Avustralya'da yaşama maliyeti - Dadavar Nasim Mehr

Avustralya'da yaşamakla ilgili her şey

واحد پول

para birimi

پیش شماره تلفن

Alan kodu

زبان رسمی

resmi dil

پایتخت

Başkent

Dünyanın en popüler turist ve göç yerlerinden biri, Ülke Avustralya’dır. Avustralya’nın coğrafyası çok çeşitli ekolojik alanları kapsar ve dünyanın en küçük kıtası ancak altıncı en büyük ülkesidir. nüfus Avustralya çoğunlukla doğu ve güneydoğu kıyılarında yoğunlaşmıştır. Avustralya güney yarımkürede, alt kıta Asya’da, Endonezya, Yeni Zelanda ve Yeni Gine yakınlarında yer almaktadır. Dünyanın en büyük on ikinci ekonomik gücü ve kişi başına düşen en yüksek altıncı gelire sahip, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir.

Avustralya, yüksek yaşam beklentisi, yüksek öğrenimi, iyi yaşam kalitesi, biyolojik çeşitliliği ve turizmiyle tanınan bir ülkedir.

کشور استرالیا

Avustralya'da ekonomi ve arazi kullanımı

Büyük Avustralya Geniş doğal kaynakları, gelişmiş endüstrileri ve güçlü turizmi nedeniyle dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahiptir. Avustralya’nın ana endüstrileri arasında kömür ve doğal gaz madenleri, endüstriyel ve nakliye ekipmanları, gıda işleme, kimyasallar ve çelik üretimi yer almaktadır. Bununla birlikte, ülkenin ekonomik refahındaki ana faktörlerden biri tarımıdır. bu toprağın sakinleri. En önemli tarım ürünlerinden biri Avustralya’da buğday, arpa, şeker kamışı, meyveler, sığır, koyun ve kümes hayvanları bulunmaktadır.

کشور استرالیا

Avustralya Nüfusu

Avustralya’nın nüfusu Temmuz 2017’de, ülkenin nüfusunun 23 milyon olduğu tahmin ediliyordu.

کشور استرالیا

Avustralya'da yaşamanın maliyeti

Avustralya’da “herkese uyan tek bir program” yoktur, ancak, genel bir varsayım, her kişinin ülkede yaşamak için yılda yaklaşık 20.000 $ ‘a ihtiyacı vardır. Her ortalama ailenin yılda 50.000 dolardan fazla gelire ihtiyacı vardır.
Bu ülkede yaşamanın maliyeti, yaşadığınız yere bağlı olarak daha düşük veya daha yüksek olabilir.
Konut kredisi, hizmetler ve bakım gibi kalemleri içeren kalemlerin başında gelir. Yaşam maliyeti listesinde yemek ikinci sırada yer alırken, bunu araç kiralama, benzin, sigorta, kayıt, park ve toplu taşıma izliyor.
Örneğin, dışarıda yemek yemek veya yemek yemek için haftada yaklaşık 80 ila 280 dolara ihtiyacınız var. Toplu taşıma ücreti haftalık 15 ila 55 dolar arasındadır. Ev kiralamak haftalık 165 dolardan 440 dolara mal olabilir.

کشور استرالیا

Avustralya'da coğrafya, iklim ve biyolojik çeşitlilik

Avustralya, Okyanusya’da, Hint ve Güney Pasifik Okyanusları arasında yer almaktadır, büyük bir ülke olmasına rağmen, çeşitli bir topografik haritaya sahip değildir ve çöl platolarının çoğunu temsil etse de, güneydoğuda verimli ovalar görmekteyiz.
Avustralya, güneye ve doğuya doğru ilerledikçe kuzeyde daha ılıman ve daha sıcak hale gelen kurak ve yarı kurak bir iklime sahiptir.

Avustralya’nın çoğu kurak çöllerle kaplı olmasına rağmen, inanılmaz bir çevresel çeşitliliğe sahiptir.Alp ormanları, tropikal yağmur ormanları ve çok çeşitli bitki ve hayvanlar, kıta dünyanın geri kalanından izole olduğu için hayatta kalabilmiştir. .
Başka bir deyişle, Avustralya’nın damarlı bitkilerinin% 92’si, memelilerinin% 87’si, sürüngenlerinin% 93’ü, amfibilerin% 94’ü ve son olarak kuşlarının% 45’i kıtaya özgüdür. Aynı zamanda çok sayıda zehirli yılan ve timsah gibi diğer tehlikeli yaratıklar gibi dünyanın en büyük sürüngen türlerine de ev sahipliği yapmaktadır.Ayrıca, Avustralya en çok kanguru, koalas ve keseli hayvanlar gibi şaşırtıcı keseli türleriyle tanınır.

کشور استرالیا

Avustralya gelenekleri

Avustralyalı Özgür ve rahat olmayı severler ve kendilerini resmi törenlerin zincirlerine bağlamazlar.Onları ilk gördüğünüzde gülümserler, el sıkışırlar ve kendilerini ilk isimleriyle tanıtırlar. Yaşam tarzını severler. aile ve arkadaşlar için çok önemli ve ciddi sayılır. Aile, arkadaşlar, komşular ve iş arkadaşlarıyla Noel ve doğum günleri gibi etkinliklerde hediye alıp vermek ortak geleneklerinden biridir.Evine akşam yemeğine davet edilirseniz, bir şişe içki veya paket getirmek kibarlıktır. Ev sahibine hediye olarak çikolata alın. Lütfen dakik olun! Partiye planlanan tarihinizden on beş dakikadan fazla geç kalmanız tamamen kaba olduğundan, eğer gelişiniz kaçınılmazsa, derhal ev sahibini arayıp gecikmenizi bildirmeniz daha iyidir.

کشور استرالیا

Avustralya kültürü

Eğlenmek için seyahat etmek veya Avustralya’ya düzenli olarak göç etmek istiyorsanız, bu insanların kültür ve geleneklerini görmenize yardımcı olacağız. Yaşam tarzlarından, heyecan verici yeni tesislerden ve deneyimlerinden.
Avustralyalılar tam olarak ne yer? Bu, bu ülkeye seyahat etmek isteyen herkesin aklına gelen bir sorudur.Ancak endişelenmenize gerek yok.Avustralya’nın çok kültürlü topluluğu sayesinde, tat ve tatlarla çok çeşitli güzel ve lezzetli yemekler bulabilirsiniz Çeşitliliği burada bulun. Ülke çapında çeşitli Çin, İtalyan, Tayland, Japon, Fransız, Afrika, Yunan, Türk veya Meksika mutfaklarından dünya standartlarında restoranlar ve yaratıcı kafeler bulacaksınız. Et diyetin temelini oluştursa da Avustralya yemekleri, eğer vejeteryan özleminiz var, vejeteryan bir menü tüm restoranlarda bulunabilir ve kendi yaşam tarzınıza sahip olabilirsiniz. Ayrıca en sevdiğiniz yiyeceklerin malzemelerini süpermarketlerden temin etmek istiyorsanız, herhangi bir mağaza ve süpermarketi güvenle ziyaret edebilirsiniz çünkü kötü veganlara kolayca ulaşabilirsiniz.
Avustralyalılar ayrıca dışarı çıkmayı, piknik yapmayı, yürüyüş yapmayı ve eğlenmeyi severler. Aile barbeküleri, partiler, Avustralya’nın güzel kumsallarında bir gün geçirmek, dost canlısı parklar tüm ilgi alanlarıdır. Bu ülkedeki evlerin, parkların ve plajların çoğunda barbekü yapıldığını bilmek de güzel.

کشور استرالیا
فهرست
fa فارسی
X