خرید بیزینس در آلمان | خرید تجارت آماده در آلمان | موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

خرید بیزینس در آلمان

بدون دیدگاه
خرید بیزنس در آلمان

خرید بیزینس در آلمان: یکی از راه­های مهاجرت به کشورهای اروپایی سرمایه­ گذاری در کسب و کار و خرید بیزینس در کشورهایی است که دارای رونق تجاری بوده و فرد می­تواند از طریق آن موفق به کسب ویزا و اخذ اقامت در کشور مورد نظر شود. کشور آلمان از جمله کشورهایی است که با اقتصاد پایدار شرایط را برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند فراهم نموده و با پیش­بینی مقررات و سازوکارهایی انگیزه­ های لازم برای سرمایه­ گذاران را ایجاد نموده است.

آلمان در اروپای غربی و اروپای مرکزی قرار دارد و از شمال با کشور دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس، از جنوب غرب با فرانسه و لوکزامبورگ و از شمال غرب با بلژیک و هلند مرز مشترک دارد.

این کشور دارای ۱۶ ایالت است. بزرگترین ایالت بایرن یا باواریا در جنوب و کوچک‌ترین برمن در شمال غربی است.

یکی از مزایا و شرایط خرید تجارت آماده در آلمان برای شرکت ها این است که شما دیگر تحت تأثیر مسئولیت بنیاد یک شرکت جدید قرار نخواهید گرفت. علاوه بر این، یک شرکت آماده گزیده می تواند به شما یک پس زمینه تمیز و تاریخ قابل اعتماد ارائه دهد، که در دسترسی به اعتبارات بانکی برای کسب و کار شما کمک کند.

سرمایه گذاری در آلمان

خرید بیزینس در آلمان

برای سرمایه­ گذاری و فعالیت تجاری در کشور آلمان نیاز نیست که از همان ابتدا فعالیت شغلی خود را به صورت مستقل و ابتدا به ساکن آغاز کنید؛ بلکه می­توانید بجای ثبت یک شرکت جدید، یک شرکت محلی را خریداری کنید. یکی از مزایای سرمایه­ گذاری در آلمان این است که کشور آلمان در زمینه راه­ اندازی یک فعالیت شغلی و ثبت شرکت تجاری هیچ گونه تمایزی بین اتباع داخلی و خارجی قائل نمی­ شود و هیچ محدودیتی برای تقسیم سود وجود ندارد.

انواع شرکت در کشور آلمان بر اساس قوانین این کشور عبارتند از:

 • شرکت­های با مسئولیت محدود
 • شرکت­های سهامی
 • انواع مختلف مشارکت
خرید بیزینس در آلمان

خرید بیزینس در آلمان

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت هنگامی که یک شرکت آماده (ready-made company) را خریداری می کنید، باید مطمئن شوید

که ساختار قانونی آن شما را قادر می سازد تا کسب و کار خود را با توجه به اهداف خود سازماندهی کنید. در صورتی که شکل قانونی شرکت طبقه ای (shelf company) به خواسته های شما پاسخ ندهد، با کمک یک وکیل آلمانی می توانید آن را در آینده تغییر دهید.

شرکت آماده یا همان شرکت طبقه در حال حاضر تشکیل و ثبت شده است، اما فعالیت تجاری قبلی ندارد. شرکت های طبقه آلمانی را می توان با توجه به نیازهای خریدار سفارشی کرد. مزیت اصلی در خرید یک شرکت قفسه این است که شما می توانید فورا یک تجارت کاربردی داشته باشید. زمان لازم برای ثبت شرکت می تواند برای فعالیت های دیگر که می تواند به عملکرد خوب کسب و کار شما کمک کند، صرف شود.

برای خرید یک شرکت طبقه آلمانی، انتقال سهام (برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید سهام شرکت در آلمان کلیک کنید) باید از شرکت به خریدار در حضور یک دفتر اسناد رسمی صورت گیرد، زیرا تمام اسناد، از جمله انتقال، باید تأیید شود. خریدار شرکت باید مدارک شناسایی را نیز ارائه دهد. پس از خرید یک شرکت طبقه آلمانی، صاحب جدید می تواند به شرکت تغییراتی بدهد مانند نام، هدف فعالیت، آدرس، هیئت مدیره و یا مدیریت. ثبت نام تجاری آلمان باید در مورد تمام تغییرات رخ داده در این شرکت اطلاع رسانی شود.

خرید یک شرکت طبقه­ ای در آلمان مزایای زیادی دارد، راه اندازی یک کسب و کار جدید را سرعت می بخشد و مستلزم فعالیت و سندسازی کمتری است. با این حال، کاملا توصیه می شود قبل از خرید شرکت، پیش زمینه اقتصادی، دارایی ها و بدهی های آن را کاملا بررسی کنید.

چند مورد از فرصت­های سرمایه­ گذاری و فعالیت­های شغلی که می­توان در این کشور راه انداخت عبارتند از:

 • شرکت­های تولیدی
 • برش لیزر و جوشکاری قطعات فلزی
 • پشتیبانی فروش آنلاین
 • آرایشگری و سالن­های زیبایی
 • کارگاه تولیدات خودرو
 • آموزشگاه ­های زبان انگلیسی
 • عمده فروشی محصولات الکترونیک
 • لوازم یدکی خودرو

خرید بیزنس در آلمان

موفقیت در سرمایه ­گذاری نیازمند این است که متقاضی کار در این کشور سرمایه کافی و مناسب را برای راه ­اندازی شغل مورد نظر داشته و با پلان کاری مشخص و منسجمی وارد بازار کار شود. همچنین، بازاریابی، مکان­یابی و تبلیغات نکات مهمی است که باید به آن توجه داشت.

چگونه یک شرکت آلمانی بخریم؟

زمانی که میخواهیم برای خرید یک بیزینس فعال در آلمان اقدام کنیم، بهترین توصیه کارشناسان این میتواند باشد که از یک مشاور تجاری آلمانی M&A استفاده کنیم؛ کسی که از وضعیت محلی بیزینس مورد نظر اطلاعات خوبی در دست دارد. لازم است که این مشاور آگاهی و اِشراف کاملی نسبت به سنتهای تجاری آلمان و بازار های محلی آن داشته و اطلاعاتش نسبت به مسائل بازرگانی و روز دنیا، به روز و آن تایم باشد. در حقیقت باید گفت، هنگام انجام یک بیزنس در آلمان واقعاً واجب است که در کنار خود از وجود یکی از برترین مشاوران بیزینسی آلمان که در زمینه های مختلف اقتصادی و بین المللی از تبحر تجاری کافی برخوردار است، بهره ببریم. این یکی از مهمترین اقدامات یک تاجر موفق شمرده میشود. مشاوران تجاری آلمانی ده ها سال است که در زمینه ی فروش شرکتهای آلمانی به بازرگانان خارجی و راهنمایی آنها در بهبود عملکرد شرکتها، خدمات شایسته ای به انجام رسانده اند.

آلمان، تیم بزرگ و حرفه ای از این مشاورین تجاری دارد که درک و شناخت درست و کاملی از انواع مختلفی از صنایع آلمانی دارند. این افراد، به بازرگانان مهاجر از سراسر دنیا خدمات مشاوره ای بی نظیری در زمینه ی خرید شرکتها و کارخانجات صنعتی دلخواهشان ارائه میدهند. توان تیم مالی شرکتهای اروپایی ترکیبی است از دانش عمیق آنها از صنایع مرکزی آلمان و دانش جغرافیایی محلیشان که تکلم به زبان ها و لهجه های محلی آلمانی را باید یکی از رموز قدرت و رشد آنها شمرد. میتوانید نگاهی به سایت مشاورین تجاری آلمان German M&A team بیندازید و از مشاوره های آنها در جهت خرید بهترین و مناسبترین بیزینس در آلمان بهره ببرید.

مشاغل و بیزنس های فروشی در آلمان:

در آلمان تعداد زیادی از شرکتها وجود دارند که در معرض فروش هستند. این شرکت های فروشی، غالباً حکم های جانبی انحصاری دارند که از طریق شبکه مشاوران محلی آلمانی به تُجّار خارجی ارائه می شوند. پروفایل های ذکر شده برای فروش شرکتهاهم می توانند از طرف صاحبان مشاغل و تاجران آلمانی باشند که با میل خود به تیم مشاوران معرفی کرده اند تا آنها این شرکتها را به خریداران خارجی بفروشند. برهمین اساس، این امکان وجود دارد که یکی از همین شرکتهایی که گروه مشاورین تجاری در سبد خرید قرار داده اند، مورد پسند بازرگانان خارجی قرار گیرد و مایل به خرید و سرمایه گذاری در آن شرکت بشود. به سایت بیزینس های فروشیِ آلمان businesses for sale in Germany مراجعه کنید تا از لیست مشاغل قابل خرید در این کشور آگاهی و اطلاعات کاملی بدست آورید.

خرید شرکت آلمانی

خرید یک بیزینس در آلمان:

فکر میکنید آیا لازم است که یک مشاور تجاری از وضعیت آداب و رسوم و سنتهای محلی جغرافیای یک شرکت و یا کارخانه ی در معرض فروش آگاهی داشته باشد؟!

زبان آلمانی یکی از زبان های چالش برانگیزی است که عدم آشنایی و تسلط کامل به آن می تواند مانع خرید یک شرکت در آلمان بشود. یکی از نکته های قابل توجه برای سرمایه گذاران خارجی، آشنایی و اِشراف کامل خریداران و تُجّار خارجی به زبان آلمانی و لهجه های آن است که میتواند بهترین فرصتهای اقتصادی را برای آنان فراهم آورد . چرا که در این کشور اگر خریدار بتواند به زبان آلمانی بخوبی صحبت کند، بسیار مورد استقبال عمومی بازرگانان آلمانی قرار گرفته و نظر مثبت آنها را برای فروش شرکت و صنایعشان به خود جلب میکند.باید توجه داشت که برای شروع روابط تجاری مطلوب دو طرف، زمان لازم است؛ و برای ایجاد یک رابطه ی تجاری خوب با فروشنده ی علاقه مند، مسلماً باید جلسات مختلفی برگزار شود که این امر خود نیازمند زمان کافی و حوصله ی دو طرف می باشد. فقط پس گذشت مرحله ی معرفی و هنگامی که یک رابطه ی شخصی مناسب بین خریدار و فروشنده ی آلمانی ساخته شد، می توانید جزئیات مربوط به معامله را برای خرید شرکت مورد بحث و بررسی قرار دهید. مشاورین تجاری آلمانی کاملاً به اخلاق و عادات و رسوم محلی فروشندگان شرکتها آشنایی دارند. از این رو در طی این مراحل میتوانند کمک های شایان توجهی به خریداران خارجی و سرمایه گذاران بین المللی ارائه بدهند تا سرانجام بتوانند به سر میز مذاکره با فروشندگان بروند.

صنایع قدرتمند در آلمان را میتوان کارخانجات تولیدی، ماشین سازی، مهندسی بطور کل، اتوموبیل سازی، فلزات و شیمیایی شمرد. مشاورین تجاری در آلمان بخوبی قادرند تا بازرگانان خارجی علاقمند به خرید بیزینس در آلمان را در امر خرید یکی از مشاغل زیر هدایت و راهنمایی کنند:

-خرید مشاغل نرم افزاری؛

-خرید یک شرکت فنآوری اطلاعات؛

-خرید مشاغل حوزه ی دارویی؛

-خرید یک بیزینس حوزه ی مهندسی؛

-خرید یک شرکت شیمیایی؛

-خرید یک بیزینس حوزه ی فلزات؛

در زیر توضیحات بیشتری در مورد تجربه ی مشاورین تجاری درباره ی بعضی از صنایع کلیدی آلمان آورده ایم. اگر شما خواهان خرید بیزینسی در حوزه ی ICT یا نرم افزار، حمل و نقل یا صنایع شیمیایی هستید، میتوانید اطلاعات بیشتری در این باره در توضیحات زیر بدست آورید.

خرید بیزینس در حوزه ی ICT در آلمان

خرید بیزینس در حوزه ی ICT در آلمان

خرید بیزینسی در حوزه ی ICT یا نرم افزار در آلمان:

آلمانیها تجربه ی وسیعی در حوزه ی ICT و نرم افزار دارند.بیشتر مشاورین تجاری تجربه های علمی و عملی بسیاری در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات یا نرم افزار دارند و پس از خرید یا فروش شرکت های نرم افزاری خودشان است که توانسته اند به یک مشاور M&A در حوزه ی تجاری تبدیل شوند. این دسته از مشاوران، ارتباطات خوبی با صاحبان مشاغلِ حوزه ی نرم افزار و صنعت ICT که مایلند شرکتهایشان را در معرض فروش بگذارند، دارند. وقتی شما قصد هرید یک شرکت در حوزه ی نرم افزار را در آلمان داشته باشید، این مشاورین هستند که میتوانند در تمامی مراحل به شما یاری کامل برسانند.

خرید مشاغل حوزه ی حمل و نقل در آلمان:

از دیگر صنایع مرکزی آلمان میتوان به حمل و نقل اشاره کرد که در واقع یک صنعت لجستیک و پیشرو محسوب میشود. مردم آلمان در زمینه ی این صنعت سابقه و تجربه ی نسبتاً طولانی دارند. تیم مشاورین تجاری آلمان هم پیش زمینه ی بسیار خوبی در زمینه ی این صنعت قدیمی آلمانی دارد. در کنار این، آلمان شبکه ی بزرگی از متخصصان و کارشناسان صنعتی دارد که در حوزه ی صنعت حمل و نقل فعالانه مشغول می باشند. تیم مشاورین تجاری، زمانی که در مرحله ی خرید یکی از این مشاغل نیاز به توصیه داشته باشید، میتواند براحتی با این کارشناسان و متخصصان ارتباط برقرار کند.

خرید مشاغل حوزه حمل و نقل در آلمان

خرید مشاغل حوزه حمل و نقل در آلمان

خرید مشاغلی در حوزه ی صنایع شیمیایی در آلمان:

پیتر شووتن با تجربه ی زیادی در حوزه ی صنایع شیمیایی، در آلمان جای دارد. او تجربیات وسیعی در امر صنایع شیمیایی، تولیدات و خرید و فروش اینگونه مشاغل دارد. تیم مشاورین تجاری هم ارتباطات خوبی با شبکه ی گسترده ای از این مشاورین صنعتی دارد و هر زمان که لازم شد میتواند با این دسته از کارشناسان صنایع شیمیایی تماس برقرار کرده و زمینه ی آشنایی بیشتر خریداران اینگونه مشاغل را با چنین صنعتی فراهم کند.

تمکن مالی اتریش
تمکن مالی اتریش
ثبت شرکت در اتریش
ثبت شرکت در اتریش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
فهرست