آزمون GRE - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

آزمون GRE

blank

هر آنچه که باید از آزمون GRE بدانید

 آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination است و یک آزمون بین المللی برای سنجش توانایی علمی متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد که از نظر بسیاری از دانشگاه های جهان به ویژه در آمریکا و کانادا دارای اعتبار می باشد. این آزمون برای سنجش تخصصی مهارت‌های سه گانه  محاسبات ریاضی، درک مطلب و مقاله نویسی دانشجویان توسط موسسه ETS برگزار کننده آزمون تافل (TOFEL) برگزار می‌شود.

ازمون جی ار ای

انواع آزمون GRE

آزمون جی آر ائی به دو نوع Subject و General تقسیم می‌شود.

آزمون GRE General

آزمون جنرال GRE متداول‌ ترین نسخه در ایران و البته جهان است که مورد تقاضای اکثر دانشگاه‌های آمریکا و کانادا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشد. تمامی مراکز مورد تأیید ETS برای برگزاری آزمون  GRE  در ایران نیز هر هفته  این آزمون را به صورت منظم و کامپیوتری برگزار می کنند.

آزمون GRE General دارای سه بخش است که شامل:

  • بخش Analytical Writing یا نگارش تحلیلی که به تحلیل مهارت نوشتاری متقاضی می‌پردازد. در این بخش از فرد خواسته می شود تا در موضوعاتی مشخص مطالبی را نوشته و به استدلال بپردازد. این بخش از دو قسمت Issue و Argument تشکیل شده است  که به ترتیب ۴۵ و ۳۰ دقیقه زمان به داوطلب داده می شود تا متن مورد نظر خود را به نگارش در آورد.
  • بخش Verbal Reasoning یا زبان و منطق که در حقیقت مهارت زبانی افراد را ارزیابی می‌کند. در این بخش داوطلب با چالش‌های زیادی همچون فهم معانی لغات، جملات و متون روبرو خواهد شد؛ به بررسی رابطه میان کلمات و جملات خواهد پرداخت. پرسش های این بخش شامل دو سری سؤال ۵ گزینه ای است که نمره منفی ندارد و باید در ۳۰ دقیقه پاسخ داده شوند.
  • بخش Quantitative Reasoning یا ریاضیات و هوش (در ایران به بخش کوانت معروف است) که به بررسی توانایی تحلیل کمی و ریاضی داوطلب می‌پردازد. در این بخش با چالش‌هایی همچون حل مسائل با استفاده از مدل‌های ریاضی، به کاربردن مهارت‌ها و مفاهیم پایه جبر، هندسه و تحلیل داده و همچنین فهم و تحلیل اطلاعات کمی روبرو خواهد شد. پرسش های این بخش از دو سری سوال ۲۵ تایی تشکیل شده است که ۳۵ دقیقه زمان برای پاسخگویی به هر بخش در نظر گرفته شده است.

آزمون GRE Subject

آزمون جی ار ای سابجکت آزمونی‌ست که میزان دانش زبانی داوطلب را در مورد مفاهیم و موضوعات آکادمیک مورد سنجش قرار می‌دهد نمره‌ی این آزمون از ۲۰۰ تا ۹۹۰ می باشد. یکی از تفاوت‌های عمده‌ی این آزمون با آزمون جنرال در نحوه  برگزاری است چرا که آزمون سابجکت فقط به‌صورت کاغذی برگزار می‌شود. در حال حاضر این آزمون سه مرتبه و توسط سازمان سنجش ایران برگزار می شود. نکته قبل توجه اینکه این آزمون تنها به صورت کتبی برگزار شده و خبری از سوالات اینترنتی در آن نخواهد بود؛ ۱۰۰ سوال ۵ گزینه ای که برخلاف آزمون GRE General، دارای نمره منفی نیز می باشند. این آزمون معمولا برای متقاضیان دانشگاه های بسیار مطرح که رقابتی سنگین برای ورود به آنها وجود دارد توصیه می شود.

موارد آزمون GRE سابجکت:

این آزمون برای کسانی توصیه می­شود که مدرک لیسانس مرتبط با یکی از رشته های زیر را اخذ کرده اند.

  • زیست شناسی
  • شیمی
  • ادبیات زبان انگلیسی
  • ریاضیات
  • فیزیک
  • روانشناسی

مدرک و اعتبار آزمون GRE

موسسۀ ETS نمرات آزمون GRE را تا پنج سال معتبر می‌داند و آنها را بنا به درخواست برای دانشگاه‌ها ارسال می‌کند. البته دانشگاه‌ها در بسیاری از موارد، قوانین متفاوتی با ETS دارند و ممکن است مدرک را در بازۀ کمتر از ۵ سال معتبر بدانند.

برای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به ترکیه و اقامت ارزان ترکیه هم اکنون درخواست مشاوره خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

 

blank
آزمون sat ترکیه
blank
آزمون yos ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست