ثبت شرکت در کانادا - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

ثبت شرکت در کانادا

بدون دیدگاه
blank

شرایط ثبت شرکت در کانادا

متقاضیان می‌توانند برای تشکیل یا احراز صلاحیت شرکت خود در کشورهای دیگر، از ساده‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه‌های تشکیل مشاغل استفاده کنند تا بتوانند تجارت را به روش صحیحی انجام دهند و آن را به ثبت برسانند. شبکه متخصصان جهانی با استفاده از دانش عمیق قوانین و مقررات مربوط به تجارت ویژه در کشور، به افراد کمک می‌کنند تا بدون تأخیر، شرکت خود را در خارج از کشور تشکیل دهند و صلاحیت خود را تعیین کنند. در کانادا داشتن قرارداد کار کتبی با کارمندان غیر اتحادیه اجباری نیست. به طور معمول، مدیران ارشد یا سازمانی قرارداد کاری مکتوبی دریافت خواهند کرد که شامل تعهدات کارفرما در قبال کارمندان خود است.

سرمایه‌گذاران برای امضای قرارداد موظف هستند حضور داشته باشند و در مواردی که هیچ قرارداد کاری مکتوبی وجود ندارد، یا این قرارداد به طور کامل شرایط و ضوابط استخدام را نشان نمی‌دهد، استانداردهای تعیین شده تحت قانون مشترک حاکم بر رابطه شغلی را شناسایی کرده و به آنها عمل کنند. برای استان کبک مطابق با استانداردهای تعیین شده توسط قانون مدنی باید قراردادها را امضا کرد و به تمامی شرایط ذکر شده در آن عمل کرد.

لازم به ذکر است که راهنمای تخصصی کشور کانادا مراحل ضروری تجارت بین‌المللی را برای تأمین نیازهای شرکت‌های خاص کشور لازم دارد. خدمات تشکیل شرکت برای احراز صلاحیت و ثبت شرکت موجود سرمایه‌گذاران بسته به مکان و شهر و حتی نوع شرکت متفاوت است، اما به طور کلی شامل موارد زیر است

ثبت شرکت در کانادا

 • آماده سازی اسناد تشکیل و صلاحیت برای بررسی شرکت
 • قبل از تشکیل پرونده باید مراحل لازم را که طبق صلاحیت حوزه قضایی انجام می‌شوند را پشت سر گذاشت مانند تأیید هویت
 • ارسال درخواست سرمایه‌گذار برای صدور گواهی اقامت مالیاتی
 • درخواست صدور گواهینامه از کار و صدور گواهی سلامت
 • ساده‌سازی مجموعه اسناد مراقبت‌های لازم
 • مشورت با نمایندگان در حوزه‌های قضایی بین‌المللی برای انجام کارهای مربوط به ثبت
 • تکمیل بررسی و ثبت فرم‌های ثبت نام
 • ثبت اسم شرکت
 • ثبت نوع و ویژگی شرکت

ثبت شرکت در استان‌های کانادا

سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند که اگرچه انتاریو یکی از استان‌های کانادا برای ثبت شرکت است، اما بیشتر استان‌ها و سرزمین‌های کانادا الزامات نسبتا مشابهی برای ثبت شرکت دارند. برای راه اندازی مشاغل در کانادا، لازم است که با ثبت احوال استانی که می‌خواهند در آن تجارت کنند در تماس باشند و طبق دستورات آنها مراحل لازم را طی کنند. اگر سرمایه‌گذاران می‌خواهند در بیش از یک استان تجارت کنند، باید تجارت جدید خود را جداگانه در هر استان به ثبت برسانند. ادغام خارج از استان و خارج از سرزمین کانادا جز قوانین مربوط به این کشور به حساب نخواهد آمد و باید به عنوان یک شرکت فوق استانی یا خارج از سرزمین ثبت نام کرد.

شرایط لازم برای ثبت شرکت در استان‌های کانادا

 • شماره‌های تجاری فدرال و حساب‌های مالیاتی
 • هم‌چنین ممکن است برای ثبت شرکت خود در استان‌های کشور کانادا به حساب‌های مالیاتی دیگری (به عنوان مثال GST / HST، حقوق و دستمزد، واردات و صادرات) نیاز داشته باشند. در صورتی که به این حساب‌ها نیاز داشته باشند، می‌توانند همزمان با شماره کسب و کار خود برای ثبت آنها اقدامات لازم را به عمل آورند.
 • وقتی در استان‌ها یا مناطق کانادا ادغام شوند، به طور خودکار شماره کسب و کار و حساب برنامه مالیات بر درآمد شرکت را دریافت خواهند کرد.
 • افراد باید گزارش Alberta NUANS را دریافت کنند و آن را با دقت مرور کنند تا مطمئن شوند هیچ شرکت دیگری با نام یکسان یا نامی بیش از حد شبیه نام شرکت پیشنهادی آنها وجود ندارد. شرکت‌های دارای نام یکسان مجاز نیستند.
 • یک ارائه دهنده خدمات NUANS پیدا کنند. گزارش NUANS نام پیشنهادی را به مدت 90 روز رزرو خواهد کرد. گزارش کامل، چه نسخه اصلی و چه فکس، باید همراه با جزئیات ثبت شرکت ارائه شود و باید کمتر از 91 روز قبل به این کار اقدام کرده باشند. سرمایه‌گذار برای گزارش NUANS نیازی ندارد که نام پیشنهادی “نام عددی” باشد که توسط شرکت ثبت شرکت تعیین شده باشد. بلکه می‌توانند از نام‌های دیگری استفاده کنند.
 • ادغام مشاغل پس از دریافت BN و ثبت نام برای حساب‌های برنامه CRA از طریق BRO انجام می‌شود. این کار به افراد امکان می‌دهد به یکی از استان‌های ذکر شده که دارای سرویس ثبت تجارت آنلاین هستند، منتقل شوند.
 • لازم است قبل از کلیک بر روی دکمه انتقال، مطمئن شوند که برای همه حساب‌های برنامه مورد نیاز خود ثبت نام کرده‌اند زیرا جلسه افراد در BRO پس از اتصال به یکی از استان‌ها به پایان خواهد رسید. این استان‌ها ممکن است برای ثبت نام در یک حساب برنامه استانی هزینه‌ای دریافت کنند. اگر با کارت اعتباری آن را پرداخت کنند، استان مورد نظر اطلاعات کارت اعتباری را به CRA نخواهد داد.
 • برای ثبت نام خارج از استان، مشاغلی که در حوزه قضایی خارج از کانادا گنجانده شده‌اند، ممکن است در یک یا چند استان یا سرزمین در کانادا شعبه باز کنند یا اینکه می‌توانند در تمام استان‌ها و مناطق کانادا ثبت نام کند.

در کانادا چهار نوع ثبت نام خارج از استان وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 • ثبت نام استانی شرکت خارجی
 • ثبت نام استانی خارج از کشور LLC
 • ثبت نام خارج از استان از LLP خارجی
 • ثبت نام غیر استانی شرکت غیر سهامی خارجی (خیریه)

اخذ اقامت با ثبت شرکت کانادا

برای شرکت در برنامه اقامت در این کشور شرایط و ملزومات زیر لازم هستند:

 • سرمایه‌گذار باید تجارت واجد شرایط داشته باشد.
 • یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده داشته باشند.
 • شرایط زبان و تسلط به زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی برای اقامت در این کشور لازم است.
 • باید قبل از شروع کسب و کار، پول لازم برای اقامت و زندگی در کانادا را داشته باشند.
 • هم‌چنین برای آمدن به کانادا به عنوان یک فرد مستقل بهتر است یکی از این موارد را داشته باشند:
 • تجربه مرتبط در فعالیت‌های فرهنگی یا ورزش، و یا قصد و توانایی کمک به زندگی فرهنگی یا ورزشی کانادا را داشته باشند.

هزینه ثبت شرکت در کانادا

به طور تقریبی هزینه ثبت اسناد رسمی به طور فدرال 200 دلار است، و اگر از سال 2021 ، این هزینه به صورت آنلاین از طریق مرکز پرونده سازی آنلاین شرکت‌های کانادا ثبت خواهد شد. و 250 دلار در صورت ثبت از طریق دیگر لازم خواهد بود. به عنوان بخشی از فرآیند ادغام، افراد به حداقل یک گزارش جستجوی نام NUANS نیاز خواهند داشت تا تأیید کنند که نام شرکت انتخابی آنها قابل قبول و منحصر به فرد است. هزینه جستجوی فدرال از سال 2021 ، 13.80 دلار است.

برای شرکت‌های استانی، هزینه‌های ادغام از استان به استان دیگر متفاوت خواهد بود. در بعضی از استان‌ها، خدمات ثبت شرکت‌ها به وسیله شرکت‌های بخش‌های خصوصی ارائه می‌شوند که توسط دولت استان به عنوان ارائه دهنده خدمات مجاز تعیین شده است، در این صورت نیز باز هم ممکن است هزینه‌ها متفاوت باشند.

چند نوع سرویس ثبت آنلاین وجود دارد که شامل بسته‌های ادغام کاملی هستند که آنها نیز شامل هزینه‌های ثبت نام، پر کردن پرونده و جستجوی نام هستند. بسته‌هایی که گران‌تر هستند ممکن است شامل مهر و موم شرکت، کتاب تخصصی، گواهی اشتراک و غیره باشند.

برای فهمیدن اینکه هزینه ادغام در استان‌ها یا مناطق کانادا چقدر است، بهتر است به بخش‌های ثبت شرکت‌ها یا بخش‌های خدمات شرکت‌ها در استان‌ها یا سرزمین‌هایی که سرمایه‌گذاران قصد دارند در آنجا کسب و کار خود را راه بیاندازند مراجعه کنند.

هزینه‌های استان‌های کانادا که دارای تعداد بیشتر مشاغل مختلط هستند از سال 2021 به شرح زیر است:

 • انتاریو:هزینه ثبت نام در انتاریو 360 دلار است اگر شخصا یا از طریق پست قصد داشته باشندادغام کنند. همچنین سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق یک ارائه دهنده خدمات تحت قرارداد با وزارت دولت و خدمات مصرفی انتاریو به صورت آنلاین اقدام به ثبت شرکت خود کنند. این وزارتخانه 300 دلار بابت ثبت اساسنامه به صورت الكترونيكي دريافت خواهد کرد و همچنين افراد موظف هستند هزينه ارائه دهنده خدمات را براي خدمات آنلاين خود بپردازند.
 • Alberta: افراد می‌توانند از طریق یکی از ارائه دهندگان خدمات مجاز در Alberta کسب و کار خود را ثبت کنند. هزینه اولیه ثبت نام توسط دولت این استان 450 دلار است. هزینه‌های ارائه دهنده خدمات پایه معمولا کمتر از 100 دلار می‌شود. و در خصوص خدمات اختیاری، مانند ارسال سریع یا هزینه آدرس سالیانه دفتر ثبت شده، سرمایه‌گذاران با انجام این خدمات می‌توانند هزینه را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.
 • بریتیش کلمبیا:اگر کسی قصد داشته باشد در بریتیش کلمبیا شرکت خود را به ثبت برساند، هزینه اصلی 350 دلار است. اساسنامه افراد باید همراه با تأیید نام به روز باشد که هزینه آن 30 دلار است. B.C. سایت Registry Services فرآیند هزینه‌ها را کنترل می‌کند.
 • کبک:در کبک هزینه ثبت شرکت 326 دلار است که این هزینه برای اعلامیه ثبت نام خواهد بود. و برای هزینه رزرو نام 22 دلار اضافی دریافت خواهند کرد. سایت ثبت مشاغل کبک فرآیند هزینه ثبت شرکت‌ها را اداره می‌کند.
 • نوا اسکوشیا: در نوا اسکوشیا، ادغام یک شرکت 336.40 دلار است. به اضافه هزینه ثبت که آن هم 118.35 دلار هزینه دارد.

هزینه‌های اضافی ثبت نام

هزینه‌های انجام مراحل ادغام برای اولین بار، تنها هزینه‌هایی نیستند که برای بنگاه‌های اقتصادی باید در نظر گرفت. بلکه در بعضی از استان‌ها ثبت شرکت باید هر ساله تمدید شود. به عنوان مثال، در نوا اسکوشیا، گواهی ثبت نام منقضی نخواهد شد، اما تجدید هر ساله برای گواهی ثبت نام مورد نیاز خواهد بود. هزینه این کار از سال 2019 108.62 دلار است.

هم‌چنین لازم به ذکر است که سرمایه‌گذاران به عنوان مدیر یک شرکت مختلط، هزینه‌های مربوطه‌ای را متحمل خواهند شد، مانند هزینه ثبت گزارش سالانه، ثبت نام خارج از استان، هزینه مهر شرکت یا تهیه و تشکیل مالیات شرکت.

راه‌اندازی بیزینس در کانادا

 • برای راه‌اندازی بیزینس در کانادا لازم است نوع تجارت خود را وارد کنند. و هم‌چنین اساسنامه خود را به دست آورند. و این کار از طریق ادغام فدرال یا استانی، منطقه‌ای صورت می‌گیرد.
 • از آژانس درآمد کانادا شماره کسب و کار فدرال و حساب مالیات بر درآمد شرکت را دریافت کنند.
 • در دیگر حوزه‌های قضایی کانادا که قصد دارند تجارت کنند، به عنوان یک شرکت فوق استانی یا فرامرزی ثبت نام کنند.
 • درخواست برای هرگونه مجوز و پروانه‌ای که ممکن است تجارت افراد نیاز داشته باشد.
 • در بعضی موارد، ثبت نام برای این حساب‌ها می‌تواند ساده باشد (به عبارت دیگر، افراد می‌توانند شماره کسب و کار، حساب‌های مالیاتی و ثبت نام‌های استانی خود را به عنوان بخشی از روند ادغام دریافت کنید). با این وجود، این موارد شامل مقررات همه استان‌ها و سرزمین‌ههی کانادا نخواهد بود. برای شروع کار برای راه‌اندازی بیزینس، یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنند:
 • اگر مطمئن نیستند که برای راه‌اندازی بیزینس خود می‌خواهید فدرال ادغام شوند یا در استان خود شروع به کار کنند با مشاوران و متخصصان در این زمینه مشورت کرده و بعد تصمیم بگیرند.
 • یک شرکت با توجه به جنبه‌های حقوقی و الزامات موجود در این موضوع، گزینه تجاری مناسبی در کانادا است. به عنوان مثال سهامداران بیزینس‌ها مسئولیتی در قبال بدهی‌های شرکت یا هر نوع تعهدات ندارند. هم‌چنین راه اندازی یک بیزینس در کانادا در قالب یک شرکت مشمول یک سیستم مالیاتی خاص خواهد بود و صاحب مشاغل می‌تواند چندین مزیت داشته باشد. باید بدانند که مالکیت برای یک بیزینس در کانادا قابل انتقال است و تشکیل شرکت در سطح فدرال یا سرزمینی انجام خواهد شد. برای هر نوع بیزینسی در کانادا، یادآوری می‌شود که نمایندگان تشکیل بیزینس در کانادا با اطلاعات جامع در مورد روند ثبت نام و مراحلی که باید هنگام تهیه اسناد با مقامات مسئول ثبت تجارت در نظر بگیرند، در اختیار سرمایه‌گذاران هستند و بهترین مشاوران در این زمینه خواهند بود.

راهنمای راه اندازی  تجارت کوچک در کانادا

مشاوره مالیاتی تخصصی برای مشاغل کانادایی :

بسیاری از صاحبان مشاغل مختلط احساس ترس از تقاضای مالیات  و الزامات تشکیل پرونده شرکت آژانس درآمد کانادا CRAمی کنند. این کاملا طبیعی است.

اگرچه مزایای بی شماری وجود دارد ، اما همچنین دارای تعهدات پیچیده ای است. پیچیدگی و بار اداری این الزامات باعث می شود که بسیاری از مشاغل برای ادامه کار خود در تلاش باشند.

به همین دلیل است که ما این راهنما را ایجاد کرده ایم – نه فقط برای کمک به شما در سازماندهی برای فصل مالیات ، بلکه برای کمک به شما در درک تعهدات خود تحت یک ساختار شرکت و استفاده از مزایای آن!

در اینجا مواردی است که در 41 صفحه نهایی راهنمای نهایی شما برای تجارت کوچک در کانادا گنجانده شده است :

 • مزایا و معایب ساختارهای تجاری انحصاری ، مشارکت و شرکت ها
 • پاسخ به سوالات رایج “چه زمانی باید تجارت خود را وارد کنم؟”
 • 4 مرحله اصلی برای ادغام تجارت خود
 • نرخ مالیات شرکت های فدرال و استانی برای سال های 2020 و 2021
 • اعتبارات و کسر مالیات شرکت ها
 • مهلت ثبت مالیات و پرداخت مالیات شرکت ها
 • آنچه برای آماده سازی بایگانی اظهارنامه مالیاتی T2 نیاز دارید
 • الزامات اداری برای تجارت مشترک شما
 • صورت جلسه و اظهارنامه سالانه (اینها اظهارنامه مالیاتی نیستند!)
 • تقسیم درآمد از طریق تجارت تلفیقی شما
 • به خودتان حقوق یا سود پرداخت کنید
 • لیست چک تهیه مالیات T2 که شامل تمام اسناد اصلی است که شما برای بهینه سازی بازده خود نیاز دارید
 • تأثیر برنامه های پشتیبانی COVID-19 بر اظهارنامه مالیاتی شما (CEWS ، TWS ، CERS ، CEBA)
 • و بیشتر…. !

برای اشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به کانادا هم اکنون درخواست مشاوره خود را در سایت ثبت کنید.

blank
هزینه زندگی در ترکیه
blank
اقامت در ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست