اقامت المان - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

اقامت المان

بدون دیدگاه
blank

اقامت آلمان

مجوزهای اقامت و کار در آلمان :

شما تا زمان انجام کارهای اداری ، واقعاً در آلمان زندگی نمی کنید.

در اینجا یک مقدمه سریع در مورد دقیقاً آنچه شما نیاز دارید ، آورده شده است.

کلیه خارجی های خارج از اتحادیه اروپا که می خواهند بیش از سه ماه در آلمان بمانند باید اجاز  را دریافت کنند که اکنون دو نوع وجود دارد. اگر در ویزای معتبر در آلمان هستید ، در شرایط خاص ممکن است بتوانید در دفتر امور خارجه محلی (درخواست اجازه اقامت دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با دفتر امور خارجه محلی تماس بگیرید. (مهم است که بدانید ویزا در واقع مجوز اقامت نیست. ویزا به طور معمول برای مدت زمان محدودی ، برای یک هدف خاص صادر می شود و به طور معمول شرایط سختی در مورد مدت اقامت و همچنین تعداد دفعات شما دارد. می تواند در طول مدت ویزا از آلمان خارج شود و دوباره وارد شود.

شهروندان برخی از کشورها (از جمله ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، ژاپن ، اسرائیل ، نیوزیلند و سوئیس) مجاز به ورود به آلمان بدون ویزا هستند و می توانند در هنگام اقامت در این کشور درخواست اجازه اقامت دهند. اگر از هیچ یک از این کشورها نیایید می توانید از طریق سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور محل اقامت خود ویزا صادر کنید. همچنین ممکن است به طور مستقیم درخواست اجازه اقامت در سفارت یا کنسولگری در کشور خود بدهید.

قوانینی که برای دریافت اجازه اقامت نیاز دارید ممکن است از مکانی به مکان دیگر و با توجه به وضعیت شما متفاوت باشد. شما مطمئناً به یک گذرنامه معتبر ، چند عکس “بیومتریک” ، اثبات داشتن مکانی برای زندگی ، اثبات بیمه درمانی و اثبات اینکه می توانید هزینه زندگی خود را تأمین کنید ، احتیاج دارید. موارد دیگری که ممکن است به آنها احتیاج داشته باشید عبارتند از: اثبات مهارت مهارتی ، اثبات ازدواج بودن ، اثبات داشتن مستقل یا مستمری ، گواهی بهداشت و گواهی رفتار خوب.

اگر تصمیم گرفتید که می خواهید برای مدت طولانی تری در آلمان بمانید باید گواهی ثبت نام (Meldeschein) داشته باشید تا ثابت کند که شما اقامت دارید. آن را در اداره ثبت احوال (Einwohnermeldeamt) دریافت می کنید که مسئول جامعه یا محله شهر شما است. (ممکن است مجبور شوید برای گرفتن وقت قبلی در دفتر ثبت نام محلی یا گرفتن وقت ملاقات بصورت آنلاین تماس بگیرید.)

ثبت نام یک موضوع ساده رفتن به آنجا و پر کردن فرم است. آنها احتمالاً می خواهند گذرنامه یا کارت شناسایی معتبر ببینند ، بنابراین آنها را همراه داشته باشید. این ثبت نام هیچ هزینه ای ندارد.

در آیین نامه جدیدی که در سال 2015 تصویب شده است ، شما همچنین باید از صاحبخانه یا صاحب ملک خود تأیید کتبی داشته باشید که در واقع در آدرسی که ثبت می کنید زندگی می کنید. این فرم Wohnungsgeberbestätigung نام دارد و باید توسط صاحبخانه یا صاحب ملک محل سکونت شما پر شود و امضا شود.

هر زمان که محل اقامت خود را در داخل آلمان تغییر می دهید ، خواه در همسایه یا در سراسر کشور نقل مکان کنید ، باید این موضوع را به دفاتر ثبت در محل اقامت قدیم و جدید گزارش دهید . این اقدامی نیست که متوجه خارجی ها باشد . آلمانی ها نیز هنگام حرکت باید پلیس را در پست خود نگه دارند.

دو نوع اجازه اقامت محدود (Aufenthaltserlaubnis) و نامحدود (Niederlassungserlaubnis)  است. Niederlassungserlaubnis

به طور معمول فقط پس از چندین سال اقامت مداوم یا در صورت رعایت برخی شرایط خاص می تواند درخواست شود. اجازه محدود دارای تاریخ انقضا است. ممکن است در صورت نزدیک شدن تاریخ انقضا مجاز به درخواست تمدید آن اجازه باشید.

شاید شما در حال پیوستن به یکی از اعضای خانواده خود باشید که از قبل اینجا است. شاید شما می خواهید اینجا تحصیل کنید. یا شاید شما واجد شرایط پناهندگی باشید. اینگونه افراد معمولاً اجازه اقامت می گیرند مگر اینکه دلیل موجهی در عدم اعطای آن وجود داشته باشد ، مانند سابقه کیفری یا هیچ وسیله قابل رویت برای حمایت.

یا شاید می خواهید اینجا کار کنید. این کار مسائل را پیچیده تر می کند. اگر اهل یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشید ، دسته ای که شامل ایالات متحده آمریکا و کانادا است ، به یک اجازه اقامت نیاز دارید که به شما امکان کار در آلمان را می دهد. اگرچه بیکاری در آلمان نسبت به سالهای گذشته کمتر است ، اما رقابت برای مشاغل خاص ممکن است سخت باشد و گرفتن شرایط کار در شرایط خاص دشوار است. بیشتر به این بستگی دارد که آیا یک شغل توسط یک آلمانی ، شهروند اتحادیه اروپا یا سایرین که “درمان ترجیحی” کسب کرده اند را می توان پر کرد یا نه. اگر شرکتی آلمانی به شما پیشنهاد کار داده باشد ، احتمالاً می تواند در گرفتن مجوز لازم به شما کمک کند. برای کسانی که علاقه مند به خود اشتغالی هستند ، هنوز می توانند اجازه اقامت بگیرند مشروط بر اینکه از معیارهای خاصی برخوردار باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این مقاله مقاله راه اندازی مشاغل در آلمان را بخوانید. افراد از کشورهای اتحادیه اروپا هنگام کار وضعیت آلمان ها را دارند و نیازی به اجازه ویژه ندارند.

 

اقامت در آلمان

اگر شما یک حرفه ای بسیار واجد شرایط یا دارای مهارت انتقادی هستید ، شانس دریافت اجازه کار بسیار افزایش می یابد. ممکن است به خوبی اجازه اقامت و شغل پردرآمد دریافت کنید. قوانین مهاجرتی آلمان در راستای جذابیت مهاجرت به این کشور برای افراد بسیار واجد شرایط است.

حتی اگر آنها مهارتهای انتقادی نداشته باشند ، موارد خاصی وجود دارد که تحت آن یک شهروند غیر اتحادیه اروپا مجاز به جستجوی کار است. اعضای خانواده افراد با مهارتهای انتقادی حتی اگر در این مهارتهای انتقادی مشترک نباشند نیز می توانند به دنبال کار باشند. این اقدامی با هدف جذب افراد متقاضی است.(اقامت المان)

دفتر امور خارجه (Ausländerbehörde) با شعبه محلی اداره کار (Bundesagentur für Arbeit) هماهنگی می کند تا تعیین کند که آیا اجازه کار داده می شود یا خیر. اجازه کار فقط برای یک شغل خاص داده می شود نه استخدام به طور کلی.

اطلاعات مهم

از اول سپتامبر 2011 ، مجوزهای اقامت آلمان دیگر به شکل “برچسب” در گذرنامه ها قرار داده نمی شد. طبق Bundesamt für Migration und Flüchtlinge این برچسب های چسب با اجازه اقامت الکترونیکی (eAT) در قالب کارت اعتباری جایگزین شده اند.(اقامت المان)

کارتهای جدید دارای تراشه ای هستند که شامل ویژگیهای بیومتریک – عکس و دو اثر انگشت – و همچنین سایر اطلاعات است. یک عکس نیز روی کارت نشان داده می شود. اطلاعات اضافی موجود در تراشه می تواند به عنوان یک سند هویت الکترونیکی و همچنین به عنوان یک امضای الکترونیکی واجد شرایط استفاده شود.(اقامت المان)

این یک الزام اتحادیه اروپا در تلاش برای استاندارد کردن مجوزهای اقامت در سراسر کشورهای عضو است. همچنین هدف “تقویت پیوند بین سند و دارنده سند” است. بعلاوه ، “برای کلیه ساکنان کشورهای غیر عضو (از جمله نوزادان و کودکان) باید اجازه اقامت الکترونیکی خود را صادر کنند.”

مفاهیم عملی این الزام جدید بدان معناست که اعضای خانواده باید عکس های “بیومتریک” ارسال کنند و افراد بالای 6 سال باید قبل از صدور مجوز اقامت از Ausländerbehörde دیدن کنند تا از آنها انگشت نگاری شود.

کسانی که در حال حاضر اجازه اقامت در گذرنامه خود را دارند ، نیازی نیست که بلافاصله کارت جدید را دریافت کنند. اجازه اقامت آنها تا 30 آوریل 2021 باقی خواهد ماند. اگر گذرنامه قبل از آن تاریخ منقضی شود ، کارت جدید با تمدید اجازه اقامت صادر می شود.

موسسه حقوقی دادآور نسیم مهر با نام های دادینلی و ترکیه ویت آس نماینده قانونی خدمات مهاجرتی المان در ایران و ترکیه شما را برای رسیدن به هدفتان (اقامت المان) همراهی می کنند مهاجرت آسان به المان با

  turkey-with-us

برای ادامه مشاهده دیگر پلن های مهاجرت به المان روی تصویر زیر کلیک کنید.

اقامت المان

برای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به آلمان و اقامت ارزان المان هم اکنون درخواست مشاوره رایگان خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

blank
ثبت شرکت المان
blank
کار دانشجویی در انگلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست