رشته های دانشگاهی ترکیه - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

رشته های دانشگاهی ترکیه

بدون دیدگاه
بازار کار در ترکیه

کدام رشته های دانشگاهی ترکیه در اروپا بازار کار دارند؟

در حوزه بازار کار اروپا، بسیاری از رشته های دانشگاهی ترکیه مورد توجه قرار می‌گیرند. در ادامه به برخی از رشته های دانشگاهی ترکیه که در بازار کار اروپا موفقیت‌آمیز هستند، اشاره می‌کنیم:

رشته‌های مهندسی:

رشته‌های مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی کامپیوتر از جمله رشته‌هایی هستند که دانشجویان ترکیه در آن‌ها موفقیت‌آمیز هستند. در این رشته‌ها، فارغ‌التحصیلان قابلیت پیدا کردن شغل در شرکت‌های بزرگ تکنولوژی، شرکت‌های مهندسی و شرکت‌های مختلف دیگر دارند.

رشته‌های تجارت و مدیریت:

رشته‌های تجارت و مدیریت مانند مدیریت، حسابداری و بازرگانی نیز در بازار کار اروپا مورد توجه قرار می‌گیرند. فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها می‌توانند در شرکت‌های بین‌المللی، شرکت‌های بورسی و شرکت‌های مالی کار کنند.

رشته‌های پزشکی:

رشته‌های پزشکی همیشه در بین رشته‌های پرطرفدار بوده‌اند. دانشجویان ترکیه در این رشته‌ها با مهارت‌های بالا در درمان و پزشکی آموزش داده می‌شوند و پس از فارغ‌التحصیلی، می‌توانند در بیمارستان‌های بین‌المللی و مراکز پزشکی معروف کار کنند.

رشته‌های حقوق:

دانشجویان ترکیه در رشته‌های حقوقی همچنین می‌توانند در بازار کار اروپا موفقیت‌آمیز عمل کنند. فارغ‌التحصیلان در این رشته‌ها می‌توانند به عنوان وکیل، قاضی، مشاور حقوقی و یا مدیر امور حقوقی در شرکت‌های بزرگ کار کنند.

رشته‌های علوم اجتماعی:

رشته‌های علوم اجتماعی نیز از دیگر رشته‌هایی هستند که فارغ‌التحصیلان در آن‌ها می‌توانند در بازار کار اروپا شانس موفقیت داشته باشند. در این رشته‌ها، دانشجویان با تحلیل مسائل اجتماعی، توسعه سیاست‌های عمومی و تحلیل اثرات اجتماعی، آموزش داده می‌شوند و پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند در شرکت‌های مشاوره، شرکت‌های سیاست‌گذاری، سازمان‌های بین‌المللی و سازمان‌های غیرانتفاعی کار کنند.  

رشته های دانشگاهی در ترکیه

رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات:

با توجه به پیشرفت فناوری در دنیای امروز، فارغ‌التحصیلان در رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در بازار کار اروپا بسیار ارزشمند هستند. فارغ‌التحصیلان در این رشته‌ها می‌توانند به عنوان توسعه دهنده نرم افزار، مدیر پروژه، مدیر شبکه، مهندس امنیت و یا کارشناس فناوری اطلاعات کار کنند.

رشته‌های مالی و حسابداری:

رشته‌های مالی و حسابداری نیز از رشته‌های پرطرفدار در بازار کار اروپا هستند. فارغ‌التحصیلان در این رشته‌ها می‌توانند به عنوان مدیر مالی، حسابرس، مشاور مالی و یا تحلیلگر مالی در شرکت‌های بزرگ و موسسات مالی کار کنند.

رشته‌های مهندسی:

فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مهندسی، به علت تخصص خود در زمینه‌های مختلف، از بازار کار اروپا بهره‌مندی زیادی دارند. فارغ‌التحصیلان در این رشته‌ها می‌توانند به عنوان مهندسان نرم‌افزار، مهندسان مکانیک، مهندسان برق و یا مهندسان ساختمانی در شرکت‌های بزرگ و موسسات صنعتی کار کنند.

در نهایت، برای موفقیت در بازار کار اروپا، بسیاری از عوامل مهمی همچون داشتن تجربه کاری قابل قبول، زبان‌آموزی و داشتن تحصیلات بالاتر و یا مهارت‌های فنی قوی مورد نیاز است. لذا، تحصیل در یکی از رشته‌هایی که در بازار کار اروپا طرفدار زیادی دارد، تنها کافی نیست و باید با داشتن مهارت‌های ارتباطی، تفکر استراتژیک و انعطاف پذیری مناسب، به همراه تلاش و پشتکار برای رسیدن به اهداف شخصی و حرفه‌ای، برای موفقیت در بازار کار اروپا تلاش کنید.

در نهایت، برای انتخاب رشته‌ی مناسب برای تحصیل در اروپا، بهتر است از مشاوران تحصیلی مجموعه دادآور نسیم مهر در این زمینه استفاده کنید و همچنین با مطالعه‌ی دقیق در مورد گزینه‌های مختلف و تحلیل شرایط شخصی و توانایی‌های خود، تصمیم‌گیری کنید

صادرات به ترکیه
صادرات به کشورهای همسایه
خرید ملک برای پاسپورت ترکیه
خرید ملک برای پاسپورت ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست