کشور استرالیا چگونه کشوری است؟ - هزینه زندگی در استرالیا - دادآور نسیم مهر

همه چیز در مورد زندگی در استرالیا

واحد پول

واحد پول

پیش شماره تلفن

پیش شماره تلفن

زبان رسمی

زبان رسمی

پایتخت

پایتخت

یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی جهان، کشور استرالیا است. جغرافیای استرالیا، طیف گسترده ای از مناطق زیست محیطی را شامل میشود.این سرزمین، با اینکه کوچکترین قاره  است، اما ششمین کشور بزرگ جهان بشمار می آید. جمعیت استرالیا بیشتر در سواحل شرقی و جنوب شرقی آن متمرکز است. کشور استرالیا در نیمکره ی جنوبی، زیر قاره ی اسیا و در نزدیکی اندونزی، زلاندنو و گینه نو واقع شده است. این کشور یکی از کشورهای پیشرفته ی دنیاست که دارای دوزادهمین قدرت اقتصادی و ششمین درآمد بالای سرانه ی جهان می باشد.

استرالیا کشوری است که به امید به زندگی بالا، تحصیلات عالی، کیفیت خوب زندگی، تنوع زیستی و گردشگری معروف است.

کشور استرالیا

اقتصاد و کاربرد زمین در استرالیا

کشور بزرگ استرالیا به دلیل بهره مندی از منابع طبیعی گسترده ، صنایع پیشرفته و گردشگری قوی یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان را داراست. صنایع اصلی در استرالیا شامل معادن زغال سنگ و گاز طبیعی ، تجهیزات صنعتی و حمل و نقل ، فرآوری مواد غذایی ، مواد شیمیایی و ساخت فولاد می باشد.با همه ی اینها یکی از اصلی ترین عوامل رونق اقتصادی این کشور، کشاورزی آن می باشد که در زندگی و رفاه ساکنان این سرزمین نقشی چشمگیر ایفا کرده است. از مهمترین محصولات کشاورزی استرالیا میتوان به گندم ، جو ، نیشکر ، انواع میوه ، پرورش گاو ، گوسفند و مرغ اشاره کرد.

کشور استرالیا

جمعیت کشور استرالیا

جمعیت استرالیا در جولای سال 2017 ، جمعیت این کشور 23 میلیون نفر تخمین زده شد.

کشور استرالیا

هزینه زندگی در کشور استرالیا

در استرالیا برنامه ی ” یک اندازه متناسب با همه” وجود ندارد.با اینحال این یک فرض کلی است که هر فردی برای گذران زندگی در این کشور به طور تقریبی به  20 هزار دلار در سال نیاز دارد. هر خانواده ی متوسط هم سالانه به بیش از 50 هزار دلار در سال درآمد احتیاج دارد.
هزینه ی زندگی در این کشور بسته به مکانی که در آن زندگی می کنید ممکن است پایین تر یا بالاتر باشد.
اسکان، در بالای لیست این هزینه ها قرار دارد با اقلامی چون وام های مسکن،خدمات و تعمیر و نگهداری. مواد غذایی در مرتبه ی دوم لیست هزینه های زندگی قرار دارند.بعد از آن هزینه های اتومبیل شامل کرایه، بنزین ، بیمه ، ثبت نام ، پارکینگ و حمل و نقل عمومی است.
بعنوان مثال شما در یک هفته برای خواربار و یا صرف غذا در بیرون خانه  به چیزی حدود 80 تا 280 دلار  احتیاج دارید. حمل و نقل عمومی هزینه ای به اندازه ی 15 تا 55 دلار در هفته برمیدارد.اجاره ی مسکونی هم  از 165$ تا 440$ در هفته هزینه دارد.

کشور استرالیا

جغرافیا،آب و هوا و تنوع زیستی در استرالیا

استرالیا در اقیانوسیه،بین اقیانوس های هند و آرام جنوبی واقع شده است.با اینکه کشور بزرگی است،اما نقشه ی توپوگرافی متنوعی ندارد و بیشتر فلاتهای بیابانی را نمایانگر است.هرجند که در جنوب شرقی آن شاهد دشتهای حاصلخیزی هستیم.
کشور استرالیا دارای اقلیم خشک و نیمه خشکی است که هر چه به طرف جنوب و شرق آن پیش برویم معتدل تر و در نواحی شمالی آن گرمسیرتر می شود.

اگرچه بیشتر مساحت استرالیا را بیابانهای خشک پوشانده است،اما همین هم از تنوع زیست محیطی باورنکردنی برخوردار است.جنگلهای آلپ،جنگلهای بارانی گرمسیری و انواع گسترده ای از گیاهان و حیوانات به دلیل جدا ماندن این قاره از دیگر خشکی های جهان توانسته اند زیست کنند و به شکوفایی چشمگیری برسند.
به عبارت دیگر می شود گفت 92 درصد گیاهان آوندی استرالیا،87 درصد از پستاندارانش،93 درصد از خزندگان و 94 درصد از دوزیستان آن و در نهایت 45 درصد از پرندگان در این قاره بومی این سرزمین می باشند. همچنین بیشترین تعداد گونه های خزندگان جهان همچون شمار زیادی از مارهای سمی  و دیگر موجودات خطرناک مثل تمساح ها را در خود جای داده است.بعلاوه استرالیا بیشتر از همه به خاطر گونه های مارپالیایی خارق العاده اش همچون کانگوروها،کوالاها و  وومبَتهای کیسه دار معروف است.

کشور استرالیا

آداب و رسوم استرالیایی ها

استرالیایی ها خیلی دوست دارند که آزاد و راحت باشند و زیاد خودشان را در قید و بند مراسم رسمی قرار نمی دهند.وقتی آنها را برای اولین بار می بینید،لبخندی میزنند،دست میدهند و خودشان را با نام کوچک معرفی میکنند.آنها عاشق سبک زندگی قدیمی شان هستند و با خانواده و دوستان بودن برایشان خیلی مهم و جدی تلقی می شود. هدیه دادن و گرفتن با خانواده،دوستان،همسایگان و همکاران در مراسماتی چون کریسمس و تولدها یکی از رسومات رایج آنهاست.اگر برای صرف شام به خانه ی آنها دعوت شدید، این ادب شما را می رساند که با خود یک بطری نوشیدنی یا بسته ای شکلات برای صاحبخانه به هدیه ببرید. لطفاً وقت شناس باشید! زیرا این کاملاً بی ادبی است اگر بیش از پانزده دقیقه دیرتر از موعد مقرر دعوتتان دیر به مهمانی برسید.اگر هم دیر رسیدنتان اجتناب ناپذیر است بهتر است فوراً به صاحبخانه زنگ بزنید و تاخیرتان را به آنها اطلاع بدهید.

کشور استرالیا

فرهنگ استرالیایی ها

اگر میخواهید سفری برای تفریح یا مهاجرت دائم به استرالیا داشته باشید ما کمکتون میکنیم تا چشم اندازی از فرهنگ و آداب و رسوم این مردم به دست بیاورید. از سبک زندگیشان،امکانات جدید هیجان انگیز و تجربه ها.
استرالیایی ها دقیقا چه چیزهایی میخورند؟ این سوالی است که به ذهن همه ی کسانی که قصد سفر به این کشور را دارتد می رسد.اما اصلاٌ جای نگرانی نیست.به شکرانه ی جامعه ی چند فرهنگی استرالیا شما میتوانید انواع مختلفی از غذاهای دوست داشتنی و خوشمزه با مزه ها و طعم های گوناگون را در این جا پیدا کنید. در سراسر کشور که بگردید، رستوران هایی را با استانداردهای جهانی و  کافه هایی  خلاقانه با انواع گوناگونی از غذاهای چینی،ایتالیایی،تایلندی،ياپنی،فرانسوی،آفریقایی،یونانی،ترکی و یا مکزیکی را خواهید یافت.در حالیکه گوشت،بخش اصلی رژیم غذایی استرالیایی ها را تشکیل می دهد، اگر هوس گیاهخواری به سرتان زد،منوی گیاهخواری در تمامی رستورانها یافت میشود و شما می توانید سبک زندگی خودتان را داشته باشید. بعلاوه  در صورتیکه بخواهید مواد اولیه غذای مورد علاقه تان را از سوپرمارکت ها تهیه کنید، می توانید با خیال راحت به هر فروشگاه و سوپرمارکتی سربزنید چرا که انواع بد وگان براحتی در دسترس شما قرار دارند.
همچنین استرالیایی ها بی نهایت عاشق بیرون رفتن و پیک نیک و گردش و تفریح هستند. باربیکیوهای خانوادگی،مهمانی،سپری کردن یک روز در سواحل زیبای استرالیا،دورهمی های دوستانه در پارکها، همه و همه از علائق ساکنین این کشور است. بد نیست این را هم بدانیم که بیشتر خانه ها و پارکها و سواحل این کشور دارای باربیکیو می باشند.

کشور استرالیا
فهرست