چه کسانی می توانند بورسیه تحصیلی در استرالیا درخواست کنند؟ - موسسه دادآور نسیم مهر

نحوه درخواست بورسیه تحصیلی استرالیا در سال 2020

بدون دیدگاه
بورسیه تحصیلی در استرالیا

بورسیه تحصیلی در استرالیا: هر ساله  بیش از هزار  بورسیه ی تحصیلی در اختیار دانشجویان داخلی و بین المللی جهت پشتیبانی مالی از آنان قرار میگیرد. این بورسیه ها بیشتر در حمایت از دانشجویان دارای مدارک تحصیلی لیسانس به بالا بکار گرفته می شود و امکاناتی از قبیل استفاده از پردیسهای دانشگاهی را در دسترس آنان قرار میدهد. موسسات عالی دانشگاهی استرالیا قادرند تا هر ساله بورسیه های تحصیلی استرالیا را  حداکثر تا مبلغ پانزده هزار  دلار، برای دانشجویان مستعد، خلاق و پژوهشگر ارائه دهند.

بورس های تحصیلی، کمک های مالی و بورس های دانشگاهی زیادی وجود دارند که می توانند به دانشجویان علاقمند به تحصیل در استرالیا حمایت های مالی خوبی کنند. این بورسیه ها توسط موسسه های مالی آموزشی دولت استرالیا و سازمانهای علمی و بنیادهای دانش بنیان ارائه میشوند.

کلیه ی برنامه ها و سوالات مربوط به بورسیه های تحصیلی هم  از طریق ارائه دهنده های این  بورس ها به انجام میرسد. برنامه های اصلی بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر  موجود می باشند:

1.جوایز استرالیا:

جوایز کمکی استرالیا برای کمک به ارتقاء سطح علمی، پیوندهای آموزشی و برقراری روابط پایدار بین استرالیا و همسایگانش از طریق طراحی  برنامه های بورس تحصیلی گسترده در استرالیا ایجاد شده است. این برنامه ها، بورسیه هایی را که توسط وزارت امور خارجه ی استرالیا(DFAT)،  وزارت آموزش و پرورش و مرکز تحقیقات بین المللی کشاورزی استرالیا (ACIAR) ارائه می شود، گرد هم آورده است.

بورس تحصیلی استرالیا

2.مقصد : استرالیا؛

برنامه ی( DAP) که برنامه ی تحرک جدید دولت استرالیا می باشد در راستای  ارائه ی بورسیه های تحصیلی به دانشجویان داخلی و بین المللی به منظور تحصیل در منطقه ی استرالیا در نظر گرفته شده است.

3.برنامه ی آموزشی تحقیقاتی دولت استرالیا (RTP):

از اول ژانویه 2017، برنامه ی آموزشی پژوهشی جایگزین برنامه ی بورسیه های تحصیلی بین المللیِ تحصیلات تکمیلی(IPRS)  شده است. اطلاعات بیشتر در این زمینه و در مورد برنامه ی آموزشی پژوهشی را در وب سایت وزارت آموزش و پرورش این کشور ببینید. درخواست های مربوط به این بورسیه ها مستقیماً از طریق دانشگاه های شرکت کننده به انجام میرسد.

4.فلوشیپ های پژوهشی برای زنان در استرالیا(APEC):

در استرالیا یک سری فلوشیپ های تحقیقاتی برای زنان طراحی شده است که  در جهت همکاری در پژوهش با مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی این کشور، در دسترس زنان  پژوهشگر و جویای فرصتهای علمی قرار میگیرد. این فلوشیپها در حقیقت کمک حمایتی در راستای  توانمندسازی اقتصادی زنان در منطقه ی APEC شمرده میشوند و نقش مقطعی زنان را در نمونه های مختلف علمی، فناوری، ریاضی و مهندسی ارتقاء می بخشد.

5.ارائه دهنده های بورس های تحصیلی:

ارائه دهندگان سیستم  آموزشی استرالیا، بر اساس شایستگی های آکادمیک متقاضیان ، بطور مرتب بورس های تحصیلی را به دانشجویان بین المللیِ واجد شرایط اعطا می کنند. برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با تیم پذیرش یا دفتر بین المللی  ارائه دهنده ی بورس مورد نظر  مشورت کنید.

*چه کسانی میتوانند درخواست بورسیه تحصیلی کنند؟

همه ی بورسیه های لیست شده در وبسایت در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارند.خیلی از این بورس ها در دسترس دانشجویان ملیتهای مختلف می باشند، با اینهمه،  کلیه شرایط بورس تحصیلی توسط موسسه یا سازمانی ارائه می شود که ارائه دهنده ی  بورس تحصیلی می باشد و برنامه های کاربردی  مربوط به آنهم باید مستقیماً از طریق همان سازمان ارائه دهنده ی کمک هزینه ی مالی  به انجام  برسد. برای اطلاع از اینکه آیا واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی در استرالیا هستید یا نه، لازم است که در اولین موقعیت با سازمان های  ارائه دهنده ی بورسیه تماس بگیرید.

دولت و دانشگاه های استرالیا همه ساله  تعداد زیادی بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیل در استرالیا فراهم می کنند. در وبسایت scholars4dev.com می توانید لیست برترین بورسیه های تحصیلی استرالیا را که برای دانشجویان بین المللی علاقمند آماده ی ارائه می باشد، ببینید.

تحصیل در استرالیا

*جوایز بورس های تحصیلی استرالیا:

جوایز بورس تحصیلی استرالیا، سابقاً به نام بورس توسعه ی استرالیا(ADS) شناخته میشد که  جوایز توسعه ی بلند مدت بشمار می آیند و  توسط وزارت امور خارجه و بازرگانی استرالیا اداره می شوند. این بورسیه ها فرصتهایی استثنایی را برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه فراهم می آورند .بخصوص  دانشجویان کشورهای  واقع در منطقه ی هند و اقیانوسیه، که متعهد انجام تحصیلات تمام وقت کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا و موسسات  آموزش عالی (TAFE) می شوند.

*جوایز بورس تلاش تحصیلات تکمیلی:

این جایزه، پشتیبانی مالی کاملی از دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، از طریق دوره های تحصیلی یا انجام  تحقیق در هر زمینه ی تحصیلی در استرالیا، به انجام می رساند. چنین  بورس های تحصیلی شامل شهریه، کمک هزینه ی سفر، کمک هزینه ی تأسیس، کمک هزینه های ماهیانه و همچنین بیمه های درمانی و مسافرتی می باشند.

*بورسهای پژوهشی تحصیلات تکمیلی بین المللی( IPRS):

این برنامه، دانشجویان بین المللی را قادر می سازد تا یک دوره تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی را در استرالیا بدست آورند و در کنار محققان و پژوهشگران  برجسته ی استرالیایی  به کسب تجربه بپردازند. این بورسیه به مدت دو سال برای کارشناسی ارشد با ارائه ی مدرک تحقیقاتی و به مدت سه سال برای دوره ی دکترا با ارائه ی مدرک تحقیقاتی اعطا میشود. این بورس تحصیلی، شهریه و همه ی هزینه های درمانی دانشجوی پژوهشگر  را تحت پوشش خود قرار می دهد.

*بورسیه های دانشگاه های استرالیا

1.بورسیه پژوهشی بین المللی دانشگاه سیدنی:

دانشگاه سیدنی از داوطلبین واجد شرایط ،علاقمند به شرکت در یک دوره ی تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی یا برنامه ی پژوهشی کارشناسی ارشد در دانشگاه دعوت بعمل می آورد تا در صورت تمایل برای دریافت بورس تحصیلی بین المللی تحقیقاتی سیدنی اقدام نمایند. این دانشگاه، تمامی هزینه های شهریه و کمک هزینه های  زندگی داوطلبین را تا سه سال با امکان تمدید یک ترم برای دانشجویان دکتری، تحت پوشش قرار میدهد.

بورس تحصیلی دانشگاه سیدنی استرالیا

بورس تحصیلی دانشگاه سیدنی استرالیا

2.بورسیه های بین المللی دانشگاه مک کواری:

بورسیه تحصیلی بین المللی معاونت علمی دانشگاه مک کواری، بخشی از یک بورس تحصیلی را برای دانشجویان برجسته جهت ادامه تحصیل و انجام مطالعات علمی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در پردیس نورث راید دانشگاه مک کواری ارائه میدهد. مقدار این کمک هزینه تا سقف  10000دلار استرالیا متغیر است.

3.بورسیه های پژوهشیِ تحصیلات تکمیلی دانشگاه ملبورن:

بورسیه پژوهشیِ تحصیلات تکمیلی، کمک هزینه ای است که  توسط دانشگاه ملبورن فراهم شده و به دانشجویان مستعد و ممتاز داخلی و بین المللی در جهت دستیابی آنان به  دستاوردهای  عالی، اعطا می شود.  مزایای این بورس تحصیلی را میتوان شامل لغو شهریه ، اعطای کمک هزینه ی زندگی ، کمک هزینه جابجایی و پوشش درمانی دانشجویان خارج از کشور دانست.

بورس تحصیلی دانشگاه ملبورن

بورس تحصیلی دانشگاه ملبورن

4.بورسیه های بین المللی دانشگاه آدلاید:

 دانشگاه آدلاید برنامه بورسیه های بین المللی آدلاید (ASI) را به دانشجویان ممتاز و با استعداد دوره های تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد تا به کمک آن بتوانند در فضایی کاملاً علمی به انجام تحقیقات دانش محور و پژوهشهای تازه بپردازند. این  بورسیه ها شامل پرداخت شهریه ی دوره، کمک هزینه ی سالانه زندگی و بیمه ی درمانی دانشجو می باشند.

5.بورسیه های بین المللی تحصیلات تکمیلی دانشگاه فلیندر:

این بورسیه ها ، به دانشجویان متقاضی واجد شرایط جهت ادامه ی تحقیقات علمی پیشرفته و بصورت تمام وقت اعطا می شوند. این بورسیه ها، در دانشگاه فلیندر تا دوسال برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد پژوهشی و به مدت سه سال برای دانشجویان مقطع دکترای پژوهشی فراهم شده اند. این کمک هزینه ها شهریه بین المللی دانشجویان، کمک هزینه ی زندگی، کمک هزینه ی  تأسیس ، هزینه جابجایی و بلیط هواپیما  را شامل می شود.

بورسیه تحصیلی اراسموس
بورسیه تحصیلی اراسموس و نحوه درخواست آن
تحصیل در فرانسه
شرایط تحصیل در فرانسه در سال 2020 به چه صورت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست