توصیه های مهم برای مهاجرت به ترکیه - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

توصیه های مهم برای مهاجرت به ترکیه

بدون دیدگاه
نکات مهاجرتی به ترکیه

در این مقاله قصد داریم چند توصیه مهم در مورد مهاجرت به ترکیه را انتشار دهیم لذا از شما همراهان عزیز موسسه حقوقی دادآور نسیم مهر – دادینلی – خواهشمندیم همراه ما باشید.

نکته اول

1-  قبل از هر چیز مدارک مورد نیاز خود از جمله مدارک هویتی و شخصی از قبیل شناسنامه و کارت ملی و گواهینامه اعضا خانواده  و …را بصورت مجموعه ای گردآوری کنید و از ترجمه آنها خودداری کنید چرا که ترجمه در ایران گرانتر از ترکیه است و در پاره ای موارد صرفا ترجمه سفارت پذیرفته میشود.

نکته دوم

۲- از همراه آوردن دارو بویژه داروهای مسکن خودداری کنید چرا که داروهای ترکیه هم با کیفیت تر و هم ارزانتر از ایران است و همچنین همراه داشتن برخی داروهای مسکن قاچاق محسوب میشود.

نکته سوم

۳- اگر به فکر کار و اشتغال در ترکیه هستید به اشتغالاتی فکر کنید که در آن سرشته دارید و قبلا تجاربی در مورد آن کسب کرده اید.

نکته چهارم

۴- حتی المقدور سرمایه خود را داخل ایران حفظ نمایید و از فروختن خانه و ماشین و …در سال اول خودداری کنید و سعی کنید برای زندگی در ترکیه به جز چند ماه اول از طریق اشتغال در ترکیه پول بدست بیاورید و از سرمایه ایران خود در مراحل بعدی استفاده کنید.

نکته پنجم

۵- در پاره ای از موارد مانند اخذ اقامت و اجاره یا خرید خانه با خودرو با این تفکر که هزینه کمتری داشته باشید خود را از خدمات موسسات مشاور محروم نکنید چرا که چندین برابر آن صرفه جویی را ممکن است در اثر عدم آشنایی از دست بدهید.

نکته ششم

۶- هنگام استفاده از مشاوران و موسسات مشاور حتما به رسمی بودن دفتر و سابقه آن شرکت یا فرد و تجربه و سن و سال و آشنایی او توجه کافی داشته باشید. چرا که گاهی این امر میتواند کل تجربه مهاجرتی شما را تبدیل به یک فوبی و ترس ابدی از مهاجرت به جاهای دیگر تبدیل کند.

نکته هفتم

۷- اگر قصد راه اندازی کسب و کار خود در ترکیه را دارید بعد از توجه به این نکته که قبلا حتما در آن کسب و کار تجربه داشته باشید لازم است در خصوص روند مجوزهای قانونی برای یک کسب و کار معین در ترکیه نیز اطلاعات کافی بدست آورید.

نکته هشتم

۸- دانستن زبان ترکی یک اولویت برای زندگی در ترکیه است. لذا قبل از اقدام به مهاجرت  به مدت چند ماه سعی کنید دسته کم آشنایی با زبان ترکی استانبولی پیدا نمایید و آنرا در ترکیه بیشتر تقویت کنید.

نکته نهم

۹- اگر فرزند محصل دارید و به  زبان ترکی مسلط نیست میتوانید از مدارس ایرانی در ترکیه استفاده کنید. فارغ از اینکه مدرسه ایرانی یا ترک یا اینترنشنال باشد فرزند شما اقامت ترکیه را برای ثبت نام مدرسه نیاز خواهد داشت لذا بهترین زمان اقدام انجام یک سفر در فصل بهار و اخذ وقت از اداره مهاجرت و مراجعه در فصل تابستان و اجاره منزل و تحویل مدارک به اداره مهاجرت است تا قبل از‌ اتمام مهلت ثبت نام مدارس کارت اقامت فرزندتان صادر شده باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان لطفا با کارشناسان دادینلی در تماس باشید.

برگه ی تولد
اخذ برگه ی تولد در کشور ترکیه
چالیشما ایزین
اجازه کار(چالیشما ایزین) در کشور ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
فهرست