خرید سهام شرکت در آلمان | سرمایه گذاری در آلمان | موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

خرید سهام شرکت در آلمان

7 دیدگاه
خرید سهام شرکت در آلمان

نحوه ی خرید سهام در شرکتهای آلمانی:

خرید سهام شرکت در آلمان: بازار بورس هم مثل دیگر بازارهای پویا در دنیا، در حال جهانی شدن است. امروزه راه ها و روش های بسیاری وجود دارد که سرمایه گذاران سراسر دنیا به کمک آنها می توانند در معرض بازار سهام آلمان قرار بگیرند و به خرید سهام دلخواه خود بپردازند. شما بعنوان یک سرمایه گذار می توانید سهام مورد تقاضای خود را از یک صندوق مبادله ی ارزی (ETF) که سبد سهام آلمان را در اختیار دارد، خریداری کنید. و در نهایت، اگر کارگزار شما امکان دسترسی به بورس سهام آلمان را برایتان فراهم می کند، براحتی و بطور مستقیم میتوانید سهام را در همانجا خرید و فروش کنید.

برای خرید سهام در آلمان به چه چیزهایی نیاز دارید:

-حساب کارگزاری؛
-سرمایه برای سرمایه گذاری؛

خرید سهام شرکت در آلمان

خرید سهام شرکت در آلمان

خوبست پیش از هر اقدامی تصمیم بگیرید که چه میخواهید بکنید؟ آیا می خواهید یک سهام خاص آلمانی بخرید، یا یک صندوق شاخص آلمانی ؟!
صندوق مبادله ی ارزی (ETF)، یک صندوق سرمایه گذاری است که دارایی ها را خریداری کرده، سپس سهام را برای عموم مردم منتشر و در معرض خرید آنها میگذارد، و مانند بورس سهام در بورس کالا با آنها تجارت می کند.
در آلمان چندین صندوق مبادله ی ارزی (ETF) هستند که بعنوان صندوق شاخص عمل میکنند. آنها، سبد سهام آلمان را در اختیار دارند تا بوسیله ی آن در معرض بازار کل سهام آلمان قرار بگیرند. چنین تنوعی، مسلماً تمایل به کاهش نوسانات ارزی داشته و ترجیح میدهد جلوی ضرر و زیان را گاه به دلیل مشکلاتی که فقط در یک شرکت خاص به وجود می آید بگیرد. بعنوان مثال، صندوق شاخص iShares MSCI آلمان (NYSE: EWG) یکی از همین صندوقهایی است که برای ردیابی شاخص MCSI سهام آلمان طراحی شده است.

خوب تحقیق کنید و سپس تصمیم بگیرید که در کدامیک از شرکتهای آلمانی قصد سرمایه گذاری دارید؟

آلمان، اقتصاد مدرن پیچیده و گسترده و بزرگی دارد که در بازار اقتصادی بزرگتری چون اروپا ادغام شده است. در کنار همان نوع تحقیقات پیش زمینه ای که میخواهید در مورد شرکت های خاص آلمانی انجام دهید و قصد دارید چنین کاری را هم در یک شرکت آمریکایی پیاده کنید، بد نیست تحقیقاتی در مورد اقتصاد کلان آلمان، اروپا و جهان را هم به اجرا دربیاورید، و بعد به آن فکر کنید که کدام شرکتها در چنان محیطی در آینده میتوانند بهتر عمل کنند!

* ADR های سهام آلمان را هم در نظر بگیرید. ADR، یک سهام خارجی است که توسط یک معتمد در ایالات متحده آمریکا واریز می شود و دقیقاً مانند هر سهام آمریکایی در بازار بورس سهام آمریکا مورد معامله قرار میگیرد. تنها چند شرکت بزرگ آلمانی همچون زیمِنس، بانک دویچه، تِلِکام دویچه، شرکت مادر تی.موبایل، برای رسیدگی به مشکلات نظارتی در لیست بندی سهام خود به بورس ایالات متحده میروند. سایر سهام ADR آلمان همچون آدیداس و وولکزواگن، بدون ورق روی “ورق های صورتی” تجارت می کنند. برای همین است که این چنین شرکتهایی در بازار بورس کالا ذکر نشده اند، اما قادرند تا مستقیماً کالاها و خدماتشان را از کارگزار به کارگزار بفرشند. اکنون بد نیست تا با کارگزار خود چک کنید تا ببینید آیا می توانید سهام OTC را در حساب خود خریداری کنید؟

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

*توسط یک کارگزار آمریکایی که امکان دسترسی به بازار بورس سهام های آلمان را میتواند فراهم کند، یک حساب کاربری باز کنید. اگر سهام دلخواه شما به عنوان ADR در ایالات متحده موجود نیست، مجبورید آن را مستقیماً از بورس آلمان خریداری کنید. بسیاری از کارگزاران بورس، بویژه کارکشته های آنها، به مشتریان خود این امکان را می دهند تا بطور مستقیم بتوانند سهام آلمان را در بورس سهام آلمان خرید و فروش کنند. برای همین بهتر است وبسایت کارگزار خود را چک کنید یا با او تماس گرفته و از او اطلاعاتی در این باره بخواهید. با دسترسی مستقیم به بورس آلمان، شما می توانید بسیاری از خرده سهام های آلمانی را که در ایالات متحده آمریکا به عنوان ADR موجود نیستند، مورد خرید و فروش قرار دهید.

سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید سهام:

بیشتر آلمانی ها هرگز از طریق خرید سهام اقدام به سرمایه گذاری نمی کنند. در حالی که مردم کشورهای دیگر، برایشان سرمایه گذاری از طریق خرید سهام خصوصی در سایر کشورها رایج شده، در آلمان مردم این کشور، زیاد پذیرای ریسک خرید سهام در بازار بورس نیستند. با اینحال در سالهای اخیر، به دلیل رکود پایین نرخ بهره، این نگرش به تدریج در حال تغییر است. در مطالعه ای که درباره ی “فرهنگ بورس در آلمان” در ژانویه ی 2017 بعمل آمده، 58% از شرکت کنندگان در نظرسنجی، درباره ی ایده ی خرید سهام بعنوان سرمایه گذاری هم عقیده و در زندگیشان به این کار اقدام کرده بودند. این مطالعه نشان میداد که رویکرد آلمانیها به شرکت در سرمایه گذاری در بازار بورس روبه بهبودی است.
بازار سهام آلمان صرافی های معروفی را در خود جای داده است که از آن جمله میتوان به ” بازار بورس XETRA” ، بازار بورس اشتوتگارت، و بازار بورس فرانکفورت که یکی از بزرگترین مراکز تجاری جهان شمرده میشود و مطمئن ترین و بزرگترین معاملات خرید و فروش سهام جهان در آن به انجام میرسد، اشاره کرد. بازار بورسِ XETRA هم در این بین، اولین سیستم تجارت الکترونیک در جهان بشمار می آید و به رشد بیش از 90٪ از کل معاملات سهام در بورس فرانکفورت رسیده است.
بازار بورس اشتوتگارت، دومین بازار بزرگ خرید سهام در آلمان می باشد که رده ی دهم را در بازارهای بورس اروپا از آنِ خود کرده و در میان سرمایه گذاران خرده پا به محبوبیت زیادی دست یافته است.

خرید سهام در آلمان

خرید سهام در آلمان

امروزه، بازار بورس فرانکفورت را بعنوان مرکز تجارت بین المللی میشناسند: با تقریباً 200 شرکت کننده بازاری، که بیش از نیمی از آنها تُجّاری از کشورهایی دیگر جز آلمان می باشند. در این بازارها، شرکت های قابل اعتماد و فعالی در معاملات حضور دارند که از میان آنها میتوان به دایملر، بانک دویچه، لوفتانزا، و زیمِنس اشاره داشت.

باید گفت که در حال حاضر، امثال این شرکتهای بزرگ در آلمان، تأثیر زیادی نه تنها بر اقتصاد این کشور، که بر اقتصاد جهان گذاشته اند.در واقع با نگاهی به پیشرفتهای اقتصادی آلمان در دهه های اخیر میتوان به این پرسش که چرا بازار بورس آلمان تا این حد دارای جاذبه شده است، چنین پاسخ داد که چنین کششی در دراز مدت رخ داده و سهام آلمان توانسته با عملکرد سهام شرکتهای ایالات متحده برابری کند.با اینحال، بعضی از ریسکهای کوتاه مدت، مانند کند شدن اقتصاد اروپا و پتانسیل تعرفه های بزرگ ایالات متحده در واردات خودرو هنوز وجود دارند که بازار بورس این کشور را گاه به چالش میکشند.

خرید سهام کمپانی های آلمانی از جمله روش های سرمایه گذاری محسوب می شود که به کمک آن می توان به ویزای آلمان دست یافت .

البته باید در نظر داشت که اقتصاد آلمان مدرن و پیچیده است و شما همواره به همراهی یک وکیل و مشاور کاردان جهت سرمایه گذاری در آلمان و اخذ اقامت آلمان نیاز خواهید داشت .

شرکت حقوقی-مهاجرتی دادآور نسیم مهر با همکاری وکلای خود در دفتر آلمان شما را جهت نیل به سوی این هدف یاری خواهد رساند .

ویزای تحصیلی سوئد
ویزای تحصیلی سوئد
ویزای کارآفرینی انگلستان
ویزای کار آفرینی انگلستان

7 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

سلام با مبلغ ۱۰ًمیلیون تومان میشه در بورس کشورهای دیگه سهام خرید و بی واسطه !؟

پاسخ

من یه فرد مقیم در ایران هستم این سوال رو دارم ایا می توانم از داخل ایران کد بورسی حقیقی برای معامله در بورس فرانکفورت اخذ بکنم و اینترنتی معامله بکنم؟؟ من گرین کارت رو از کشور ترکیه میگیرم و حساب بین المللی دارم

پاسخ

  با سلام لطفا با شماره های موجود در وبسایت تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
   blank
   مسعود محمدی
   می 22, 2020 3:28 ق.ظ

   با سلام،
   چگونه میتوانم از طریق خرید سهام در آلمان اقامت این کشور را برای خود و خانواده فراهم کنم؟ و مدت زمان این پروسه چند مدت طول خواهد کشید؟
   با سپاس

   پاسخ
blank
مسعود محمدی
می 22, 2020 3:29 ق.ظ

با سلام،
چگونه میتوانم از طریق خرید سهام در آلمان اقامت این کشور را برای خود و خانواده فراهم کنم؟ و مدت زمان این پروسه چند مدت طول خواهد کشید؟
با سپاس

پاسخ

با سلام
بنده برای خرید شغل اروپا با مشاوران دادینلی تماس گرفتم و روال کارم در جریان هست
تشکر از موسسه عالی شما

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست