مهاجرت به کانادا با استارت آپ ویزا: بعد از ارائه درخواست - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

مهاجرت به کانادا با استارت آپ ویزا: بعد از ارائه درخواست

درحالی که درخواست شما را بررسی میکنیم میتوانید در کانادا مشغول کارشوید.

زمانی که درخواست شما برای بررسی اقامت دائم درحال بررسی است میتوانید درخواست مجوز کار موقت دهید و شروع به ساختن کسب و کار خود کنید.

پس از درخواست، اثر انگشت و عکس خود را بگیرید

توجه داشته باشید، اگر بین 14 تا 79 سال دارید، برای هر درخواست اقامتی که ارسال می کنید، باید اثر انگشت و عکس بفرستید. حتی اگر قبلاً داده اید و هنوز معتبرند.

  • هنگام ارسال درخواست، باید هزینه مدارک اسناد شناسایی را پرداخت کنید، وگرنه در رسیدگی به پرونده تان تاخیر ایجاد میکنند.
  • این کار را به محض دریافت نامه از طرف مسئولین کانادایی انجام دهید.
  • از تاریخی که در نامه است حداکثر 30 روز برای این کار مهلت خواهید داشت.

نحوه ارزیابی درخواست ویزای استارت آپ شما:

پس از اینکه درخواست خود را فرستادید، پرونده شما مورد ارزیابی قرار میگیرد. اگر همه ی کارهایی که در بالا گفته شد مو به مو انجام داده باشید روند رسیدگی به پرونده شما رو به جلو پیش میرود، در غیر اینصورت درخواستتان عودت داده خواهد شد.

  • در صورتیکه تغییراتی در آدرس و یا اطلاعات شخصی خود و همراهانتان رخ بدهد، بهتر است مراتب را به اداره ی گذرنامه و یا سفارتخانه ی مورد نظر اطلاع دهید.
  • بروز مسائلی همچون طلاق، فرزندخواندگی، حضانت کودک، انواع پیشامدهای جنایی و …ممکن است باعث ایجاد وقفه در رسیدگی به پرونده تان تا روشن شدن مطلب شود.
  • اداره ی گذرنامه موظف است برای تأیید اطلاعاتی که ارسال کرده اید، با دیگر اداره های گذرنامه در کانادا یا خارج از کشور تماس برقرار کند.

زمان پردازش

12 تا 16 ماه

ممکن است در این زمان نیاز باشد شما مشخصات بیومتریک خود را به همراه درخواست ارائه کنید. زمان پردازش شامل زمانی که شما باید بیومتریک خود را ارائه دهید نیز می شود.

معاینات پزشکی

قبل از حرکت به سوی کانادا، خود و خانواه تان باید تحت معاینات پزشکی قرار بگیرید. در صورتی که سلامتی شما مورد تایید قرار نگیرد، ممکن است درخواست شما رد شود که این به دلیل بهداشت و ایمنی عمومی کانادا میتواند باشد. در نامه ی ارسالی به شما، چگونگی انجام یک آزمایش پزشکی و چک آپ بیان میشود.

گواهی های پلیس

افرادی که دارای سابقه ی کیفری هستند، مجوز ورود به کانادا را دریافت نخواهند کرد. در واقع، یکی از اسنادی که باید همراه درخواستتان به کانادا ارسال کنید، گواهی عدم سوء پیشینه تان می باشد؛ برای خودتان و تمامی همراهان بالای هجده سال.

در صورت نیاز به ارسال مدارک یا اسناد بیشتر به شما اطلاع داده خواهد شد.

تایید اقامت دائم

زمانیکه همه ی موارد را رعایت کرده باشید و درخواستتان مورد تایید و پذیرش قرار بگیرد، برای شما و همراهانتان مجوز اقامت دائم صادر میشود که همراه آن یک تاییدیه اقامت دائم (COPR) هم خواهد بود. در این تاییدیه همه ی اطلاعات مربوط به شما ثبت شده است و لازم است که به دقت آن را چک کنید و در صورتی که خطایی در آن رخ داده باشد سریعاً از طریق حساب کاربری خود با مسئولین کانادایی تماس بگیرید.

در زمان ورود به کانادا هم لازم است تاییدیه و ویزای خود را بهمراه داشته باشید و این را هم بدانید که این تاییدیه تمدید نخواهد شد و تا قبل از اتمام مدت انقضا باید از آن استفاده کنید.

فهرست