خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت 2020| قیمت ملک در ترکیه | موسسه مهاجرتی دادآور نسیم مهر

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت (2021)

بدون دیدگاه
blank

خرید ملک در ترکیه:

کشور اوراسیایی ترکیه در سالهای اخیر با فراهم آوردن بستر های مناسب از جمله اختصاص اراضی خود به شهروندان سایر کشورها، رشد علمی، اقتصادی، آزادی و داشتن آب و هوای مناسب به رشد قابل توجهی برای توسعه سرمایه گذاری دست یافته است. همچنین این کشور در زمینه عمران و ساختمان سازی گام های مهمی برداشته، و از طریق اعطای اقامت به خریداران ملک یا زمین باعث جذب سرمایه گذارانی از سرتاسر دنیا گشته است.

اجاره ملک در ترکیه

تغییرات اخیر در سیستم قوانین حاکم بر مالکیت املاک در ترکیه باعث شده است تا اکثر خریداران خارجی و سرمایه گذاران بین المللی مایل به سرمایه گذاری در این کشور شده و خیلی ها امروزه قادرند تا در ترکیه صاحب ملک یا املاکی بشوند. در همین زمینه، قانون “اصل متقابل” وجود دارد که به این معنی است که خارجی ها می توانند زمین و املاک و مستغلات دلخواه خود را در ترکیه، به نام خود خریداری کنند که بر همین اساس شهروندان ترکیه هم مجاز میشوند به خرید زمین و املاک و مستغلات در کشور مبدا یا محل اقامت خریدار. این قانون بیشتر سرزمین های اروپا و خاورمیانه را در بر میگیرد.

آیا خرید و فروش املاک و مستغلات در ترکیه می‌تواند سرمایه گذاری خوبی محسوب شود؟

ترکیه را باید یکی از دوستانه ترین و زیباترین مکان های روی زمین شمرد. کشور ترکیه را باید به دلیل بهره مندی از سواحل خیره کننده، آب و هوای مدیترانه ای عالی و قیمت املاک مقرون به صرفه اش، مکانی دوست داشتنی و پرجاذبه دانست. این کشور دارای یک اقتصاد قوی، جمعیتی جوان و بین المللی است که همین امر منجر به افزایش تقاضای خریداران خارجی بویژه تاجران و سرمایه داران ساکن در خاورمیانه شده است. گسترش زیرساخت ها و پروژه های نوآورانه در این کشور است که باعث شده تا معماران و طراحان بسیار معروف و طراز اول جهان، ترکیه را بعنوان زمینه ای برای نمایش کارهای خود انتخاب کنند و از این طریق مورد توجه رسانه های جهان قرار گیرند .

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

هزینه های خرید ملک در ترکیه:

ترکیه کشور بزرگ و پهناوری است که در آن میتوان با گزینه های گسترده ای برای انتخاب زمین یا ملک دلخواه روبرو شد. قیمت های املاک و مستغلات در ترکیه در مقایسه با دیگر مناطق محبوب گردشگری در منطقه، بسیار مناسب به نظر می آیند؛ هرچند که باید گفت با اینکه این قیمتها هر روزه در حال افزایش هستند، هنوز هم می توانید یک آپارتمان زیبای دو خوابه با منظره و چشم اندازی رو به دریا و با هزینه ای کمتر از 100،000 پوند خریداری نمایید. از سویی دیگر، خانه های بسیاری هم در بازار وجود دارند که توسط طراحان و معماران مشهور جهان، در بهترین نقاط ترکیه ساخته شده و مورد طراحی قرار گرفته اند که نگاه همه ی آنهایی را که مایل به زندگی و مهاجرت به این کشور هستند را به سوی خود جلب میکنند.
بودجه ی شما هرچه باشد مهم نیست. چرا که همیشه انواع مختلفی از قیمت های املاک وجود دارند که شما میتوانید با توجه به میزان بودجه تان اقدام به خریداری املاک و مستغلات مورد نظر خودتان کنید.
در همین راستا هزینه هایی هم بر سر راه خرید ملک شما وجود دارند. این موارد عبارتند از: تمبر عوارض مالیاتی، 3٪ از ارزش ارزیابی شده ی ملک، هزینه های قانونی حدود 1000 پوند، هزینه های آژانس املاک 3٪، و هزینه های مختلف اداری که چیزی در حدود 500 یورو میشود. با این حساب میتوان گفت هزینه های جاری مالکیت املاک در ترکیه در مقایسه با کشورهایی همچون اسپانیا و یا فرانسه به نسبت بسیار کم می باشد.

اسناد مورد نیاز برای خرید املاک در ترکیه:

برای خرید ملک مورد نظرتان در ترکیه شما ابتدائاً نیازمند داشتن پاسپورت و شماره ی مالیات محلی می‌باشید که این شماره برای بازکردن یک حساب بانکی معتبر در یکی از بانکهای ترکیه به کار می آید. بعلاوه، لازم است که دو سری عکس گذرنامه هم برای تشخیص هویت خود تهیه کرده باشید.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

آیا برای خرید ملک در ترکیه به وکیل نیازی هست؟

اگر چه داشتن وکیل یک نیاز قانونی برای این کار شمرده نمی شود، اما اغلب آژانس های ارائه دهنده ی خدمات مستغلاتی به خریداران و سرمایه گذاران مخصوصاً بین المللی پیشنهاد و توصیه ی اخذ وکیل را می نمایند. این آژانس ها اغلب و در بیشتر مواقع با وکلای مجرب و قابل اعتمادی ارتباط دارند که خریداران می توانند از آنها توصیه گرفته و در مواقع حساس به آنها مراجعه کنند. سرمایه داران و خریداران به راحتی می توانند وکلای مجرب و معتبر ترکیه ای را در وب سایت کنسول انگلیس پیدا کنند. هزینه ی وکالت در منطقه 1000 پوند خواهد بود، اما این پرداخت این هزینه می تواند بهترین پولی باشد که تاکنون خرج کرده اید. چرا که با کمک وکیل میتوانید ملک بهتر و دلخواه تری را در منطقه ی مورد علاقه ی خود خریداری نمایید.

روند خریداری ملک مورد نظر در ترکیه:

پس از اینکه ملک مورد علاقه ی خود را در ترکیه پیدا کردید، آژانس خانه ی ترکیه، به شما توصیه می کند که وکیلی برای خود دست و پا کنید که بتواند همه ی امور مربوط به تمامی اسناد قانونی مربوطه، همچون : TAPU (اسناد حقوقی) و Iskan (پروانه ی سکونت) را دنبال کرده و به همه ی آنها رسیدگی کند. برای خرید ملک، معمولاً در گام اول باز کردن و نگهداری یک سپرده ی بانکی مورد نیاز می باشد که با توجه به منطقه و فروشنده ی ملک، متفاوت است، اما اغلب قیمتها در حدود 1000 تا 2000 پوند برآورد میشود. برهمین اساس گفته شده که شما بعنوان یک خریدار بین المللی باید مبلغی در حدود 10 تا 30 درصد واریزی را در یک تاریخ معین پرداخت کنید. برای انجام این کار هم لازم است تا شما شماره ی مالیاتی دریافت کرده و اقدام به افتتاح یک حساب بانکی نمایید.

خرید مستغلات در ترکیه چه مدت زمان می‌برد؟

بطور کل باید گفت که خرید ملک در ترکیه مدت زمانی در حدود هشت تا دوازده هفته را به خود اختصاص میدهد، هرچند که از زمان ایجاد تغییرات قانونی در سال 2013 میلادی، این دوره ی زمانی به طرز چشمگیری کاهش یافته است و خریداران در مدت کوتاه تری میتوانند به ملک مورد نظر خود دست یابند. زمانی که امور رایجی همچون Iskan(پروانه ی سکونت) آماده ی صدور شود، فروشندگان املاک باقی پول را از خریداران میگیرند و معامله رو به اتمام میرود. بعلاوه، مالیات های مربوط به ملک هم باید در زمان صدور دادخواست پرداخت شوند. پس از این مرحله است که وكیل شما باید برای تكمیل معامله تان، قراردادی تنظیم نماید. تغییرات اخیر که در قوانین حاکم بر مالکیت مستغلات و املاک اعمال شده است، به این معنی می باشد که خریداران خارجی می توانند سریعتر از گذشته اسناد حقوقی مربوط به ملکشان را دریافت کنند.

چگونه می توانم با اموالم سرمایه گذاری کنم؟

ساده ترین راه در صورت نیاز به وام مسکن برای خرید ملک ترکیه، جمع آوری پول در کنار املاکتان می باشد. اخذ وام در ترکیه برای خرید ملک، در حال حاضر در دسترس همه ی ساکنان اتحادیه اروپا قرار دارد، با اینهمه هنوز این مساله در مرحله اولیه ی توسعه قرار گرفته و به نظر برای دیگر خریداران غیر اروپایی کاری مشکل به نظر میرسد. مشاورین املاک ترکیه همیشه حاضرند تا به شما بعنوان یک خریدار بین المللی مشاوره ی مالی ارائه دهند، اما مهم این است که به یاد داشته باشید که قبل از دریافت هرنوع پیشنهاد برای یک ملک در ترکیه، به منابع مالی خودتان تکیه کنید .

سرمایه گذاری در ترکیه

آیا می توانم ملک خودم را در ترکیه اجاره دهم؟

چرا که نه! برای این کار آژانس های املاک در ترکیه انواعی از بهترین پیشنهادها را پیش روی شما میگذارند. بازده اجاره در ترکیه نسبتاً خوب است و به عنوان یکی از بهترین مقاصد مناسب گردشگری در ایام تعطیلات، شما میتوانید با کمک آژانس های مخصوص اجاره دادن املاک به سود خوبی در طی سال دست پیدا کنید. با این کار میتوانید دوستان و خویشان خود را در ابتدا از ملک خود مستفیض نمایید که این کار خود نوعی تبلیغ برای ملک شما بشمار میرود.
بد نیست بدانید قیمت اجاره بها در ترکیه به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی همچون مکانی که ملک شما در آن واقع شده، ویو یا منظره و چشم انداز ملکتان، اینکه آیا نزدیک به دریا و ساحل هست یا نیست، متراژ بنا و مساحت ملک، اینکه استانداردهای روز دنیا در مورد امکانات ملک شما رعایت شده است یا نه، و در نهایت اینکه آیا شما میتوانید در روزهای شلوغ سال که به تعطیلات مهم سال مربوط میشود، ملک خود را اجاره دهید و تمام وقت در اختیار مشتریان قرار دهید یا نه؟ همه ی این عوامل در بالا و پایین آمدن نرخ اجاره بهای ملکتان تاثیر دارند. با رعایت همه ی این ها، و با در نظر گرفتن این واقعیت ها، بسیاری از صاحبان بین المللی املاک و مستغلات، بین 6 تا 10 درصد بازده اجاره سالانه را میتوانند کسب کنند.

خرید آپارتمان در ترکیه

قوانین و محدودیتها برای خرید ملک در‌ ترکیه

1-خرید ملک یا زمین در ترکیه باید مطابق قوانین این کشور و از طریق دفاتر ثبت اسناد و املاک ترکیه و به صورت رسمی و ثبتی صورت گیرد.

2-افرادی که برای احداث ساختمان یا پروژه های این چنینی اقدام به خرید زمین می نمایند باید حداکثر ظرف دوسال شروع به ساخت بنا نمایند .

3-اتباع کشورهای خارجی می توانند تاسقف 30 هکتار از کل خاک ترکیه و 10 درصد از زمین های هر شهر را خریداری نمایند.

4-اراضی که متعلق به ارتش ترکیه محسوب می شوند و مناطق نظامی قابل خریداری نیستند، بنابراین باید حتما قبل از خرید ملک از مراجع مربوطه استعلام صورت گیرد .

5-توجه داشته باشید اگر خرید ملک یا فعالیتی با قانون ترکیه مطابقت نداشته باشد فعل مورد نظر کان لم یکن تلقی می شود .

6-مدت زمان مورد نیاز برای خرید‌ ملک در تمام مراحل شامل خرید ملک و ثبت آن حدود سه ماه به طول می انجامد .

7-ترجمه پاسپورت و شناسنامه و عکس 6*4نیز از الزامات خرید ملک در ترکیه است .

8-سندی که برای افراد خارجی به ازای خرید ملک صادر می شود هیچگونه تفاوتی با اسناد ترک تبار ندارد .

9-بیمه نامه برای تمام ساختمان ها و دفاتر جهت دریافت پایان کار الزامی است .

خرید ملک در ترکیهنکات ضروری

از زمان اجرای این قانون در ترکیه موسسات مختلفی با هدف سوء استفاده و کلاهبرداری از هموطنان عزیزمان اقدام به جلب توجه افراد برای خرید ملک در ترکیه نموده اند لذا توصیه گروه دادآور نسیم مهر به متقاضیان خرید ملک این است که بسیار سنجیده و با تحقیق فراوان اقدام نمایند .ضمنا در نظر داشته باشید همراهی وکیل کارکشته مسلط به زبان ترکی استانبولی برای هموارتر و مطمئن تر شدن مسیر شما برای نیل به سوی این هدف بسیار ضروری است .

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

موسسه حقوقی مهاجرتی دادآور نسیم مهر باچندین سال سابقه موفق در امر خرید ملک و اقامت کشور ترکیه و همراهی با وکلای و نمایندگان خود در این کشور، همواره در کنارتان خواهد بود .

موسسه حقوقی مهاجرتی دادآور نسیم مهر برای متقاضیان خود در شهرهای استانبول، ازمیر و دنیزلی اقدام به خرید ملک (گلدن ویزا) می نماید .

موسسه حقوقی دادآور نسیم مهر با نام های دادینلی و ترکیه ویت آس نماینده قانونی خدمات مهاجرتی ترکیه در ایران و تترکیه شما را برای رسیدن به هدفتان (خرید ملک در ترکیه) همراهی می کند مهاجرت آسان به ترکیه با  turkey-with-us

برای ادامه مشاهده دیگر پلن های مهاجرت به ترکیه روی لینک زیر کلیک کنید.

مهاجرت به ترکیهبرای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به ترکیه و اقامت ارزان ترکیه هم اکنون درخواست مشاوره رایگان خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

 

اقامت مجوز کار در ترکیه
اقامت از طریق اجازه کار در ترکیه
blank
مشاغل مهندسی در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست