هشدار مهم قوه قضائیه به مسافران ترکیه - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

هشدار مهم قوه قضائیه به مسافران ترکیه

بدون دیدگاه
هشدار مهم قوه قضائیه به مسافران ترکیه

هشدار مهم قوه قضائیه به مسافران ترکیه رئیس دبیرخانه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به برخی توصیه‌های جدی هنگام سفر به کشور ترکیه در قالب گردشگری یا اقامتی اشاره کرد. که موسسه حقوقی دادآور نسیم مهر نیز مجدد توجه شما عزیزان راه به آن جلب می کند.

توصیه اول :

به اتباع ایرانی که اقدام به سرمایه‌گذاری در ترکیه می‌کنند توصیه می‌شود قبل از هرگونه اقدامی با سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و سرکنسولگری‌های استانبول، ارزروم و ترابوزان مشورت کرده و امور تجاری خود را از طریق مراجع رسمی پیگیری کنند.

توصیه دوم :

برای رانندگی در ترکیه باید گواهینامه بین‌المللی معتبر یا گواهینامه ترک و یا ترجمه رسمی ترکی گواهینامه ایرانی که توسط نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در ترکیه انجام می‌شود دارا باشید؛ در غیر این صورت در زمان بروز حادثه مقصر شناخته شده و ممکن است بازداشت شوید. همچنین همراه داشتن گواهینامه، کارت شناسایی خودرو و بیمه اتومبیل الزامی است. ( روش گرفتن گواهینامه در ترکیهروش خرید خودرو اقساطی در ترکیه) همچنین به منظور گرفتار نشدن در دام ربایندگان خودرو و … در هنگام مسافرت با اتومبیل شخصی در راه‌های این کشور، جداً از سوار کردن افراد ناشناس (زن یا مرد) تحت هر عنوان خودداری کنید.

هشدار مهم قوه قضائیه به مسافران ترکیه

توصیه سوم :

مشاور ارشد معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به هموطنان عازم به کشور ترکیه هشدار داد از هرگونه بحث‌های غیراصولی سیاسی و ابراز همدردی با اتباع کشور میزبان زمانی که از کشور متبوع خود اظهار نارضایتی می‌کنند، خودداری کنند.

توصیه چهارم :

در صورت بروز حوادثی مانند سرقت پول یا مدارک مسافرتی یا هر مورد دیگری در ترکیه لازم است؛ ضمن خودداری از برخورد مستقیم، موضوع را به اطلاع پلیس محل رسانده و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت کرده و سپس موضوع را از طریق نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران پیگیری کنند. گزارش رسمی پلیس به شما این امکان را می‌دهد که موضوع را در نهادهای مربوطه به نحو مؤثرتری پیگیری کنید.

توصیه پنجم :

خرید و فروش عتیقه و یا خروج و ورود آن به ترکیه مستلزم گرفتن مجوز قانونی است.

توصیه ششم:

در مورد معاملات و قراردادهایی که نیاز به تأیید و امضا در دفاتر رسمی و ترجمه رسمی دارد حتماً به مراجع رسمی مراجعه و در این خصوص می‌توانید با نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران مشورت کنید.

توصیه هفتم:

اکنون اتباع ایرانی بدون اخذ روادید می‌توانند به ترکیه مسافرت کنند و حداکثر 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. حضور بیش از این مدت مستلزم کسب اجازه رسمی از مقامات و تمدید مدت اقامت است. اقامت بیش از حد مجاز اخراج فوری و ممنوعیت ورود مجدد را به همراه خواهد داشت.

 برای مشاوره رایگان و مهاجرت قانونی به ترکیه ، کار کردن در ترکیه و دریافت اقامت دائم کشور ترکیه با کارشناسان موسسه حقوقی دادآور نسیم مهر در ارتباط باشید.

ساعات کاری داروخانه ها
ساعات کاری داروخانه ها در کشور ترکیه
کانال جدید استانبول
کانال جدید استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست