مهاجرت سرمایه گذاری به اتریش- موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

مهاجرت سرمایه گذاری در کشور اتریش

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

کشور اتریش در رسته کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد. یکی از طرق مهاجرت به کشور اتریش، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. اتریش کشور بسیار مطلوبی برای مهاجرت است. سوال این است که برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری چه میزان سرمایه لازم است؟ اقدامات لازم برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری چیست؟ در این مقاله پاسخ به این سوالات به شما داده خواهد شد.

blank

سرمایه گذاری در کشور خارجی

سرمایه گذاری در کشور خارجی

سرمایه‌گذاری بین‌المللی یکی از گسترده‌ترین و درعین‌حال پرمناقشه ترین مباحث حقوق بین‌الملل می‌باشد به‌طوری‌که می‌توان گفت از قرن نوزدهم میلادی تاکنون، مباحثات در این خصوص نه تنها تقلیل نیافته بلکه به سبب توسعه روزافزون و افزایش شگفت‌آور حجم سرمایه‌گذاری بین‌المللی و نیز تنوع موضوعات، بر حجم مسائل مطروحه افزوده شده است. قرن بیستم میلادی شاهد تحولات تاریخی و شگرفی در این رشته از روابط اقتصادی و حقوق بین‌المللی بود. بسیاری از مبانی حقوقی سرمایه‌گذاری بین‌المللی در این قرن دچار تغییرات اساسی شده و قوانین بین‌المللی ذی‌ربط متحول گردید.

امروزه نیز موضوع سرمایه‌گذاری بین‌المللی حائز اهمیت زیادی است. بنا بر گزارش سازمان ملل متحد، حجم سرمایه‌گذاری بین‌المللی در سال‌های اخیر از رقم یک تریلیون و هشتصد میلیارد دلار فراتر رفته است و این در حالی است که در سال 1970 میلادی این رقم تنها 13 میلیارد دلار بوده است. همین امر نشان از پیشرفت روزافزون سرمایه‌گذاری خارجی دارد.

باید توجه داشت که هر نوع فعالیت بین‌المللی فرامرزی که متضمن انتقال ثروت بین ملل مختلف گردد سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شود. بیشتر اینگونه فعالیت‌ها از جنس تجارت بین‌المللی است. تجارت بین‌المللی معمولاً معامله‌ای است واحد برای خریدوفروش کالا؛ درحالی‌که سرمایه‌گذاری بین‌المللی به معنای استقرار و کار و فعالیت اقتصادی سرمایه‌گذار در یک کشور بیگانه به مدت طولانی است. در تجارت بین‌الملل، طرف‌های معامله تماس زیادی با مسائل محلی در کشور دیگر ندارند؛ درحالی‌که در سرمایه‌گذاری بین‌المللی، شخص سرمایه‌گذار مستقیماً با واقعیت‌های محل سرمایه‌گذاری مانند قوانین و مقررات کارگری، اداری و حتی محیط‌زیست درگیر می‌شوند. با توجه به آنچه در فوق گفته شد می‌توان این‌چنین گفت:

«سرمایه‌گذاری بین‌المللی به معنای فعالیت اشخاص خصوصی بیگانه در خاک یک دولت است».

در سال 2004 میلادی دولت ایالات‌متحده یک معاهده‌ی تیپ برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی تهیه و ارائه نمود تا الگوی معاهدات آینده‌ی آن کشور با کشورهای دیگر باشد. این سند حاصل تجربه‌ی دو قرن معاهده نویسی در این زمینه است و لذا حاوی جزئیات زیادی در امر سرمایه‌گذاری بین‌المللی است. در مقدمه‌ی آن، واژه‌ی سرمایه‌گذاری چنین توصیف شده است:

«سرمایه‌گذاری عبارت است از هرگونه دارایی که متعلق به سرمایه‌گذار بوده و یا مستقیم یا غیرمستقیم تحت کنترل او باشد، منجمله التزام سرمایه یا منابع دیگر، توقع درآمد یا سود و قبول خطر.

صور مختلف سرمایه‌گذاری شامل موارد زیر است:

الف) شرکت تجاری؛

ب) سهام و سایر اشکال سرمایه‌ی نقدی و غیر نقدی در یک شرکت تجاری؛

ت) اوراق قرضه، سهام قرضه و سایر اسناد متضمن قرض و وام؛

ث) قرارداد آتی، اختیار معامله و سایر مشتقات؛

ج) قراردادهای آماده‌ی کار (ترن کی)، ساختمانی، مدیریت، تولید، امتیاز، تسهیم درآمد و قراردادهای مشابه؛

ح) حقوق مالکیت معنوی؛

خ) لیسانس، مجوز، پروانه‌ی کار و حقوق مشابه که وفق قانون محلی قابل انتقال است؛

د) سایر اموال عینی و غیر عینی، منقول و غیرمنقول و حقوق مالی مربوطه مانند اجاره، رهن، وثیقه و التزامات».

موافقت‌نامه‌ی آسه. آن (ASEAN) تفاوت خاصی بین سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم قائل نمی‌شود و تعریفی موسع از سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارائه می‌دهد:

«سرمایه‌گذاری شامل هرگونه دارایی می‌گردد، ازجمله (بدون قید تحدید):

الف) اموال منقول و غیرمنقول و هرگونه حقوق مالی مانند رهن، وثیقه و تعهدات؛

ب) سهام و اوراق شرکت‌ها و یا هرگونه علاقه در اموال شرکت‌ها؛

ت) هرگونه حقوق نسبت به وجوه و یا تعهدات قراردادی که ارزش مالی داشته باشد؛

ث) هرگونه حقوق نسبت به مالکیت صنعتی و حسن شهرت تجاری؛

ج) امتیازات تجاری که قانوناً یا وفق قرارداد اعطا شده است منجمله امتیاز اکتشاف و توسعه و استخراج منابع طبیعی».

در دکترین حقوقی تعاریف متعددی از سرمایه‌گذاری خارجی وجود دارد. یکی از نویسندگانِ به نام حقوق سرمایه‌گذاری خارجی می‌گوید: «سرمایه‌گذاری عبارت است از انتقال دارایی‌های عینی و دینی از یک کشور به کشور دیگر به‌منظور استفاده از آن‌ها در آن کشور برای تولید ثروت که به‌طور کامل یا ناقص تحت کنترل صاحب دارایی است».

سرمایه گذاری در کشور اتریش برای ایرانیان چه مزایایی به دنبال دارد؟ در ادامه با کارشناسان مهاجرت موسسه مهاجرتی داداور نسیم مهر همره باشید.

blank

سرمایه گذاری در اتریش

می توان گفت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روشهای مهاجرت است. چرا که اتریش عضو کشورهای اتحادیه اروپا است. سرمایه گذاری در کشور اتذیش از این جهت مطلوب است که با سرمایه گذاری در این کشور می توان اقامت این کشو را به راحتی به دست آورد.

blank

مزایای مهاجرت به کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری

1- نرخ بیکاری در کشور اتریش پایین است.

2- کشور اتریش در چندین سال اخیر جزء بهترین کشورهای جهان است.

3- شاخص کیفیت زندگی در کشور اتریش بسیار بالاست.

4- شاخص هزینه زندگی در سطح متوسط در کشور اتریش قرار دارد.

5- سرمایه گذاری در کشور اتریش یکی از پرسودترین سرمایه گذاریها خواهد بود.

blank

انواع روشهای سرمایه گذاری در کشور اتریش

1- ثبت شرکت در کشور اتریش

2- سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

3- سرمایه گذاری از طریق روش خودحمایتی.

4- سرمایه گذاری از طریق فرانچایز

بررسی هر یک از موارد فوق:

blank

در سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور اتریش:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اتریش با سرمایه اولیه 35000 یورو قابل انجام است. البته ثبت شرکت سهامی عام نیز با سرمایه 70000 یورو امکان پذیر است. برای ثبت شرکت باید بیزینس پلن قوی ای ارائه دهید.

کار در ترکیه

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور انریش:

خرید خانه در کشور اتریش از متری 3000 یورو شروع میشود. هر چقدر منطقه بالاتری را انتخاب کنید مبلغ نیز به فراخور آن افزایش مییابد.

blank

سرمایه گذاری از طریق روش خودحمایتی:

در این روش آنچه از اهمیت زیادی برخودار است این است که فرد حساب بانکی و تمکن مالی بالایی داشته باشد. به گونه ای که بتواند ماهیلنه حدود 25000 یورو را به حساب اعضای خانواده خود در ایران واریز کند.

اقامت سرمایه گذاری اتریش

سرمایه گذاری از طریق فرانچایز در اتریش:

می دانیم که رستوران های معروفس همچون مک دونالد، ساب وی و … در دنیا وجود دارند. اگر شما سرمایه اولیه مطلوبی برای اخذ نمایندگی و شعبه این رستورانها را داشته باشید به راحتی می توانید در اتریش اقدام به سرمایه گذاری کنید. برای سرمایه گذاری در چنین رستورانهایی باید 70000 تا 100000یورو سرمایه داشته باشید. البته سود حاصل از شراکت در چنین رستوران هایی بسیار مطلوب است. شاید بتوان گفت چیزی حدود 22000 یورو در ماه است.

توجه داشته باشید که برای داشتن نمایندگی برای این رستورانها باید حتما دوره هایی را پشت سر بگذارید. این دوره ها در آلمان و آمریکا برگزار می گردد.

blank

بررسی وضعیت اقتصادی کشور اتریش:

از آنجایی که اقتصاد اتریش یک اقتصاد باز است شما راحت می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید. به جرات می توان گفت حدود 70 درصد از تجارت اتریش به سرمایه گذاری خارجی به ویژه کشورهای آمریکایی وابسته است. کشور اتریش کاملا از منظر اقتصادی دارلی قبات است به این معنا که تورم در کشور اتریش وجود ندارد.

همچنین با نگاهی به تولید ناخالص داخلی در کشور اتریش می توان به این موضوع دست یافت که سرمایه گذاری در کشور اتریش بسیار مطلوب است. در واقع تولیدناخالص داخلی توان تولید و فروش بالا در این کشور را نشان می دهد. همین امر است که نظر سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در کشور اتریش را به خود جلب می کند.

blank

استاندارهای سرمایه گذاری در کشور اتریش چیست؟

1- یکی از مهمترین فاکتورها برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی این است که کشور مورد نظر قان مندد باشد و سیستم قضایی قوی ای داشته باشید. کشور اتریش از دسته کشورهایی که نظارت سختگیرانه ای برای اجرای قانون در این کشور وجود دارد. این امر برای فرد مهاجر نیز بسیار مطلوب است چه اینکه موجب ترغیب فرد به سرمایه گذاری می شود.

2- دومین فاکتور مهم برای کشور اتریش به منظور سرمایه گذاری در این کشور این است که کشور اتریش به هیچ وجه تمایلی به مصادره اموال سرمایه گذاران ندارد. همین موضوع باعث میشود سطح رضایتمندی سرمایه گذاران در کشور اتریش افزایش یابد.

blank
فهرست