آزمون sat ترکیه - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

آزمون sat ترکیه

blank

صفر تا صد آزمون sat ترکیه (هر آنچه که باید بدانید)

  آزمون SAT ترکیه چیست

آزمون SAT مخفف عبارت Scholastic Aptitude Test می باشد و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در  ترکیه  را دارند می بایستی در این آزمون نمرات بالایی را اخذ نمایند.  آزمون sat آزمونی است به زبان انگلیسی که از دروس ریاضی, درک مطلب و نگارش تشکیل شده است که هر قسمت دارای حداکثر ۸۰۰ نمره است. معمولاً این آزمون را دانشگاه هایی برگزار می کنند که شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی را دارند. البته تغییراتی در این آزمون در حال شکل گیری می باشد. بخش ریاضی و هندسه این آزمون در کشور ترکیه, بیشتر مدنظر هستند. سطح دشواری این آزمون از آزمون YOS بیشتر است. برخی دانشگاه های ترکیه همانند دانشگاه حاجت تپه در آنکارا نتیجه این آزمون را ملاک ثبت نام دانشجویان قرار می دهد.

 

آزمون SAT شامل دو بخش جداگانه  SAT 1 و SAT 2  است که در دانشگاه‌های ترکیه بخش sat 2 برگزار نمی شود و قبول شدن در آزمون SAT 1 برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در ترکیه دارند کافی است. از طرفی آزمون SAT 1 با هدف سنجش دانشجویان در مهارت های خواندن، ریاضیات و نوشتن اخذ می­ گردد. آزمون SAT 1 آزمون استدلالی نیز خوانده می ­شود و هر یک از بخش های این آزمون دارای ۲۰۰-۸۰۰ امتیاز می­ باشد. هدف آزمون SAT، سنجش دانش دانشجویان در  زمینه های مختلفی است که  در دبیرستان آموزش دیده اند و توانایی آن ها در اعمال این دانش در زندگی روزمره است.

نمونه سوالات آزمون sat ترکیه

در این جا می توانید با نمونه سوالات آزمون sat آشنا شوید.

آزمون sat، شامل ۱۵۴ تست است که ۵۲ تست آن Reading و ۴۴ تست آن Writing و ۵۸ تست دیگر به فهم و مهارت ریاضیات دانشجویان بستگی دارد. تسلط متقاضی به زبان انگلیسی در این آزمون جدی است. ولی ریاضی این آزمون در سطح ریاضیات اول و دوم دبیرستان ایران است. حداقل نمره ای که دانشجو باید در این آزمون کسب کند برای رشته ها و دانشگاههای خوب حدود ۱۳۰۰ است. این آزمون ۶ بار در سال در ماه‌های اکتبر، نوامبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می‌ و همینطور ژوئن برگزار می شود.

ازمون sat

کدام آزمون؟ آزمون yos یا آزمون Sat؟

بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه را دارند، درگیر یک دو راهی می‌شوند؛ در واقع آن‌ها نمی‌دانند که آزمون یوس معتبرتر است و یا آزمون ست؟

در حالت کلی، اگر دانش شما در زبان انگلیسی بالاتر از سطح آزمون تافل می‌باشد، بدون شک برای آزمون ست مطالعه کرده و در این آزمون شرکت کنید. اما ما تاکید می‌کنیم که سطح دانش زبان انگلیسی شما باید بالاتر از آزمون تافل باشد. اما اگر دانش زیادی در زبان انگلیسی ندارید، بهتر است که برای آزمون یوس مطالعه کنید. اما در ادامه می‌خواهیم مزایا و معایب هر دوی این آزمون ها را بررسی کنیم.

مزایای آزمون یوس نسبت به آزمون ست:

هر دانشگاه آزمون یوس مختص به خود را دارد. در واقع این موضوع بدین معناست که اگر شما در آزمون یوس یکی از دانشگاه‌ها امتیاز قابل قبول را دریافت نکردید، می‌توانید در آزمون یوس دانشگاه دیگر شرکت کنید. موضوع دیگر اینکه شما در یک بازه زمانی مشخص‌‌، می‌توانید در چندین آزمون یوس (برای دانشگاه‌های مختلف) شرکت کنید.

برتری دیگری که آزمون یوس نسبت به آزمون ست دارد، فراگیرتر بودن این آزمون است. در واقع تعداد دانشگاه‌هایی که آزمون یوس را ملاک پذیرش خود قرار داده‌اند، بسیار بیشتر از دانشگاه‌هایی است که برای پذیرش در آن‌ها نیاز است در آزمون ست شرکت کنید.

کلاس‌های آمادگی برای آزمون یوس در ایران بسیار بیشتر از این کلاس‌ها برای آزمون ست می‌باشد. البته این موضوع به معنای کمیابی کلاس‌های آمادگی آزمون ست نمی‌باشد.
برای برخی از دانشگاه‌های ترکیه، شما می‌توانید در ایران در آزمون یوس شرکت کنید. در واقع این دانشگاه‌ها در ایران نیز نمایندگی دارند.

آموزشگاه‌های آمادگی آزمون یوس
باید بدانید که برخی از آموزشگاه‌های معتبر جهانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند (نظیر متروپل و پوزا) در شهرهای تهران، تبریز، مراغه، ارومیه، رشت و اردبیل شعبه دارند. اما آزمون یوس معایبی نیز دارد که در ادامه به توضیح این معایب می‌پردازیم.

معایب آزمون یوس:

مهم‌ترین ایراد آزمون یوس، گران بودن آن می‌باشد. شما برای افزایش شانس خود برای قبولی در دانشگاه‌ها، باید در حدود ۱۰ آزمون و یا حتی بیشتر شرکت کنید. هر آزمون به طور متوسط ۲۰۰ لیر هزینه خواهد داشت. علاوه بر این‌ها، باید هزینه کلاس‌های آمادگی آزمون را نیز در نظر بگیرید. هزینه سفر به شهرهای مختلف ترکیه برای شرکت در آزمون دانشگاه‌های مختلف نیز هزینه‌ای مجزا خواهد داشت.
از لحاظ مباحث، آزمون Yos بسیار سخت‌تر از آزمون Sat می‌باشد؛ همین موضوع باعث شده که ناشران کتاب‌های یوس، هر ساله مطالب جدیدتری به کتاب‌ها اضافه کنند.
برای آزمون یوس کتاب درسی واحدی وجود ندارد. البته شما می‌توانید کتاب‌های کمک‌درسی پوزا و متروپل را تهیه کنید اما همانطور که گفته شد این‌ها کتاب‌های کمک درسی هستند.
منابع یوس بسیار بیشتر از منابع آزمون ست هست و قطعا این موضوع کار را برای داوطلب سخت‌تر می‌کند.
برخی از برترین دانشگاه‌های ترکیه نظیر حاجت‌تپه و اودتو و بیلکنت و کوچ با آزمون یوس پذیرش ندارند.

توضیحات تکمیلی

آزمون sat یکی از مهمترین آزمون هایی است که در سطح جهان برگزار می شود. آزمون SAT مخفف کلمات (Scholastic Aptitude Test) می باشد که توسط موسسه کالج برد آمریکا طراحی می شود. بسیاری از دانشگاه های سرتاسر دنیا مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، نروژ، فنلاند، اتریش، ترکیه و … با نمره آزمون اس ای تی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. زبان امتحانی آزمون ست انگلیسی می باشد و با سؤالات ریاضی و زبان انگلیسی متقاضیان را مورد سنجش قرار می دهند. این آزمون در ایران برای تمامی سنین و بلاخص کسانی که امسال دوازدهم می خوانند بسیار مناسب است.

اگر قصد دارید در یکی از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرید و به تازگی نام آزمون اس ای تی به گوشتان خورده و نمی دانید چیست و چطور باید آن را با موفقیت پشت سر بگذارید، با ما همراه باشید تا در این صفحه به شما چگونگی ثبت نام آزمون SAT، زمان برگزاری آزمون sat 2020 را به صورت کامل برایتان توضیح دهیم. پس اگر می خواهید سال بعد در دانشگاه های کشور ترکیه و یا دیگر دانشگاه های سرتاسر جهان مشغول به تحصیل شوید، به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

آزمون sat ترکیه را می توان به عنوان یکی از مهم ترین آزمون هایی دانست که اگر قصد تحصیل در خارج از کشور مخصوصا ترکیه را دارید، نیاز است که مدرک آن را داشته باشید. آزمون اس ای تی یکی از اصلی ترین آزمون های ورود به دانشگاه های ترکیه است. بیش از ۱۰۰ دانشگاه ترکیه با آزمون اس ای تی دانشجو می پذیرند. در این بین دانشگاه هایی هم هستند که صرفا از طریق آزمون sat ترکیه دانشجو می پذیرند.آزمون ست ترکیه حدود ۴ بار در سال برگزار می شود

. این آزمون برای ایرانیان در ماه های اسفند، اردیبهشت، شهریور و آذر برگزار می شود.

آزمون sat در شهر های ارزروم، ازمیر، آنتالیا، استانبول و آنکارا از دانشجویان گرفته می شود. البته در شرایط خاص (مانند شرایط ویروس کورونا) ممکن است دو یا سه شهر دیگر هم به حوزه های برگزاری آزمون اضافه شوند. هزینه شرکت در آزمون sat ترکیه تفاوتی با کشورهای دیگر ندارد و همان ۹۸ دلار است که نسبت به گزینه های مختلف ثبت نام می تواند کمی بیشتر شود. در کشور ترکیه، فقط نوع عمومی آزمون اس ای تی برگزار می شود و نوع موضوعی آزمون برگزار نمی شود.

در ترکیه برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون SAT، برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون YOS و بقیه دانشگاه ها با نتیجه هر دو آزمون دانشجو می پذیرند. لیست این دانشگاه ها در PDF زیر قرار داده شده است.

آزمون اس ای تی توسط موسسه خصوصی و غیر انتفاعی هیئت کالج برد آمریکا پایه گذاری شده و حق امتیاز آزمون ست برای این کالج محفوظ است. برگزاری این آزمون به نمایندگی از هیئت کالج برد توسط سرویس تست آموزشی اداره می شود، که تا همین اواخر SAT را توسعه داده بود. آزمون اس ای تی برای ارزیابی میزان آمادگی دانشجویان برای تحصیل دانشگاه ها در نظر گرفته شده است. ست معیار مناسبی از توانایی هر دانشجو را می سنجد. این آزمون در ابتدا به گونه ای طراحی شده بود که با برنامه های درسی دبیرستان ها مطابقت نداشته باشد؛ اما در آزمون sat سال ۲۰۱۶ شاهد تغییراتی بودیم که باعث شد کارها به گونه دیگر انجام شوند.

آزمون اس ای تی دو نوع است:

  1. General SAT: آزمون اس ای تی جنرال آزمونی است که در بیشتر کشور ها برگزار می شود و اغلب دانشگاه های جهان با نتیجه این آزمون دانشجویان را پذیرش می کنند. ( در این مقاله آزمون sat جنرال مورد بررسی قرار گرفته است )
  2. Subject SAT: اس ای تی موضوعی بیشتر در کشور آمریکا مورد قبول دانشگاه ها می باشد. در این آزمون از موضوعاتی مانند زیست شناسی، شیمی و فیزیک نیز سوالاتی داده می شود.

شاید سؤال بسیاری از شما این باشد. چطور خودمان را برای آزمون sat آماده کنیم؟ برای آماده شدن هر چه بیشتر در این آزمون چند راه مختلف دارید: شرکت در کلاس های آنلاین، شرکت در کلاس های حضوری. هم اکنون هر دوی این کلاس ها در شهر های ایران برگزار می شود؛ اما هر کدام از آن ها مزایا و معایبی دارند.

اما به جز کلاس ها باید از منابع و کتاب های درستی برای آمادگی بهره ببرید از بهترین کتاب های SAT می توان به SAT official Study Guide اشاره کرد. این کتاب توسط خود موسسه کالج برد نوشته و به چاپ رسیده است و از اصلی ترین منابع آزمون sat به شمار می رود. برای آمادگی بیشتر بهتر است از نمونه سؤالاتی که در سطح اینترنت وجود دارد نیز استفاده کنید. ما نمونه سؤالات وبسایت mometrix را توصیه می کنیم از لینک های زیر می توانید به نمونه سؤالات این وبسایت دست پیدا کنید.

  • نمونه سؤالات رایتینگ آزمون اس ای تی: SAT Writing Practice Test
  • نمونه سؤالات ریدینگ آزمون ست: SAT Reading Practice Test
  • نمونه سؤالات ریاضی آزمون اس ای تی: SAT Math Practice Test

همچنین دو منبع معروف جهانی آزمون SAT وجود دارد که می توانید از آن ها نیز استفاده نمایید.

  1. Khan Academy: این موسسه خصوصی می باشد و برای بسیاری از آزمون هایی که برگزار می شوند دوره ها و منابع رایگان تهیه می کند. در منابع آنلاین خان آکادمی شما می توانید به هزاران نمونه سؤال و ویدیو های آموزشی به صورت رایگان دست یابید. هدف این موسسه دسترسی رایگان به تحصیل برای همه می باشد.
  2. PrepScholar: پرپ سکولار را می توان از بهترین منابع آمادگی برای آزمون SAT نامید. دوره های این موسسه از ۶۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار می باشد. کلاس ها و نمونه سؤالات این موسسه برای کسانی که در زبان انگلیسی تسلط کامل دارند بسیار مناسب می باشد.

 

برای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به ترکیه و اقامت ارزان ترکیه هم اکنون درخواست مشاوره خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

مهاجرت تحصیلی به ترکیه
شرایط و هزینه های تحصیل در ترکیه 2020
blank
آزمون GRE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست