آزمون TESOL_LES - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر آزمون TESOL

آزمون TESOL_LES

blank

 

آزمون TESOL

آزمون LES

یا امتحان ورودی تحصیلات تکمیلی (بالای لیسانس)برای ورود به دانشگاههای ترکیه ، امتحانی است که امتیاز آن در برخی موارد جهت ورود به دوره‌های آموزش تحصیلات تکمیلی بعد از لیسانس و موارد مشابه از قبیل دوره‌های تخصصی و پذیرش مربی در دانشگاه‌های ترکیه و دیگرمراکز آموزش عالی مورد نیاز است.

امتیاز به‌دست آمده در این امتحان به‌ وسیله برگه نتایج آزمون LES به داوطلبان اعلام می‌شود و در مواقع لزوم توسط داوطلبان به مؤسسات مربوطه ارائه می‌شود.

این آزمون، سالانه دوبار از طرف مرکز گزینش و جابه‌جایی دانشجوی ترکیه (ÖSYM) در ماه‌های May و December برگزار می‌شود. این امتحان یک آزمون استعداد سنجی شامل ۲ بخش رقمی (Quantitative) و کلامی (Verbal) است وهدف از آن، سنجش توانایی افراد در زمینه‌های کلامی، رقمی و تفکر منطقی است که بر میزان موفقیت آنان در طی تحصیلات تکمیلی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

بدین ترتیب، سؤالات این آزمون در جهت سنجش میزان معلومات افراد در رشته تحصیلی تخصصی آنهادردانشگاه های ترکیه نیست. سؤالات به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاهی قادر به پاسخ دادن به آنها باشند.

تمام کسانی‌که در سال آخر دورة لیسانس مشغول به تحصیل هستند، دارندگان مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و یا دانشجویان دورة فوق‌لیسانس و دکترا می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند.

امتحان LES در مراکز دانشگاهی ۴۱ شهر ترکیه و قبرس شمالی برگزار می‌شود. نتایج LES از تاریخ برگزاری آزمون به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت

آزمون TESOL تسول

آزمون TESOL تسول

آزمون تسول | TESOL

امروزه با گسترش آموزش زبان انگلیسی در بسیاری از کشور ها از جمله ایران و ترکیه و نیاز به داشتن دانش کافی در زمینه تدریس بسیاری از موسسات آموزش زبان برای جذب مدرس داشتن مدرک TESOL تسول را در اولویت خود قرار داده اند.

می‌توان گفت سطح دانش زبان انگلیسی در  کشور ترکیه در بین عموم مردم کمتر از ایران است و فرصت های شغلی برای تدریس زبان انگلیسی در ترکیه بسیار بالا، بنابراین فارغ التحصیلان رشته زبان و کسانی که دانش خوبی از زبان انگلیسی دارند می‌توانند تنها با داشتن مدرک TESOL به راحتی در کشور ترکیه به تدریس زبان انگلیسی مشغول شوند.

حقوق مدرسان زبان به صورت تمام وقت در موسسات آموزشی ترکیه بین ماهیانه ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر می‌باشد.

TESOL تسول چیست؟TESOL چیست؟

TESOL کوتاه شده Teaching English to speakers of other languages به معنی آموزش تدریس زبان انگلیسی برای افراد غیر انگلیسی زبان است.

مباحث دوره های TESOL تسول

متقاضیانی که در دوره TESOL( تسول ) شرکت می‌کنند مباحث بسیار مهمی از قبیل مدیریت کلاس (نحوه ی تعامل با دانش آموزان٬ ایجاد انگیزه، انتخاب چیدمان کلاس٬ نور کلاس٬ استفاده از امکانات موجود در کلاس و ….)‌ همچنین نحوه آموزش لغات٬ گرامر٬ نوشتاری و شنیداری و مراحل تدریس و استفاده از روشهای نوین در تدریس را فرا می‌گیرند.

 CELTA سلتا یا TESOL تسول

برای بسیاری این سوال پیش آمده که برای پیدا کردن شغل مناسب در زمینه تدریس زبان در ترکیه احتیاج به مدرک CELTA سلتا وجود دارد؟! یا نه؟! باید عرض کنم مدرک TESOL یا TEFL کافی است و احتیاجی به پرداخت هزینه زیاد ( تقریبا ۲۰۰۰ دلار ) برای CELTA نیست. فرقی بین مدرک TESOL تسول و TEFL وجود ندارد و هر دو برای یک منظور استفاده می‌شوند. اصطلاح TEFL بیشتر در اروپا و TESOL تسول در آمریکا کاربرد دارد.

TEFL : Teaching English as a Foreign Language

TESOL : Teaching of English to Speakers of Other Languages

TESL : Teaching English as a Second Language

CELTA : Certificate in English Language Teaching to Adults (now known as Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages)

ثبت نام آزمون TESOL تسول

یکی از بهترین موسساتی که دوره آموزش تسول و همچنین مدرک آن را ارائه می‌دهد UNI-Prep Institute آمریکاست.

شما می‌توانید به راحتی با ثبت نام در وبسایت این موسسه به صورت آنلاین در در دوره آموزشی TESOL تسول شرکت کنید و به صورت آنلاین امتحان داده و مدرک خود را دریافت کنید.

هزینه آزمون و مدرک TESOL تسول

هزینه ثبت نام در دوره تسول ۲۵۰ دلار می‌باشد و بعد از گذراندن ۱۲۰ ساعت آموزش به صورت آنلاین در امتحان شرکت خواهید کرد.

همه افراد بالای ۱۸ سال از همه کشور های جهان می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. این دوره آنلاین بوده و تاریخ شروع و پایان مشخصی وجود ندارد، شما می‌توانید هر موقع که خواستید دوره خود را شروع کنید و حداکثر تا ۱ سال آن را به اتمام برسانید. اکثر دانش آموزان این دوره را بین ۲ تا ۴ هفته تمام کرده و مدرک خود را دریافت می‌کنند.

برای آشنایی بیشتر با آزمون TESOL و مهاجرت قانونی به ترکیه و اقامت ارزان ترکیه هم اکنون درخواست مشاوره خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

blank
آزمون های بین المللی زبان ترکی
blank
آزمون تخصص پزشکی TUS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست