کار در المان - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

کار در المان

بدون دیدگاه
blank

کار در آلمان

کار در المان اجازه اقامت اشتغال آلمان یک اجازه اقامت موقت آلمان است که به افراد غیر اتحادیه اروپا اجازه کار در آلمان را می دهد. این یک اجازه اقامت موقت است. به کسانی که قبلاً پیشنهاد کاری یا قرارداد کاری با یک کارفرما در آلمان دارند تعلق می گیرد.

چه کسی به اجازه اقامت اشتغال نیاز دارد؟

اگر در آلمان پیشنهاد کار یا قرارداد کاری با کارفرمایی دارید ، ممکن است برای کار در اینجا نیاز به اجازه اقامت داشته باشید.  با این حال ، اتباع چندین کشور از این شرط معاف هستند.

تنها در صورت داشتن تابعیت یکی از موارد زیر از این شرط معاف خواهید شد:

کشورهای اتحادیه اروپا

کشورهای حوزه اقتصادی اروپا

استرالیا

کانادا

اسرائيل

ژاپن

نیوزلند

کره جنوبی

ایالات متحده آمریکا

مراحل درخواست مجوز اقامت آلمان :

کار در المان – روند درخواست مجوز اقامت اشتغال آلمان از برخی روش های ثابت تشکیل شده است. شما باید به ترتیب داده شده این مراحل را دنبال کنید. توجه داشته باشید که برخی از عناصر فرایند درخواست به ملیت شما بستگی دارد.

در مراحل زیر ذکر شده است ، مراحل لازم برای تکمیل مراحل درخواست مجوز اقامت اشتغال در آلمان را پیدا کنید.

ویزای ملی آلمان را دریافت کنید :

اولین کاری که باید برای کار در آلمان انجام دهید گرفتن ویزای کار به آلمان یا ویزای جستجوی کار آلمان است. روند درخواست این ویزا شامل چندین مرحله است ، از جمله جمع آوری مدارک مورد نیاز و شرکت در مصاحبه ویزا.

بعداً برای درخواست اجازه اقامت در آلمان مجبورید از بیشتر این اسناد استفاده کنید. پرداخت هزینه 75 یورو نیز اجباری است.

اگر این مراحل را با موفقیت انجام دهید ، ویزای خود را به صورت برچسب روی گذرنامه خود می چسبانید. سپس می توانید آزادانه به آلمان سفر کنید.

آدرس خود را در آلمان ثبت کنید :

وقتی با ویزای کار وارد آلمان می شوید ، دو هفته فرصت دارید تا آدرس خود را نزد مقامات آلمانی ثبت کنید.

یک دفتر ثبت نام پیدا کنید که نزدیکترین مکان به محل زندگی شما در آلمان باشد. با ویزای خود و سندی که نشان می دهد آدرس شما کجاست ، قبض یا قرارداد اجاره در آنجا حاضر شوید.

برای اجازه اقامت کار در آلمان اقدام کنید :

برای درخواست مجوز اقامت اشتغال آلمان ابتدا باید از اداره مهاجرت آلمان وقت بگیرید. در روز قرار ملاقات خود ، تمام مدارک مورد نیاز را به همراه خود نشان دهید. هزینه را پرداخت کنید و در یک جلسه کوتاه با یک افسر مهاجرت شرکت کنید.

الزامات اجازه اقامت کار در آلمان :

هنگام درخواست مجوز اقامت کار آلمان ، باید برخی از مدارک را در اداره مهاجرت ارائه دهید. این تقریباً همان مدارکی است که شما برای درخواست ویزای کار آلمان یا درخواست ویزای جستجوی شغل در آلمان لازم داشته اید.

بنابراین ، مدارک مورد نیاز برای عنوان اقامت اشتغال آلمان به شرح زیر است:

** اسناد استاندارد مورد نیاز برای اجازه اقامت آلمان.

** قرارداد کار یا پیشنهاد شغلی. این برای کل مدت مجوز اقامت مورد نیاز معتبر است. همچنین باید کار شما و حقوق شما را توصیف کند ، که از سال 2018 باید حداقل 52،000 یورو باشد.

**گواهینامه های معتبر آموزش قبلی. شما باید مدارک خود را از طریق مدارک تحصیلی / گواهینامه ها ، برگه های مارک و غیره ثابت کنید.

**آدرس ثبت شده تأیید, ثبت آدرس خود در آلمان را در روز درخواست اجازه اقامت به همراه داشته باشید.

**بیمه سلامت. بیمه درمانی در آلمان برای همه افرادی که در اینجا مجوز اقامت می دهند اجباری است. اطمینان حاصل کنید که بیمه شما در آلمان قابل قبول است و شامل حوادث ، بیماری ها و بازگشت به کشور در صورت فوت است.

حق الزحمه اقامت کار در آلمان :

در صورت درخواست مجوز اقامت کار در آلمان ، با توجه به پرونده خود ، باید هزینه ای از 56 تا 100 یورو پرداخت کنید. اگر تبعه ترکیه هستید ، باید هزینه ای فقط 28.8 یورو بپردازید.

پردازش درخواست اجازه اقامت اشتغال آلمان :

رسیدگی به پروانه اقامت آلمان برای اشتغال حدود دو تا سه هفته طول می کشد. هنگامی که می توانید پاسخی در مورد درخواست خود دریافت کنید ، اداره مهاجرت به شما در مورد تاریخ تقریبی اطلاع می دهد.

در صورت دریافت پاسخ مثبت ، سند اقامت در قالب کارت به شما تعلق می گیرد.

اعتبار مجوز اقامت اشتغال آلمان :

اعتبار اجازه اقامت کار آلمان شما به اعتبار قرارداد کار شما بستگی دارد. این مجوز معمولاً با اعتبار یک ساله اعطا می شود. با این حال بعداً فرصت تمدید آن را خواهید داشت.

آیا می توانم اجازه اقامت کار آلمان را تمدید کنم؟

بله ، شما می توانید مجوز اقامت اشتغال آلمان را تمدید کنید. برای انجام این کار ، شما باید قبل از انقضا ویزای خود در اداره مهاجرت اقدام کنید. پس از 33 ماه اقامت در آلمان با ویزای کار ، می توانید برای اجازه اقامت دائم در آلمان درخواست دهید.

آیا می توانم خانواده خود را با اجازه اقامت کار به آلمان بیاورم؟

بله ، در صورت دریافت اجازه اقامت کار ، می توانید اعضای خانواده خود را در آلمان بیاورید. توجه داشته باشید که فقط همسر و فرزندان زیر 18 سال شما مجاز به پیوستن به شما هستند.

 

علاوه بر این ، شما باید برخی از معیارها را داشته باشید ، به شرح زیر:

شما باید در خانه خود در آلمان فضای کافی برای اعضای خانواده خود داشته باشید.

شما باید از توانایی مالی کافی و مطمئن برای حمایت از اعضای خانواده ای که قصد دارید آنها را تحویل دهید ، برخوردار باشید.

اعضای خانواده شما باید حداقل دانش پایه آلمانی را داشته باشند.

کار در المان

بهترین شهربرای کار آلمان:

برلین

نام شهر برلین به سرعت دارد بر سر زبان ها می افتد ، از آنجا که بخش اعظم شهر برلین در جنگ جهانی دوم تخریب شده است ، این شهر برخلاف لندن که شکوه تاریخ در آن موج می زند ، ترکیبی است از ساختمان های مدرن و هنر های خیابانی فوق العاده ای که برلین به خاطر آن مشهور است . برلین به چند دلیل یکی از محبوب ترین مکان ها برای بازدید و زندگی است ؛ این شهر نه تنها طبیعت سبز مناظر زیبا دارد بلکه یک سومش در آغوش جنگل ، برکه و رود قرار دارد . البته هزینه زندگی در این شهر نسبتا بالاست .- کار در المان

اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر برلین ماهی حدود هزار و پانصد یورو خرج روی دست شما می گذارد و اگر بودجه کافی دارید و به فکر خرید آپارتمان در برلین هستید قیمت آپارتمان در همان نقطه از شهر برلین متری 4900 یورو قیمت گذاری شده است .

دوسلدورف :

این شهر از شهرت کمتری نسبت به برلین برخوردار است اما محبوبیت آن روز به افزایش است . جالب است بدانید شهر دوسلدوف ششمین شهر برتر جهان به لحاظ کیفیت زندگی و سطح زیر ساخت نام گرفته است . این شهر پر است از بانک ، شرکت های رسانه ایی و چند ملیتی و رستوران و کلی فرصت برای کار کردن در اختیار تان خواهد گذاشت . زندگی در این شهر بسیار گران تر از زندگی در برلین است . برای نمونه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر دوسلدورفماهی حدود 1700 یورو خرج روی دست شما می گذارد و اگر بودجه کافی دارید و به فکر خرید آپارتمان در دوسلدورف هستید قیمت آپارتمان در همان نقطه از شهر متری 6000 یورو قیمت گذاری شده است .

 

هامبورگ :

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است : این شهر هم جذابیت های خاص خود را برای مهاجران دارد . برای شهری به بزرگی شهر هامبورگ کیفیت زندگ بالاست . سرتاسر این شهر را برکه ها و رود خانه ها احاطه کرده اند و برای عبور از روی این حجم از آب بیش از دوهزار پل در این شهر وجود دارد . تنوعی که در این شهر در زمینه ی معماری وجود دارد مال زدنی است . اجاره خانه در شهر های بزرگ معمولا گران است اما در هامبورگ می توانید با بودجه کمتری نسبت به خرید خانه و آپارتمان اقدام کنید . یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر هامبورگ ماهی بین 1000 تا 2000 یورو خرج روی دست شما می گذارد و اگر بودجه کافی دارید و اگر به فکر خرید آپارتمان دراین شهر آلمان هستید قیمت آپارتمان در همان نقطه از شهر متری 4000 تا 6000 یورو قیمت گذاری می شود . کار در المان

مونیخ :

یکی  دیگر از شهر های برتر آلمان برای زندگی و مهاجرت و بازدید ، مونیخ است . زیر پوست این شهر دنیای دیگری است . بی جهت نیست به لحاظ کیفیت زندگی رتبه چهارم و به لحاظ زیر ساخت رتبه دوم در نظرسنجی از آن خود کرده است . شهر مونیخ که می توان آن را شهر تضادها نام نهاد به دو دلیل اصلی برای مهاجران محبوبیت دارد . یکی از معماری چشمگیر و فرهنگ غنی  ولی همه ی این خوبی ها هم خرج دارد . بنابراین مونیخ یکی از گران ترین شهر های کل اروپا برای زندگی است . برای نمونه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر مونیخ ماهی حدود 2000 یورو خرج دارد . و اگر بودجه کافی دارید و به فکر خرید آپارتمان در مونیخ افتاده اید باید بدانید که قیمت آپارتمان در همان نقطه از شهر مونیخ متری 10000 یورو برایتان آب می خورد .

موسسه حقوقی دادآور نسیم مهر با نام های دادینلی و ترکیه ویت آس نماینده قانونی خدمات مهاجرتی المان در ایران و ترکیه شما را برای رسیدن به هدفتان (کار در المان) همراهی می کنند مهاجرت آسان به المان با

  turkey-with-us

برای ادامه مشاهده دیگر پلن های مهاجرت به المان روی تصویر زیر کلیک کنید.

مهاجرت به المان

برای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به آلمان و اقامت ارزان المان هم اکنون درخواست مشاوره رایگان خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

blank
اقامت انگلیس از طریق ازدواج
blank
تحصیل در المان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست