Çalışma yoluyla Kanada'da ikamet edin - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

Çalışma yoluyla Kanada’da ikamet edin

بدون دیدگاه
Çalışma yoluyla Kanada'da ikamet edin

Çalışma yoluyla Kanada’da ikamet edin: Federal Vasıflı İşçi ve İl Vasıflı İşçi programları

Tabii, Kanada’da çalışma yoluyla ikamet almak için iki temel yol bulunmaktadır: Federal Vasıflı İşçi ve Vasıflı İşçi programları. İşte bu iki yolun detayları:

  1. Federal Vasıflı İşçi Programı (Federal Skilled Worker Program – FSWP)

Federal Vasıflı İşçi Programı, Kanada’ya kalıcı olarak yerleşmek isteyen yabancıların başvurabileceği bir programdır. Bu program kapsamında adayların belirli bir puan sisteminde belirli kriterlere göre değerlendirilmesi gerekmektedir. Değerlendirmeye giren faktörler şunlar olabilir:

_Yaş

_Eğitim seviyesi

_Dil becerileri (İngilizce _veya Fransızca)

_Kanada’da geçirilen deneyim

_İş deneyimi

_İş teklifi (isteğe bağlı)

Uygun meslek becerileri

Başvuru süreci genellikle çevrimiçi olarak yapılır ve adayların puanlarına göre sıralama yapılır. En yüksek puan alan adaylar davet alabilir ve Kanada Daimi İkamet Başvurusu yapabilir.

  1. Vasıflı İşçi Programları (Provincial Nominee Programs – PNP)

Kanada’nın farklı eyaletleri ve bölgeleri, kendi vasıflı işçi programlarına sahiptir. Bu programlar, bölgesel ihtiyaçları karşılamak ve yerel ekonomiyi desteklemek amacıyla düzenlenir. Her programın kendi kriterleri ve süreçleri bulunur. PNP programlarına başvurmak isteyen adaylar, genellikle bölgeye uygun bir iş teklifi veya bölgeye özgü diğer şartları yerine getirmelidir.

Hem FSWP hem de PNP programlarının başvuru süreçleri karmaşık olabilir ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak önemlidir. Kanada göç politikaları zaman zaman değişebilir, bu nedenle en güncel bilgileri resmi Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık Bakanlığı’ndan veya yetkili danışmanlardan almanız önerilir.

Kanada’da çalışarak kalıcı ikamet elde etme fırsatları hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen “With Us” ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlık ve göç konularında deneyime sahip ekibimiz, sizi Kanada’da kalıcı olarak yaşamınıza yönlendirmede yardımcı olmak için hazır. Kanada’nın göç yasalarına hakim uzmanlarımız, en iyi yol haritasını ve gerekli adımları belirlemede size rehberlik edebilirler.

Kanada’da iş yoluyla kalıcı ikamet programlarının farklı aşamaları ve koşulları hakkında daha fazla ayrıntı almak için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. İletişim bilgilerimize “With Us” websitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Siz de sıcakkanlı ve hoşgörülü bir ülkeye doğru atacağınız bu adımda yanınızda olduğumuzu unutmayın

الحصول على إقامة في كندا من خلال العمل
الحصول على إقامة في كندا من خلال العمل
نیاز کانادا به نیروی کار ماهر
نیاز کانادا به نیروی کار ماهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست