شرایط مهاجرت کاری به استرالیا در سال 2020 - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

شرایط مهاجرت کاری به استرالیا در سال 2020

بدون دیدگاه
مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا: استرالیا سرزمین رویایی برای آنهایی است که هم میخواهند کار کنند و هم از زندگی با کیفیت بالا بهره مند شوند. شهرهای پرجنب و جوش استرالیا، نرخ اشتغال بالا، زیبایی های چشم اندازهای باورنکردنی آن و خیلی از ویژگیهای این چنینی در این کشور، میلیونها نفر در سرتاسر جهان را برای کار و زندگی دائم در استرالیا تطمیع کرده است.

به منظور کار و زندگی در استرالیا چه بصورت دائم و یا موقت لازم است که در ابتدا برای دریافت ویزای کاری مناسبی در این کشور اقدام نمایید. این نوع ویزا اساساً به دو شکل طبقه بندی می شود:

*ویزای مهاجرت متخصص:

این نوع ویزای برای کارگران متخصص خارجی که معیارهای لازم را برای کار و مهاجرت به استرالیا دارند طراحی شده است . این دسته از کارگران متخصص آنهایی هستند که نیاز بازار کار استرالیا را برآورده می کنند.

*ویزای کاری نامزد حمایت شده:

این دسته از ویزاها برای آنهایی است که دارای معیارهای خاصی برای مهاجرت به استرالیا باشند و برای کار و یا حرفه ی خاصی نامزد شده و تحت حمایت کارگروه ها و کارفرماهای خاصی در استرالیا که در زیر آورده ایم ، قرار گرفته باشند:

-کارفرمای استرالیایی مشخص شده؛

-یک مقام دولتی و یا منطقه ای؛

-آژانس دولتی یک ایالت و یا یک منطقه؛

چه چیزهایی برای کار در استرالیا لازم است:

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

خب، چیزهایی که یک فرد متقاضی  برای کار در استرالیا نیاز دارد  بسته به نوع ویزایی که میخواهد بگیرد فرق میکند. هرچند، موارد مورد نیاز کلی که قابل اجرا می باشند را در زیر برای متقاضیان محترم آورده ایم:

-لازم است که متقاضی مهارت خود را بطور کافی در زمینه ی زبان انگلیسی به اثبات برساند و نمره ی آیلتس مورد نظر مسئولان مهاجرتی استرالیا را کسب کرده باشد.

-شغل مورد نظر و انتخاب شده ی متقاضی باید در لیست مشاغل تخصصی(SOL) قرار گرفته باشد.

-فرد باید تخصص و تجربه ی کافی را در زمینه ی شغلی که در استرالیا برگزیده است داشته باشد.

-مهارتها و تخصص های فرد متقاضی باید توسط مقامات مسئول در استرالیا مورد ارزیابی و سنجش قرار بگیرد.

-جهت اخذ ویزای کار در استرالیا متقاضی باید از نظر بهداشت سلامت و شخصیت مورد چک آپ قرار بگیرد.

-شما باید سایر معیارهای مورد نیاز هر نوع ویزای کاریِ خاصی را که متقاضی آن هستید ، برآورده کنید.

*چگونه درخواست ویزای کار در استرالیا را بدهیم؟

طبق روال زیر برای ویزای متخصص اقدام کنید:

-ویزای متخصص در استرالیا:

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که علاقمند به درخواست دادن برای ویزای مهاجرت متخصص به استرالیا می باشند، شما باید ابراز علاقه ی خود را بصورت  آنلاین در بخش انتخاب مهارت ارسال کنید. بخش انتخاب مهارت، سیستم آنلاینی برای دریافت و پردازش درخواستهای مربوط به مهاجرت متخصص به استرالیا دارد. پروفایل ارسال شده ی شما در بخش انتخاب مهارت نکاتی را بطور جز به جز دریافت خواهد کرد همچون سن،تخصص ها، تحصیلات، مهارت های زبانی، و غیره. اگر پروفایل شما مقبول واقع شد، ممکن است از سوی دولت استرالیا،منطقه و یا یکی از کارفرمایان این کشور برای شما نامزدی برای تصدی یکی از مشاغل ارسال شود و از شما بخواهند که برای ویزای کار و اقامت در استرالیا اقدام نمایید.

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری استرالیا

-ویزای حمایت مالی در استرالیا:

برای دریافت این نوع ویزا لازم است تا توسط یکی از مشاغل تجاری در استرالیا مورد حمایت مالی قرار بگیرید.هر چند که کارفرمای  شما باید بعنوان یک حامی مالی مورد اثبات مقامات مهاجرت این کشور قرار گرفته باشد. شما میتوانید درخواست خود را برای ویزای حامی مالی زمانی که کارفرمای شما درخواستتان را برای نامزدی یک شغل به اجرا گذاشت و یا حمایت مالی از ایده ی تجاری شما را بعهده گرفت، ارسال کنید .

*هزینه ی ویزای کار در استرالیا

بطورکلی هزینه ی ویزای کار در استرالیا به نوع ویزایی که درخواست داده اید بستگی دارد. این هزینه براساس قوانین روز تغییر میکند و شما باید از قیمت روز آن بطور آنلاین آگاه بشوید. چرا که اگر شما ابتدائاً از قیمت ویزا آگاه شوید و سپس برای ویزا اقدام نمایید، پس از طی فرآیند تهیه ی ویزا، زمانی که درخواست شما برای اجرا به دست مسئولین میرسد ممکن است قیمت آن روز کلی تغییر کرده باشد.

*چه مدت زمان برای اینکه ویزای کار استرالیا به دستمان برسد طول میکشد؟

 اینکه چه مدت زمانی را باید از زمان ارائه ی درخواست ویزا تا زمان دریافت آن صبر کنیم، باز هم بستگی به نوع ویزایی دارد که برای آن درخواست داده ایم و همینطور یکسری عوامل وقت گیری همچون اثبات جزییات اطلاعاتی و شخصی. بر همین اساس میتوان گفت که فرآیند رسیدن ویزا به دست متقاضی چیزی حدود شش ماه تا یکسال طول میکشد.

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

*گزینه های ویزا برای کار در استرالیا؛

در زیر چند نمونه ویزای کار رایج در استرالیا را بصورت طبقه بندی شده آورده ایم:

-ویزای متخصص مستقل

-ویزای متخصص نامزد شده

-ویزای متخصص منطقه ای

ویزای نامزد شده یا حمایت مالی شده ی رایج:

-ویزای کار موقت کارگر متخصص؛

– ویزای طرح نامزدی کارفرما؛

– ویزای طرح مهاجرت حمایت مالی منطقه ای؛

این امر بسیار مهم و حیاتی است که بدانید انواع مختلفی ویزا برای کار در استرالیا وجود دارند و لازم است معلوم کنید برای کار در این کشور  دقیقاً باید از کدام نوع ویزا استفاده کرده و درخواست کدام نوع ویزا را برای کار و اقامت باید بدهید.

در زیر لیستی را آورده ایم که تعدادی از این ویزاها را بعنوان نمونه به شما معرفی میکند:

1.ویزای مشروط تجاری ابتکار و سرمایه گذاری؛

2.ویزای دائمی استعداد تجاری؛

3.ویزای استعداد ممتاز؛

4.ویزای کاری موقت(فعالیت کوتاه مدت)؛

5.ویزای کاری موقت(فعالیت بلند مدت)؛

6.ویزای کاری موقت(روابط بین الملل)؛

7.ویزای برنامه ی ویژه برای برنامه ی کارگران فصلی؛

8.ویزای تعطیلات کاری؛

9.ویزای کاری موقت(تفریحی)؛

10.ویزای کاری موقت(تخصص یافته)؛

11.ویزای روابط خانوادگی شهروندی نیوزلند(موقت)؛

12.ویزای تعطیلات و کار؛

13.ویزای فارغ التحصیل موقت؛

14.ویزای سرمایه گذار؛

15.ویزای مالک تجاری؛

16.ویزای خدمه دریایی؛

استرالیا

در کل میتوان گفت که استرالیا، یک مقصد بسیار محبوب و جالب  برای افراد حرفه ای و تجار ماهر است که  میخواهند زندگی جدید و هیجان انگیز و در عین حال مرفهی را  در  کشوری پیشرفته از سر بگیرند. اقتصاد استرالیا، در طول سالهای اخیر جز پایدارترین اقتصادهای جهان بوده و همین امر باعث شده تا تقاضای زیادی  برای مهاجران ماهر و متخصص داشته باشد. مهاجران متخصص که مایل به کار دائم در کشوری همچون استرالیا می باشند، براساس سیستم مبتنی بر امتیازبندی متقاضیان، مورد ارزیابی دقیق توسط کارشناسان امر قرار میگیرند. مسئولین مهاجرتی استرالیا  در این ارزیابی ها، امتیازاتی برای تجربه ی کاری، مدارک تحصیلی و مهارت های  زبانی قائل میشوند. سیستم مهاجرت به استرالیا طوری است که برای افرادی که پیشینه، سنین، شرایط لازم و نیاز به هجرت از سرزمین خود  را دارند، فرصت هایی بکر و دست نیافتنی را فراهم می کند. سایت Workpermit.com، بیش از بیست سال تجربه در زمینه ی کمک به متقاضیان مهاجرت به کشورهای سراسر جهان  را دارد.

شاید برای بعضی این سوال مطرح شود که آیا گرفتن ویزای کار در استرالیا آسان است یا نه؟ در جواب این دسته میتوان گفت در صورتی که به تخصص شما در این کشور نیاز داشته باشند، آنوقت شما میتوانید با پیگیری مسیر ویزای متخصص مستقل ، بدون اینکه از جانب کارفرمایی حمایت شوید برای ویزای کاریِ خود  اقدام نمایید.اگر برای دریافت ویزای خود به تایید کارفرما و حمایت آن احتیاجداشته باشید ، کارفرما باید توسط دولت استرالیا مورد تأیید قرار بگیرد .در ضمن نوع ویزا هم  بسته به شرایط می تواند مجوز کار دائم یا موقت را برای شما فراهم کند.

در مورد طول مدتی که از زمان درخواست ویزا تا دریافت آن باید منتظر باشید لازم به ذکر است که  پس از اعمال و رعایت تمام معیارهای لازم برای مهاجرت، شما می توانید ویزای خود را ظرف مدت  حداقل 48 ساعت دریافت کنید، که این  زمان لازم جهت  پردازش استاندارد شمرده میشود. مگر اینکه مدارک شما نیاز به پردازش بیشتر توسط  اداره ی مهاجرت استرالیا داشته باشد که در این صورت ممکن است تا چهار هفته هم زمان ببرد.

بورسیه دکتری
چگونه بورسیه دکتری یا PHD بگیریم؟
آزمون GRE
آزمون جی.آر.ای(GRE) چیست؟ و نحوه محاسبه نمره آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست