دانستنی های مهاجرتی کشور اتریش

واحد پول

واحد پول

پیش شماره تلفن

پیش شماره تلفن

زبان رسمی

زبان رسمی

پایتخت

پایتخت

کشور اتریش واقع در اروپای مرکزی می­باشد اما به نسبت دارای مساحت کمی بوده به طوری که شاید به اندازه یکی از استان­های کشور ایران باشد. اتریش دارای فرهنگی بسیار غنی بوده و مردمان آن علاقه­ای به نژادپرستی ندارند. از نظر شغلی باید گفت که شرایط کار در این کشور مناسب بوده و حتی نسبت به کشور آلمان از شرایط بهتری برخوردار است؛ به طور که طبق آخرین آمارگیری­های صورت گرفته کشور اتریش با نرخ 3/5 کمترین میزان بیکاری را در اروپای مرکزی به خود اختصاص داده است.

در رابطه با تحصیل باید گفت که در کشور اتریش 90 % دروس به زبان آلمانی تدریس می­شود و افرادی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند و یا قصد ادامه تحصیل دارند به ناچار باید به این زبان مسلط شوند.

کشور اتریش

جمعیت کشور اتریش

در سال 2017 بر اساس آمارگیری­های صورت گرفته جمعیت کشور اتریش 8،773،686 نفر اعلام شد. این کشور به نسبت مساحتی که دارد جمعیت متعادلی را دارا است. به نوعی می­توان گفت که تراکم جمعیتی در این کشور 104 نفر در هر کیلومتر مربع می­باشد.

جمعیت اتریش

ارزانترین شهرها در اتریش

کشور اتریش دارای 1531 شهر است که با توجه به فعالیت شغلی، موقعیت دانشگاهی و دیگر شرایط هزینه­ های زندگی در برخی شهرها بالا بوده و در برخی شهرهای دیگر هزینه کمی برای زندگی نیاز است.

بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته سه شهر گراتس، وین و لینتس از جمله شهرهایی هستند که هزینه به نسبت کمی را برای زندگی دارند. اما باید به این نکته توجه داشت که به طور کلی هزینه­ های زندگی در کشور اتریش به نسبت کشورهای دیگر کمی بیشتر می­باشد.

پول اتریش

آب و هوای اتریش

کشور اتریش دارای آب و هوایی معتدل بوده و از این نظر برای زندگی بسیار مناسب می­باشد و این امر باعث شده که هر ساله گردشگران زیادی به این کشور مسافرت نمایند. نواحی مختلف کشور اتریش دارای آب و هوایی مختلف بوده و از جنوب تا شمال این کشور ممکن است سطح دما و میزان بارندگی به صورتی متفاوت باشد.

اغلب شهرهای اتریش دارای آب و هوایی مشابه با مناطق اروپایی به چشم می‌خورد، آب و هوای مناطق اروپایی، قاره‌ای و میان دریایی می‌باشد. جنوب کشور دارای آب و هوایی تأثیر گرفته از  آتلانتیک و جنوب شرقی آن تحت تأثیر آب و هوای قاره‌ای ست.

آب و هوای کشور اتریش

اقتصاد اتریش

اتریش به دلیل نظام سیاسی و اقتصادی که در پیش گرفته سطح رفاهی بالایی را برای شهروندان خود فراهم آورده است. اقتصاد اتریش توسعه یافته بوده و مهم­ترین صنایع این کشور عبارتند از: مواد غذایی، تنقلات، ماشین آلات و فولادسازی، صنعت الکتریک و الکترونیک، صنعت شیمی و اتومبیل سازی و صنعت چوب و کاغذسازی.

همچنین کشور اتریش دارای چند منطقه مهم اقتصادی است که عبارتند از:

استان وین: خدمات مالی

اوبراسترایش: صنعت آهن، فولاد، شیمی و انواع ماشین آلات

استان فورآلبگ: صنعت نساجی و انواع لباس

استان کرنتن: صنعت چوب و کاغذ

سالز بورگ: صنعت الکترونیک، چوب و کاغذ، انواع زمینه های تجاری و دادوستد اقتصادی

تیرول:  صنعت شیشه و چوب

اقتصاد کشور اتریش

زبان مردم اتریش

اتریش در منطقه‌ای قرار گرفته که شماری از کشورهای آلمانی زبان مانند کشورهای آلمان، سوئیس و لیختن‌اشتاین در همسایگی آن می‌باشند. با این مقدمه، زبان رسمی اتریش نیز، زبان آلمانی است و به آن زبان آلمانی اتریشی استاندارد می‌گویند. زبان اتریشی شبیه به آلمانی است که در تلفظ و معنی برخی لغات دارای تفاوت است. زبانی که در مدارس این کشور تدریس می‌شود، دارای گویش بایرنی هستند و ممکن است برای شخصی که به زبان آلمانی استاندارد مسلط است، به سختی قابل فهم باشد. البته در ایالت‌های فورارلبرگ و بخشی از تیرول، ساکنان آنها به زبان آلمانیش  حرف می‌زنند.

مهاجرت به آلمان

اقامت هنرمندی اتریش

اقامت هنرمندی اتریش : از بهترین نوع اقامت در حوزه شینگن می باشد که از نظر هزینه، سادگی و مزایای متعددی که دارد مورد توجه اکثر متقاضیان قرار گرفته است. دراین نوع از اقامت، هنرمند می تواند در اتریش بطور همزمان کار و زندگی کند.

با اقامت هنرمندی شخص اجازه دارد بصورت شخصی ( در منزل) و یا در شرکت و موسسه هنری فعالیت نماید.

ادامه مطلب

فهرست
Open chat
سوال دارین؟
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟
Powered by