کشور اتریش چگونه کشوری است؟ -زندگی در اتریش - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

همه چیز در مورد کشور اتریش

واحد پول

واحد پول

پیش شماره تلفن

پیش شماره تلفن

زبان رسمی

زبان رسمی

پایتخت

پایتخت

برای خیلی ها که قصد مهاجرت به اتریش یا ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارند حتما سوالهایی از این قبیل که کشور اتریش چگونه کشوری است؟ یا زندگی در کشور اتریش چگونه است؟ یا به مقایسه شرایط زندگی در کشورهای مختلف بپردازند مثلا اتریش برای زندگی بهتر است یا آلمان؟ جواب تمام سوالات شما پیش ماست…

کشور اتریش واقع در اروپای مرکزی می­باشد اما به نسبت دارای مساحت کمی بوده به طوری که شاید به اندازه یکی از استان­های کشور ایران باشد. اتریش دارای فرهنگی بسیار غنی بوده و مردمان آن علاقه­ای به نژادپرستی ندارند. از نظر شغلی باید گفت که شرایط کار در این کشور مناسب بوده و حتی نسبت به کشور آلمان از شرایط بهتری برخوردار است؛ به طور که طبق آخرین آمارگیری­های صورت گرفته کشور اتریش با نرخ 3/5 کمترین میزان بیکاری را در اروپای مرکزی به خود اختصاص داده است.

در رابطه با تحصیل باید گفت که در کشوراتریش 90 % دروس به زبان آلمانی تدریس می­شود و افرادی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند و یا قصد ادامه تحصیل در اتریش دارند به ناچار باید به این زبان مسلط شوند.

کشور اتریش

جمعیت کشور اتریش

در سال 2017 بر اساس آمارگیری­های صورت گرفته جمعیت کشور اتریش 8،773،686 نفر اعلام شد. این کشور به نسبت مساحتی که دارد جمعیت متعادلی را دارا است. به نوعی می­توان گفت که تراکم جمعیتی در این کشور 104 نفر در هر کیلومتر مربع می­باشد.

جمعیت اتریش

ارزانترین شهرها در اتریش

کشور اتریش دارای 1531 شهر است که با توجه به فعالیت شغلی، موقعیت دانشگاهی و دیگر شرایط هزینه­ های زندگی در برخی شهرها بالا بوده و در برخی شهرهای دیگر هزینه کمی برای زندگی نیاز است.

بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته سه شهر گراتس، وین و لینتس از جمله شهرهایی هستند که هزینه به نسبت کمی را برای زندگی دارند. اما باید به این نکته توجه داشت که به طور کلی هزینه­ های زندگی در کشور اتریش به نسبت کشورهای دیگر کمی بیشتر می­باشد.

پول اتریش

آب و هوای اتریش

کشور اتریش دارای آب و هوایی معتدل بوده و از این نظر برای زندگی بسیار مناسب می­باشد و این امر باعث شده که هر ساله گردشگران زیادی به این کشور مسافرت نمایند. نواحی مختلف کشور اتریش دارای آب و هوایی مختلف بوده و از جنوب تا شمال این کشور ممکن است سطح دما و میزان بارندگی به صورتی متفاوت باشد.

اغلب شهرهای اتریش دارای آب و هوایی مشابه با مناطق اروپایی به چشم می‌خورد، آب و هوای مناطق اروپایی، قاره‌ای و میان دریایی می‌باشد. جنوب کشور دارای آب و هوایی تأثیر گرفته از  آتلانتیک و جنوب شرقی آن تحت تأثیر آب و هوای قاره‌ای ست.

آب و هوای کشور اتریش

اقتصاد اتریش

اتریش به دلیل نظام سیاسی و اقتصادی که در پیش گرفته سطح رفاهی بالایی را برای شهروندان خود فراهم آورده است. اقتصاد اتریش توسعه یافته بوده و مهم­ترین صنایع این کشور عبارتند از: مواد غذایی، تنقلات، ماشین آلات و فولادسازی، صنعت الکتریک و الکترونیک، صنعت شیمی و اتومبیل سازی و صنعت چوب و کاغذسازی.

همچنین کشور اتریش دارای چند منطقه مهم اقتصادی است که عبارتند از:

استان وین: خدمات مالی

اوبراسترایش: صنعت آهن، فولاد، شیمی و انواع ماشین آلات

استان فورآلبگ: صنعت نساجی و انواع لباس

استان کرنتن: صنعت چوب و کاغذ

سالز بورگ: صنعت الکترونیک، چوب و کاغذ، انواع زمینه های تجاری و دادوستد اقتصادی

تیرول:  صنعت شیشه و چوب

اقتصاد کشور اتریش

زبان مردم اتریش

اتریش در منطقه‌ای قرار گرفته که شماری از کشورهای آلمانی زبان مانند کشورهای آلمان، سوئیس و لیختن‌اشتاین در همسایگی آن می‌باشند. با این مقدمه، زبان رسمی اتریش نیز، زبان آلمانی است و به آن زبان آلمانی اتریشی استاندارد می‌گویند. زبان اتریشی شبیه به آلمانی است که در تلفظ و معنی برخی لغات دارای تفاوت است. زبانی که در مدارس این کشور تدریس می‌شود، دارای گویش بایرنی هستند و ممکن است برای شخصی که به زبان آلمانی استاندارد مسلط است، به سختی قابل فهم باشد. البته در ایالت‌های فورارلبرگ و بخشی از تیرول، ساکنان آنها به زبان آلمانیش  حرف می‌زنند.

مهاجرت به آلمان

اقامت هنرمندی اتریش

اقامت هنرمندی اتریش : از بهترین نوع اقامت در حوزه شینگن می باشد که از نظر هزینه، سادگی و مزایای متعددی که دارد مورد توجه اکثر متقاضیان قرار گرفته است. دراین نوع از اقامت، هنرمند می تواند در اتریش بطور همزمان کار و زندگی کند.

با اقامت هنرمندی شخص اجازه دارد بصورت شخصی ( در منزل) و یا در شرکت و موسسه هنری فعالیت نماید.

ادامه مطلب

فهرست