Avusturya nasıl bir yer? Avusturya'da yaşıyor -

Avusturya hakkında herşey

واحد پول

para birimi

پیش شماره تلفن

Alan kodu

زبان رسمی

resmi dil

پایتخت

Başkent

Avusturya’ya göç etmek veya Avusturya’da eğitimine devam etmek isteyen birçok kişi için Avusturya nasıl bir yer? مهاجرت به اتریش . Ya da Avusturya’da hayat nasıl? Veya farklı ülkelerdeki yaşam koşullarını karşılaştırın, örneğin, Avusturya yaşamak için mi yoksa Almanya için mi daha iyi? Tüm sorularınızın cevapları bizde …

Avusturya Orta Avrupa’da bulunur, ancak nispeten küçük bir alana sahiptir, bu nedenle İran’ın vilayetlerinden birinin büyüklüğünde olabilir. Avusturya çok zengin bir kültüre sahip ve halkının ırkçılığa ilgisi yok. کشور آلمان Mesleki olarak konuşursak, bu ülkedeki çalışma koşulları iyi ve hatta Almanya’dakinden daha iyi; Son nüfus sayımına göre Avusturya 3,5 ile Orta Avrupa’daki en düşük işsizlik oranına sahip ülke.

. . Eğitimle ilgili olarak, Avusturya’da derslerin% 90’ının Almanca olarak verildiği ve bu ülkede eğitim gören veya Avusturya’da eğitimine devam etmek isteyen kişilerin bu dile hakim olmaları gerektiği söylenmelidir.

کشور اتریش

Avusturya Nüfusu

İstatistiklere göre 2017 yılında Avusturya nüfusu 8.773.686 idi. Ülke, alanıyla orantılı olarak dengeli bir nüfusa sahiptir. Bir bakıma bu ülkede nüfus yoğunluğunun kilometrekareye 104 kişi olduğu söylenebilir.

جمعیت اتریش

Avusturya'daki en ucuz şehirler

Avusturya, iş faaliyetleri, üniversite konumları ve diğer yaşam koşulları nedeniyle bazı şehirlerde yüksek olan 1531 şehre sahiptir ve diğer bazı şehirlerde yaşam maliyeti düşüktür.

Araştırmaya göre, Graz, Viyana ve Linz gibi üç şehir, nispeten düşük yaşam maliyetine sahip şehirler arasında yer alıyor. ا . Ancak, genel olarak Avusturya’da yaşamanın maliyetinin diğer ülkelere göre biraz daha yüksek olduğu unutulmamalıdır.

پول اتریش

Avusturya hava durumu

Avusturya’nın ılıman bir iklime sahip olması ve bu konuda yaşamaya çok elverişli olması, her yıl birçok turistin bu ülkeye seyahat etmesine neden olmuştur. Avusturya’nın farklı bölgeleri farklı iklimlere sahiptir ve ülkenin güneyinden kuzeyine sıcaklık seviyesi ve yağış miktarı değişebilir.

Çoğu Avusturya şehri, Avrupa, kıta ve Akdeniz iklimi ile Avrupa’ya benzer bir iklime sahiptir. Ülkenin güneyi Atlantik’ten etkilenen bir iklime sahiptir ve güneydoğu ise karasal iklimden etkilenir.

آب و هوای کشور اتریش

Avusturya ekonomisi

Avusturya, siyasi ve ekonomik sistemi nedeniyle vatandaşlarına yüksek düzeyde refah sağlamıştır. Avusturya ekonomisi gelişmiştir ve en önemli endüstrileri şunlardır: Gıda, atıştırmalıklar, makine ve çelik üretimi, elektrik ve elektronik endüstrisi, kimya ve otomotiv endüstrisi ve ahşap ve kağıt endüstrisi.

Avusturya ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç önemli ekonomik bölgeye sahiptir:

Viyana Eyaleti: Finansal Hizmetler

Üst baskı: Demir, çelik, kimya ve her türlü makine endüstrisi

Foralebag Bölgesi: Tekstil ve giyim endüstrisi

Carinthia Eyaleti: Ağaç ve kağıt endüstrisi

Salzburg: Elektronik, ahşap ve kağıt endüstrisi, çeşitli iş ve ekonomi alanları

: Tirol: Cam ve ahşap endüstrisi

اقتصاد کشور اتریش

Avusturya halkının dili

Avusturya, Almanya, İsviçre ve Lihtenştayn gibi bir dizi Almanca konuşan ülkeyi çevreleyen bir bölgede yer almaktadır. Bu girişle birlikte Avusturya’nın resmi dili de Almanca’dır ve buna Standart Avusturya Almancası denmektedir. Avusturya dili, bazı kelimelerin telaffuzu ve anlamı bakımından farklılık gösteren Almancaya benzer. Bu ülkedeki okullarda öğretilen dil Bavyera lehçesine sahiptir ve standart Almanca bilen bir kişinin anlaması zor olabilir. Tabii ki, Vorarlberg eyaletlerinde ve Tirol’un bir bölümünde, sakinleri Almanca konuşur.

مهاجرت به آلمان

Avusturya sanatçı rezidansı

Avusturya Sanatçı Konutu: . Çoğu başvuru sahibi tarafından maliyet, basitlik ve sayısız fayda açısından değerlendirilen Schengen bölgesindeki en iyi konaklama türlerinden biridir. . Bu tür bir konutta sanatçı aynı anda hem çalışabilir hem de Avusturya’da yaşayabilir.

. .Bir sanatçının ikametgahı ile, bir kişinin kişisel olarak (evde) veya bir şirkette ve sanat enstitüsünde çalışmasına izin verilir.

Devamını oku

فهرست
fa فارسی
X