم ارزیابی ساسکاچوان
 • داشتن حداقل یک سال سابقه کاری در حوزه تخصصی مورد نظر در طول ۱۰ سال گذشته
 • برخورداری از توان مالی کافی برای ساکن شدن در ساسکاچوان

همان‌طور که در الزامات اشاره شد شخص متقاضی برنامه نامزدی استانی ساسکاچوان باید حداقل ۶۰ امتیاز را از سیستم ارزیابی ساسکاچوان کسب کرده باشند. معیارهایی که امتیازبندی متقاضیان بر اساس آن انجام می‌شود شامل موارد زیر می‌شود:

 • تحصیلات: حداکثر ۲۳ امتیاز
 • تجربه کاری: حداکثر ۱۵ امتیاز
 • مهارت زبان: ۲۰ امتیاز
 • سن: حداکثر ۱۲ امتیاز
 • ارتباط با بازار کار ساسکاچوان: حداکثر ۳۰ امتیاز

برنامه اسکیل ورکر کانادا (برنامه‌های نامزدی استانی PNP) طرح بسیار وسیعی بوده و گزینه‌های متنوعی را به متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا ارائه می‌دهد. گستردگی این برنامه‌ها و شرایط متفاوت آن‌ها ممکن است باعث سردرگمی شما شود. ضمن این که فرآیند درخواست برای هر یک از برنامه‌های نیروی ماهر کانادا پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. توصیه می‌کنیم برای تسریع کار خود و افزایش شانس موفقیت خود از تجربه و تخصص موسسات معتبر در این حوزه استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه دادآور نسیم مهر تماس بگیرید مشاوره رایگان و مهاجرت آسان با دادینلی.

blank
ویزای استارت ‌آپ انگلیس
خرید بیزینس در کانادا
خرید بیزینس کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست