İngiltere | Ülke İngiltere İngiltere halkının kültürü

İngiltere ülkesini tanıtmak

واحد پول

para birimi

پیش شماره تلفن

Alan kodu

زبان رسمی

resmi dil

پایتخت

Başkent

İngiltere, İskoçya ve Galler’in dahil olduğu Büyük Britanya adasında bulunan bir ülkedir. İngiltere, adanın üçte ikisini oluşturan adadaki en büyük ülkedir. İngiltere, İrlanda Denizi, Kuzey Denizi ve Atlantik suları ile çevrili olmasına rağmen, Avrupa’ya çok yakındır. İngiltere’de tüm küçük topraklarıyla doğanın tamamını görebilirsiniz; Dağlardan nehirlere, tepelere, göllere ve bataklıklara! Çıktığınız şehirlerden bu ülkenin son derece yeşil doğası ve çok soğuk kışları nedeniyle ününü anlayacaksınız.

کشور انگلستان

Birleşik Krallık Nüfusu

İngiltere’nin 51 milyonluk bir nüfusu var ki bu, Birleşik Devletler’deki 300 milyonu aşan nüfusa kıyasla küçük bir sayıdır. Ama bu nüfusu İngiltere ve Amerika bölgesiyle karşılaştırırsanız, hayır olduğunu göreceksiniz! خیلی هم کشور شلوغ و پر جمعیتی است!! در حقیقت تنها کشور پر جمعیت قاره ی اروپا، همین انگلستان است.Ülke çok kalabalık ve kalabalık !! Aslında Avrupa’nın tek kalabalık ülkesi İngiltere’dir. Bu nüfusun büyük bir kısmının da bu ülkenin başkenti Londra’da yaşadığını bilmek fena değil. Yani bu şehrin çok kalabalık ve kalabalık olması gerektiğini göreceksiniz. Ayrıca Birleşik Krallık’ın dokuz bölgeye ve 48 şehre ayrıldığı da unutulmamalıdır.

جمعیت انگلستان

İngiltere'de yemek

Bu ülkenin en lezzetli yemeklerinden biri de balık ve patates kızartmasından yapılan ve çok keyifli bir yemek olan “cips ve balık” dır. Bu ülke insanının yemeklerinin çoğunda kebap, sosis, kuzu, tavuk ve dana eti gibi etler kullanılmaktadır. Basit tarifleriyle ünlü yiyecekler. Elbette basit talimatları olabilir, ancak unutmayalım ki, onları bir kez test ederek harika lezzetlerini fark edeceğiz. Öte yandan çayın İngiliz diyetinde önemli bir rol oynadığını asla unutmayın.

Genel olarak, Birleşik Krallık’ta yiyecek bulmak çok kolaydır. Her bütçeyle, ülkenin her yerinden dünyanın her yerinden çeşitli yemekler sunan restoranlar bulabilirsiniz; İtalyan, Hint ve Çin’den Tayland ve Meksika mutfağına!
Geleneksel İngiliz mutfağı şunları içerir:
Cips ve balık; Tam İngiliz kahvaltısı; Pazar kebapları; Yorkshire puding; Makarna; Kremalı çay; Ayak; Haggis; yerel peynir; Ayrıca çay ve kek gibi atıştırmalıklar.
Süpermarketleri hatırlayın; Çünkü maliyetleri düşürmek için öğle yemeği ve atıştırmalıklar için ucuz ve lezzetli seçenekler bulmak için iyi yerlerdir.

غذای انگلستان

İngiltere hava durumu

Bazıları soruyor, İngiltere’de her zaman yağmurlu mu? Yanıt olarak şunu söylüyoruz: Genellikle hayır! Ülkenin farklı iklimi var. Bazen yağmurlu, bazen de güzel ve keyifli güneşlere sahip.

آب و هوای انگلستان

Birleşik Krallık'taki ortalama maaşlar ve harcamalar

یک فرد شاغل در انگلستان قادر است ماهانه چیزی حدود 4627 پوند درآمد داشته باشد.İngiltere’de çalışan bir kişi ayda yaklaşık 46 4627 kazanabilir. Genel olarak 2019 yılında İngiltere’deki fatura miktarının bir önceki yıla göre arttığı söylenmelidir. Bu ülkede, bir avukat aylık 86 6786 civarında bir gelir bekleyebilir; Bir katip ise ayda yaklaşık 79 2.479 alacak. Bu ülkede yaşamanın maliyetinin İran’dakinden yaklaşık% 60 daha yüksek olduğunu bilmek fena değil. Ayrıca son istatistiklere göre kira bedelinin İran’daki kira bedelinden neredeyse yüzde yüz daha yüksek olduğunu düşünmeliyiz. Birleşik Krallık’ta bir restorana gitme isteğiniz varsa, tipik bir restoranda yemek maliyetinin yaklaşık 12 pound olduğunu bilmelisiniz. Yanında sipariş ettiğiniz bir fincan kapuçino yaklaşık iki buçuk pound tutuyor. Susadıysanız ve bir buçuk litrelik şişe su almak istiyorsanız, bir pound ödemeniz gerekir.

Garantili İngiltere

هزینه ها در انگلستان

İngiltere halkı

درانگلستان اغلب مردم را با خودتان مهربان خواهید یافت؛ البته اگر شما هم مودبانه و محترمانه با مردم محلی و آداب و رسوم آنها برخورد کنید.İngiltere’de sık sık size karşı nazik insanlar bulacaksınız; Tabii yerel halka ve onların adetlerine de kibar ve saygılı davranırsanız. Sizin kültürünüzde bazı şeyler normal görünebilir ama İngiltere’de yerlileri üzüyor. Bu ülkenin ilginç yanlarından biri de bize bazen tuhaf görünmesi. “Büyük olasılıkla sırada beklemek” işareti gibi !!
Bu işareti görerek, önünüzde duran herkese saygı duymalısınız!
Biriyle ilk kez tanışıyorsanız, kısa cümleler kullanmak ve sözde bağırmak daha iyidir. Başlamak için kendinizi tanıtabilir veya hava durumunu ve seyahat, doğa, aile veya … gibi konuları kullanabilirsiniz. Ancak ilk görüşmede asla görünüm, yaş, şakalar, para, seks, devamsızlık, siyaset, din, eleştiri veya şikayet gibi konuları kullanmayın!

مردم انگلستان

İngiltere'de Turizm

İngiltere, inanılmaz doğal güzellikleri ve zengin tarihi ve karmaşık kültürel mirası ile çok çeşitli bir ülkedir. İngiltere, küçük boyutuna rağmen dünyanın en önemli mali, politik ve ticari ülkelerinden biridir. Yukarıdakilerin tümü, dünyanın her yerinden milyonlarca turistin her yıl ülkenin şehirlerine, bölgelerine, köylerine ve turistik yerlerine akın etmesinin birçok nedeninden sadece birkaçıdır. Turizm sektörünü canlandırarak ve sektörün altyapısını iyileştirmek için güncel çözümler sunarak bu büyük miktardaki turizme yanıt veren bir ülke.
Bu ülkede konaklama, tur operatörleri ve ulaşım araçları bol, güvenilir ve çeşitlidir. İngiltere ayrıca dünya standartlarında satın alma gücü, efsanevi tiyatroları ve oyunları ve halkının canlı günlük yaşamı ile dünyaca ünlüdür. Aslında, bu arazi sizin turistik yerinizse, dünyanın bu bölgesine ilk kez seyahat eden ziyaretçiler için eğlence sıkıntısı olmadığını bilmek daha iyidir.
İngiltere dışında, yanında tarihi kaleler ve evler, birbirinden güzel parklar ve bahçeler ile unutulmaz mekanlar yaratan sakin köy ve mahalleleri deneyimleyebilirsiniz.
İngiltere’deki dil eğitim merkezleri genellikle öğrenciler için, kamu turizmi destinasyonlarını da içeren cazip çalışma turları sunar. Tipik olarak bu geziler arasında Edinburgh, Oxford, Cambridge, Londra ve York bulunur.

انگلستان
گردشگری در انگلیس

İngiltere'nin en ünlü turistik yerleri

British Airways tarafından yatırım yapılan London Eye Carousel;
Tower of London ve Big Ben; Q Garden; İngiliz Parlamento Binası;
Westminster Sarayı; Chester Hayvanat Bahçesi;
Canterbury Katedrali; St. Powell Katedrali;
İngiliz müzesi; Londra Hayvanat Bahçesi; Winsor Kalesi;
Buckingham Sarayı;
Ülkede ayrıca kültürel mirasları nedeniyle ziyaretçiler tarafından beğenilen birçok şehir ve kasaba bulunmaktadır. Gibi alanlar:
Brighton: Bir zamanlar kraliyet liderlerinin rahat bir köşesi olan güzel bir sahil şeridi.
Cambridge: Güzel bir dünya şehri.
Canterbury: Bir zamanlar Avrupa dini destanlarının merkezi olarak kabul edildi.
آکسفورد: Ortaçağ mimari tasarımı nedeniyle turistler için değişmez bir destinasyon olarak kabul edilen bir üniversite şehri.
Nottingham: Robin Hood Efsaneleri Şehri.
Doğa severler için Birleşik Krallık’ta gençleri ve yaşlıları aynı şekilde çeken birçok nefes kesici cazibe merkezi vardır:
Aden projesi; Jurassic sahili (Dorset ve Dunon); Ve ülke çapında herkesin kolayca ve bolca erişebileceği birçok park ve oyun ve eğlence yeri.

گردشگری در انگلیس

İngiltere halkının kültürü

İngiltere, her türlü kültüre sahip bir toplumu tek başına kucaklayan bir ülkedir. Modern sanatın ve ticaretin merkezi sayılan bir ülke. Bu topraklar zengin bir tarihe ve kültüre sahip olduğundan izleri Taş Devrine kadar uzanmaktadır.
Başkenti Birmingham, Manchester, Bristol ve Liverpool olan büyük ve kalabalık Londra şehri dışında bu ülkenin diğer büyük şehirleri.
Birleşik Krallık, dünyanın her yerinden bir nüfusa sahiptir. Bu nedenle, farklı kültür türlerini bir araya getirdiğini söylemek doğaldır ve her milletten herkes orada rahat hissedebilir. Hoşgörülü bir topluma sahiptir ve ırk, cinsiyet, din veya engellilik temelinde ayrımcılık yapmak tamamen yasa dışıdır.

مردم انگلستان

İngiltere'de Sanat

İngiltere gibi bir ülkenin sanatı ve kültürü büyük ölçüde o yerin temsilcisidir. İngiltere’nin bu yönünü deneyimlemek için, kimliğini keşfetmek için eşsiz yerlerine, insanlarına ve ilgi çekici yerlerine kendinizi kaptırmanız gerekir. Gibi yönler: Edebiyat, yemek, mimari, spor, müzik, felsefe, halk hikayeleri ve son olarak dini bilimsel semboller.

یکی از بزرگترین جشنواره های هنری انگلستان در بیرمنگام برگزار می شود که آرتفِست نام دارد.Birleşik Krallık’ın en büyük sanat festivallerinden biri Artfest olarak adlandırılan Birmingham’da düzenleniyor. Bu festivalde birçok sanatsal yetenek sergileniyor; Klasik müzik ve şarkılardan geleneksel danslara ve stand-up komediye. Festival genellikle Eylül ayında yapılır.

İngiliz kültürünün bir diğer önemli parçası da tiyatro aslında bu ülkeye turist çekmek için önemli bir bahanedir … Kediler ve Aslan Kral gibi tiyatro gösterileri Shakespeare’in oyunlarının en eski performansları arasında yer alıyor, çok istiyorlar.

Birleşik Krallık’ta düzenlenen çeşitli harika yemek lezzetlerinin yer aldığı yemek festivalleri, dünyanın dört bir yanındaki insanların yemek kültürlerinin ve geleneklerinin güzel bir dönemidir. Bu ülkenin büyük nüfusunun bir araya gelmesinin tek nedeni sayısız kültürdür. Manchester Yiyecek ve İçecek Festivali, CAMRA Bira Festivali ve Londra’daki Çikolata Haftası, gençler ve yaşlılar için lezzetli ve çekici yiyecekler sunacağından emin olunan mutfak özelliklerinden sadece birkaçıdır.

هنر در انگلستان
هنر در انگلستان

İngiliz para birimi

İngiliz para birimi ünlü pounddur. ATM’lere erişmek için, her yerde olduklarından ve tabii ki kullanımlarının ücretsiz olduğundan endişelenmeyin. Neredeyse her yerde kredi kartıyla alışveriş yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Nakit sadece küçük dükkanlarda, banliyö pazarlarında, bazı kafelerde ve tavernalarda ve son olarak yerel otobüslerde ve taksi ücretlerinde kullanılır.

پول انگلستان
فهرست
fa فارسی
X