صادرات تولیدات داخلی به ترکیه و اروپا - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

صادرات تولیدات داخلی به ترکیه و اروپا

بدون دیدگاه
blank

صادرات تولیدات داخلی به ترکیه و اروپا ، ابتدا مختصر توضیحی برای اینکه، شروع صادرات محصولات خود به ترکیه از کجا باید شروع کنیم، آغاز می‌کنیم

برای شروع صادرات محصولات خود به ترکیه، شما می‌توانید از مراحل زیر پیروی کنید:

تحقیق و بررسی بازار:

قبل از هرگونه فعالیتی در زمینه صادرات به ترکیه، باید بازار و نیازهای آن کشور را بررسی کنید. بهتر است بازار محصولات مشابه یا مرتبط با محصولات شما در ترکیه را مورد بررسی قرار دهید و اطلاعاتی از تقاضا و تامین مواد اولیه، نحوه ورود به بازار، مراحل تولید و توزیع محصولات و سایر عوامل بازاریابی و فروش را جمع‌آوری کنید.

 

بررسی مقررات صادرات:

در مرحله بعد، باید قوانین و مقررات مربوط به صادرات به ترکیه را بررسی کنید. بهتر است با مراجع و سازمان‌های صادرات مربوط به کشور خود و ترکیه تماس بگیرید و اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید. این شامل مقررات مالی، گواهی‌نامه‌ها و مدارک لازم، بررسی تعرفه‌های وارداتی و سایر موارد است.

 

تعیین بازارهدف:

پس از بررسی بازار و مقررات صادرات، باید بازارهدف خود را تعیین کنید. در این مرحله باید تعیین کنید که محصولات شما در کدام بازارها در ترکیه مورد استفاده قرار می‌گیرند و به چه صورتی می‌توانید به آن بازار وارد شوید.

 

برقراری ارتباط با خریداران:

پس از تعیین بازارهدف، باید به دنبال برقراری ارتباط با خریداران در ترکیه باشید. بهتر است از طریق نمایشگاه‌های تجاری و یا برگزاری جلسات تجاری با شرکت‌های ترکیه‌ای، با خریداران محصول خود ارتباط برقرار کنید.

برای به حداقل رساندن ریسک خود می توانید با افراد دارای تجربه و یا افرادی که در بخش امور صادرات ترکیه‌ای مشورت کنید و به آن‌ها اطلاعات مربوط به محصولات خود را ارائه دهید. برقراری روابط دوستانه و حفظ روابط با خریداران نه تنها در به دست آوردن سفارشات موثر است، بلکه در آینده می‌تواند به شما در به دست آوردن سفارشات بیشتر کمک کند.

 

انتخاب شیوه ارسال محصولات:

پس از دریافت سفارش از خریدار، باید شیوه ارسال محصولات را انتخاب کنید. شما می‌توانید از طریق حمل و نقل جاده‌ای، هوایی یا دریایی محصولات خود را به ترکیه صادر کنید. باید این نکته را در نظر داشت که هر شیوه ارسال ممکن است هزینه و زمان تحویل محصولات را تحت تأثیر قرار دهد.

 

رعایت مقررات تجاری:

در هر مرحله از صادرات به ترکیه باید از رعایت مقررات تجاری مطمئن شوید. این شامل تعهدات مالی، کنترل کیفیت، بررسی گواهینامه‌ها و مدارک لازم و احترام به قوانین مربوط به صنعت، اقتصاد و محیط زیست است.

 

بررسی تجربه دیگران:

برای شروع صادرات به ترکیه، می‌توانید با کسانی که تجربه مشابهی دارند مشورت کنید. در همین راستا، می‌توانید با شرکت‌های صادراتی یا با مشاوران تجاری مشورت کنید و از تجربیات آن‌ها در این زمینه بهره‌مند شوید.

در کل، شروع صادرات به ترکیه به دقت و برنامه‌ریزی دقیقی نیاز دارد. برای به دست آوردن موفقیت در این زمینه، باید تحقیقات دقیقی را انجام داده و بر اساس اطلاعات طبقه بندی شده و بازار هدف ارائه خدمات کنید.

صادرات تولیدات داخلی به ترکیه و اروپا

در ادامه، چند نکته مهم را برای شروع صادرات به ترکیه توضیح می‌دهیم:

 

تعیین قیمت:

باید قیمت مناسبی برای محصولات خود در بازار ترکیه تعیین کنید. باید به محاسبه تمامی هزینه‌های مربوط به تولید و صادرات، از جمله هزینه‌های حمل و نقل، بسته‌بندی، بیمه، مالیات و عوارض، هزینه ارزش افزوده، سود و هزینه های مرتبط با انجام مطالعات بازاریابی و تبلیغات نیز برای تعیین قیمت محصولات مهم است.

 

تهیه مدارک و مجوزهای لازم:

قبل از اقدام به صادرات به ترکیه باید اطمینان حاصل کنید که تمامی مجوزها و مدارک لازم برای صادرات شما به ترکیه در دسترس هستند. این شامل مدارک مربوط به محصولات، گواهی‌نامه‌های ایمنی، گواهی‌نامه‌های بازرگانی و ترانزیت، گواهی‌نامه‌های منشأ و موارد دیگر است.

 

بررسی نرخ ارز:

نرخ ارز در کشور میزبان نقش بسیار مهمی در صادرات شما به ترکیه دارد. باید به تحلیل و بررسی نرخ ارز و تغییرات آن در بازارهای مختلف توجه داشته باشید و سعی کنید تمامی هزینه‌های خود را به ریال پوشش دهید تا از تغییرات نرخ ارز تحت تأثیر قرار نگیرید.

 

پشتیبانی مشتری:

پس از ارسال محصولات، باید در صورت نیاز به مشتریان خدمات پشتیبانی را ارائه دهید. این بخش از توضیحات در کشوری که محل جولان برندهای جهانی هست و خدمات پشتیبانی با استانداردهای بالای جهانی به مشتریان خود می دهند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و شامل ارائه اطلاعات در مورد استفاده و نگهداری محصولات، پاسخ به سؤالات و شکایات مشتریان و ارائه خدمات قبل و بعد از فروش، ارائه محصولات به صورت رایگان به دست مشتریان، پس گرفتن، تعویض کردن بدیهیات این برند ها هست.

مجموعه مشاوره ای WITH US مفتخر خواهد بود، تجارب خود را در این بستر در اختیار شما قرار داده تا زمینه ساز همکاری بیشتر شود.

صادرات تولیدات داخلی به ترکیه و اروپا

آیا ترکیه را می توان یکی از مراکز بازرگانی مهم دنیا به حساب آورد

 

بله، ترکیه یکی از مراکز بازرگانی مهم دنیا محسوب می‌شود. با توجه به واقعیت که ترکیه در موقعیت جغرافیایی استراتژیک قرار دارد و به عنوان پلی بین آسیا و اروپا عمل می‌کند، این کشور توانسته است رویکردی پویا و کارآمد در راستای توسعه صادرات خود داشته باشد. این کشور با ارائه تسهیلات برای کسب و کارها، توانسته است رشد قابل توجهی را در صادرات خود به دنبال داشته باشد. برخی از صادرات مهم ترکیه شامل محصولات خودروسازی، محصولات الکترونیکی، محصولات پوشاک، محصولات غذایی و نوشیدنی، مواد شیمیایی و قطعات الکترونیکی است. در این راستا، ترکیه با تلاش برای توسعه صادرات خود و جذب سرمایه‌گذاری خارجی، به یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های بازرگانی و اقتصادی جهان تبدیل شده است.

واقعیتی که تو چند دهه اخیر نیز به رشد و برجسته شدن ترکیه کمک شایانی کرده است، وضعیت سیاسی و موقعیت ایران در دنیاست که خوب طبیعتاً ترکیه از این فرصت بالاترین بهره را بدست آورده است.

برای پیدا کردن موقعیت خود و بیزنس خود در بازار ترکیه و یا سایر کشورهای اروپایی با دپارتمان مالی و اقتصادی شرکت وید آس دارای مجوز رسمی در کشور ترکیه تماس حاصل فرمایید.

چه تولیدات و محصولاتی از ایران مناسب صادرات به ترکیه هست ؟

ایران و ترکیه دو کشور همسایه و دوست‌دار هم هستند و روابط تجاری خوبی بین این دو کشور وجود دارد. برای صادرات به ترکیه، برخی از تولیدات و محصولات ایران که می‌توانند جذاب برای بازار ترکیه باشند عبارتند از:

پتروشیمی:

ایران تولیدات بسیار زیادی در زمینه پتروشیمی دارد که شامل پلاستیک، کود، فرآورده‌های نفتی و غیره می‌شوند. این محصولات می‌توانند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشند.

صنایع غذایی:

ایران تولیدات بسیار زیادی در زمینه غذا دارد که شامل پسته، زعفران، انواع خشکبار، انواع میوه خشک، عسل و غیره می‌شوند. این محصولات نیز می‌توانند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشند.

فولاد و مس:

ایران تولیدات بسیار زیادی در زمینه فولاد و مس دارد که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مورد استفاده قرار گیرد.

پوشاک:

صادرات پوشاک ایران به ترکیه همچنان ادامه دارد و از این جهت نیز می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

خودرو:

ایران تولید کننده خودرو است و می‌تواند جهت صادرات به ترکیه نیز این محصولات را صادر کند.-خرید خودرو در ترکیه

به طور کلی، ایران تولیدات زیادی در زمینه صنایع مختلف دارد که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه استفاده شود. برای توسعه روابط تجاری با ترکیه، بهتر است که برای کسب اطلاعات بیشتر با سفارت ایران در ترکیه و یا اتاق بازرگانی و صنایع ایران و ترکیه و یا مشاورین مجموعه WITH US تماس بگیرید.

صادرات به ترکیه

برای صادرات به ترکیه، ایران دارای تولیدات و محصولاتی در زمینه های مختلفی است که در ادامه به تفصیل به آنها اشاره خواهیم کرد:

صنعت پتروشیمی:

ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی در منطقه خاورمیانه است و محصولاتی مانند پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی استایرن، سولفات آمونیوم، پلی وینیل کلراید (PVC) و… تولید می‌کند. با توجه به استفاده گسترده ترکیه از محصولات پتروشیمی، تولیدات ایران در این زمینه می‌تواند جهت صادرات به این کشور مناسب باشد.

صنایع غذایی:

ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات غذایی در منطقه است. محصولاتی مانند زعفران، پسته، خشکبار، عسل، انواع میوه خشک، چای و… از جمله تولیدات ایران در زمینه صنایع غذایی هستند که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد.

صنعت فولاد و مس:

ایران تولید کننده بزرگی در زمینه فولاد و مس است و محصولاتی مانند تیرآهن، نبشی، ورق، میلگرد، مس، آلومینیوم و… تولید می‌شوند. با توجه به نیاز ترکیه به فولاد و محصولات فلزی، تولیدات ایران در این زمینه می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد.

صنعت خودرو:

ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ خودرو در منطقه است. خودروهایی مانند پراید، پژو، سمند، سایپا و… در ایران تولید می‌شوند که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد

در ادامه توضیحاتی در مورد صنایع دیگری که می‌توانند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشند، آورده شده است:

صنعت نساجی و پوشاک:

ایران تولید کننده بزرگی در زمینه پارچه و پوشاک است. تولیداتی مانند پارچه، مانتو، شلوار، پیراهن، پوشاک مردانه و زنانه و… از جمله تولیدات ایران در این زمینه هستند که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد.

صنعت چوب و مبلمان:

ایران تولید کننده محصولات چوبی و مبلمان است. محصولاتی مانند درب و پنجره، پارکت، مبلمان، نرده و… تولید می‌شوند که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد.

صنعت فرش و قالی:

ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ فرش و قالی در جهان است و محصولات با کیفیتی در این زمینه تولید می‌کند. تولیداتی مانند فرش، قالی، تابلو فرش و… از جمله تولیدات ایران در این زمینه هستند که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد.

صنعت الکترونیک:

ایران نیز در زمینه تولید محصولات الکترونیکی فعالیت می‌کند. محصولاتی مانند موبایل، تلویزیون، دوربین، کامپیوتر، لپ تاپ و… تولید می‌شوند که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد.

صنعت دارویی:

ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ دارو در منطقه است. محصولاتی مانند داروهای ژنریک، داروهای گیاهی، داروهای شیمیایی و…

در ادامه صنایع دیگری که می‌توانند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشند، آورده شده است:

صنعت کشاورزی و غذایی:

ایران تولیدکننده انواع محصولات کشاورزی و غذایی است. محصولاتی مانند خشکبار، میوه خشک، پسته، انگور، زعفران، عسل، چای، قهوه و… از جمله محصولاتی هستند که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد.

صنعت شیمیایی:

ایران در زمینه تولید محصولات شیمیایی فعالیت می‌کند. محصولاتی مانند پلاستیک، لاستیک، رنگ، رزین، کود و… تولید می‌شوند که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد.

صنعت کاغذ و مقوا:

ایران تولیدکننده محصولات کاغذ و مقوا است. محصولاتی مانند کاغذ نوشتاری، کاغذ بسته بندی، مقوا، جعبه‌های کاغذی و… تولید می‌شوند که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد.

صنعت خودرو:

ایران یکی از تولیدکنندگان خودرو در منطقه است. محصولاتی مانند خودرو، موتور سیکلت و… تولید می‌شوند که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد.

صنعت فولاد:

ایران تولیدکننده فولاد و محصولات فولادی است. محصولاتی مانند ورق فولادی، پروفیل فولادی، میلگرد و… تولید می‌شوند که می‌تواند جهت صادرات به ترکیه مناسب باشد.

صنعت معدنی:

صنعت معدنی در ایران به دلیل وجود منابع غنی از مواد معدنی، به عنوان یکی از صنایع پرسود کشور مطرح است. در ایران، از معادن غنی از مس، روی، سرب، روی، آهن، زغال سنگ، سنگ گچ، سنگ آهن، آلومینیوم و… استفاده می‌شود.

به عنوان مثال، ایران به عنوان یکی از کشورهای مهم تولیدکننده مس در جهان شناخته می‌شود. در سال 2020، بیش از 2.2 میلیون تن مس در ایران تولید شده است. همچنین، ایران به عنوان یکی از کشورهای تولیدکننده سرب و روی نیز شناخته می‌شود.

علاوه بر این، ایران در زمینه تولید محصولات سنگین مانند سیمان، آهن، ورق فولادی و آلومینیوم نیز فعالیت می‌کند. از آنجا که ترکیه نیز به دنبال تأمین مواد اولیه برای صنایع خود است، می‌تواند به عنوان بازار صادراتی جذابی برای محصولات معدنی ایران در نظر گرفته شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین مجموعه WITH US تماس بگیرید.

خرید ملک برای پاسپورت ترکیه
خرید ملک برای پاسپورت ترکیه
تحصیل در ترکیه
تحصیل در ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست