مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ترکیه

بسیاری از افراد تمایل دارند که از طریق سرمایه گذاری به کشور همسایه-ترکیه- مهاجرت کنند. اما سوالاتی ممکن است در ذهن شما شکل بگیرد. عمده سوالات افراد این است که تمکن مالی برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه چقدر باید باشد؟ در مقاله زیر با ما و کارشناسان موسسه دادآور نسیم مهر همراه باشید تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

آیا سرمایه گذای در ترکیه مناسب است؟

بله. سرمایه گذاری در ترکیه بسیار مطلوب است زیرا:

1- امنیت سرمایه کذاری در ترکیه برای سرمایه گذاران وجود دارد. چرا که ایران و ترکیه توافقنامه های دو جانبه تجاری ای امضا نمودند که همین موصضوع امنیت سرمایه گذاری در کشور ترکیه را فراهم می آورد. به موجب این توافقنامه، ترکیه تعهد کرده است که اموال سرمایه گذاران مصادره نگردد؛ مگر اینکه موارد استثنایی همچون نفع عمومی در میان باشد. همچنین به موجب این توافقنامه تضمین شده است که سرمایه گذار تنها در یک کشور مالیات پرداخت کند نه در هر دو کسور ایران و ترکیه.

2- کشور ترکیه حدود 500 میلیون لیر را به سرمایه گذاران برای بازپرداخت مالیات اعطا می کند که این امر خود می تواند یکی از جلوه های چشم گیر سرمایه گذاری در ترکیه باشد. همچنین در مواردی برخی از سرمایه گذاران از پرداخت مالیات معاف می شوند.

3- می توان امیدوار بود که با سرمایه گذاری در کشور ترکیه در مدت زمان کوتاهی به سود و بازدهی بالایی دست پیدا کنید.

4- سرمایه گذاری در کشور ترکیه بستر مناسبی برای شما فراهم می کند که برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه را دریافت کنید.

اقامت و سرمایه گذاری در روسیه

راه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه چیست؟

1- یک از بهترین روشهای سرمایه گذاری در کشور ترکیه خرید ملک است. اگر مایل هستید تا از طریق خرید ملک به کشور ترکیه مهاجرت کنید باید حداقل 250000 دلار آمریکا سرمایه داشته باشید.

2- دومین راه برای سپرده سرمایه گذاری در ترکیه که به موجب این روش باید 50000 دلار آمریکا در بانکهای ترکیه سپرده کنید.

3- سومین روش سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سهام است. این روش بسیار مورد تایید است. چرا که موجب اخذ تابعیت ترکیه می شود. بر اساس این روش باید مبلغ 500000 دلار آمریکا در ترکیه سهام خربداری کنید. البته توجه کنید که سهام و سرمایه گذاری شما در سهام باید توسط  وزارت صنایع و فناوری ترکیه تایید گردد. همچنین سهام خریداری شده را باید برای مدت 3 سال نگهدارید.

4- خرید اوراق قرضه نیز یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه است که باید مبلغ 500000 دلار آمریکا اوراق قرضه خریداری کنید

5- روش دیگر برای سرمایه گذاری در ترکیه این است که در شرکتها سرمایه گذاری کنید. برای این نوع سرمایه گذاری شما باید حداقل 500000 دلار آمریکا سرمایه داشته باشید.

6- روش آخر ثبت شرکت در کشور ترکیه است. انواع شرکتهایی که می توانید در ترکیه ثبت کنید به شرح زیر است:

1- شرکت مسئولیت محدود:

کمترین سرمایه مورد نیاز برای ثبت این شرکت 5000 لیر است.

برای ثبت این شرکت:

اول- به اداره مالیات مراجعه کنید.

دوم- به اداره ثبت شرکتها در ترکبه مراجعه کنید.

سوم- مدارک خود را تایید کنید.

چهارم- در صورت تایید و پرداخت هزینه کد ثبت به شما داده می شود. هزینه ثبت شرمت حدود 600 لیر است. البته باید برای شرکت خود دفاتر مخصوص تجاری نیز اخذ کنید که هزینه آنها 250 لیر است.

البته برای این روش باید یک چهارم از سرمایه خود را در حساب خود واریز کنید و روزنامه رسمی شرکت را انتخاب کنید. اسناد شرکت باید در سیستم رجیستری مرکزی (MERSIS) ثبت شود.

کارت بانکی در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه چه مزایایی دارد؟

1- داشتن اقامت دایم برای مدیرعامل و همسر و فرزندان او.

2- افتتاح حساب بانکی در ترکیه

3- داشتن یک بیزینس

4- داشتن کارت بازرگلنی

5- بهره مندی از مزایای مبادله کالا.

پلن های مهاجرت به ترکیه

فهرست